• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Krystian Pieszczek o meczu żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk: Sędzia wypaczył wynik

Rafał Sumowski
12 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Krystian Pieszczek (kask niebieski w walce z Rune Holtą) przyznaje, że zawalił mecz z ROW Rybnik. Jednocześnie kapitan Wybrzeża uważa, że wykluczenie go z pierwszego wyścigu wypaczyło końcowy wynik spotkania. Krystian Pieszczek (kask niebieski w walce z Rune Holtą) przyznaje, że zawalił mecz z ROW Rybnik. Jednocześnie kapitan Wybrzeża uważa, że wykluczenie go z pierwszego wyścigu wypaczyło końcowy wynik spotkania.

- Przepraszam kibiców za swoją postawę. To była katastrofa, choć tor był podobny jak na treningach - mówi Krystian Pieszczek po zremisowanym meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik. Żużlowiec bije się w pierś, lecz nie ma wątpliwości, że sędzia Piotr Lis niesłusznie wykluczył go w pierwszym starcie. - Po zawodach odbyliśmy kulturalną rozmowę, ale nie podlega dyskusji, że tą decyzją wypaczył wynik spotkania - uważa kapitan gdańskiej drużyny. W czwartek o godz. 16 odbędzie wyjazdowy trening punktowany z GKM Grudziądz.Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik 45:45. Relacja, foto, możliwość wystawienia ocen żużlowcom i menedżerowiNie tak wyobrażał sobie pierwszy tegoroczny mecz na własnym torze Krystian Pieszczek. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zremisowało z osłabionym ROW Rybnik a kapitan gospodarzy był jednym z tych, których punktów zabrakło do zwycięstwa.

- Przepraszam kibiców za swoją postawę. To była katastrofa, choć tor był dobrze przygotowany, podobny jak na treningach. Dlaczego pojechałem tak słabo? Trudno o sensowną odpowiedź, głowa wciąż się "grzeje" po tym meczu. Nie mam pojęcia, to nie powinno było się wydarzyć. Czeka mnie dużo pracy, aby się zrehabilitować już w najbliższym spotkaniu - mówi wychowanek gdańskiego klubu.
"Krycha" w niedzielę wziął udział w pięciu wyścigach. Zdobył 4 pkt i bonus, a dwukrotnie był wykluczany przez sędziego zawodów Piotra Lisa. W pierwszej serii startów arbiter uznał go winnym upadku Kacpra Gomólskiego. W trzeciej wyrzucił go z powtórki po upadku na wyjściu z pierwszego łuku, gdy walczył z Siergiejem Łogaczewem. Zawodnik Zdunek Wybrzeże ma żal przede wszystkim za pierwszy wyścig, który w powtórce gdańszczanie przegrali 2:4.

- Po zawodach odbyliśmy z panem sędzią kulturalną rozmowę, ale nie podlega dyskusji, że tą decyzją wypaczył wynik spotkania. Usłyszałem, że nie byłem winny, ale kogoś trzeba było wykluczyć. Zrobił się spory szum wokół tej sytuacji i się nie dziwię. Wyprzedzałem rywala bezkolizyjnie, Kacper Gomólski był napędzony i chwilę później upadł. Uważam, że nie było tam ani mojej winy, ani Kacpra. Co do drugiego wykluczenia, nie widziałem nawet powtórki. Zapewniam jednak, że nie położyłem się celowo. Był kontakt z rywalem i tyle. Niedawno miałem złamaną rękę i nie uśmiecha mi się kłaść, zwłaszcza na wyjściu z łuku, gdzie kończy się dmuchana banda - wyjaśnia Pieszczek.

Materiał klubowej telewizji po meczu Wybrzeże - ROWZdaniem kapitana, cały zespół musi popracować nad wyjściami spod taśmy. Mimo dosypanej w listopadzie nawierzchni, w Gdańsku nadal ciężko o wyprzedzanie na dystansie.

- W zasadzie wszyscy poza Wiktorem Kułakowem nie mieliśmy zbyt dobrych startów. To nie jest tak, że dosypie się trochę nawierzchni i nagle będzie super walka na dystansie. Nawet w ekstralidze tych mijanek nie ma aż tak wielu. Sprzęt jest dziś wyrównany. Jeśli na przykład pod taśmą staje czterech zawodników na najlepszych silnikach od Ryszarda Kowalskiego, ktoś musi przyjechać czwarty - kończy Krystian.

Rasmus Jensen z pucharem Ligowca Roku - wywiadMenedżer Eryk Jóźwiak w środę poda skład na sobotni mecz wyjazdowy ze Startem Gniezno. Natomiast w czwartek o godz. 16 Wybrzeże w Grudziądzu rozegra trening punktowany, gdzie pościga się się z ekstraligowym GKM.

- Trzeba troszeczkę zrobić przegląd wojsk, bo jest ewidentny problem na pozycji U-24. Będą wszyscy zawodnicy oprócz Wiktora KułakowaJakuba Jamroga. Oni będą trenować tam, gdzie będą gośćmi koronawirusowymi. Kuba ma zgodę na treningi w Tarnowie, więc pojeździ także tam. My musimy popracować głównie z juniorami oraz zawodnikami do lat 24, ponieważ na treningach ich jazda wygląda całkiem nieźle, a w ostatnim meczu widzieliśmy, że jest totalna klapa. Musimy wyeliminować błędy, przez które w niedzielę nie cieszyliśmy się z domowego zwycięstwa - podkreślił Jóźwiak za pośrednictwem oficjalnej strony. klubu.

Typowanie wyników

4 maja 2021, godz. 18:00
3 pkt.
Aforti Start Gniezno
50 : 39
bez
publiczności
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

16% 47 typowań Aforti Start Gniezno
1% 3 typowania REMIS
83% 238 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneTabela po 2 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ROW Rybnik 2 1 1 0 108:72 3
2 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 1 1 0 100:80 3
3 Orzeł Łódź 1 1 0 0 50:40 2
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
5 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
6 Arged Malesa Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
7 Cellfast Wilki Krosno 1 0 0 1 27:63 0
8 Unia Tarnów 2 0 0 2 75:105 0
Tabela wprowadzona: 2021-04-24

Wyniki 2 kolejki

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - ROW Rybnik 45:45
  • Orzeł Łódź - Unia Tarnów 50:40
  • Arged Malesa Ostrów - Aforti Start Gniezno, przerwany przy stanie 16:14 z powodu opadów deszczu, przełożony na 3 maja
  • Celfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz, przełożony na 2 maja

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
80% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% REMIS
18% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 1 4 100%
2 Andrzej Chrzanowski 1 4 100%
3 82iwdb 1 4 100%
4 Paweł Rosiewicz 1 4 100%
5 Bmifat 1 4 100%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno
Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane