• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik. Rasmus Jensen otrzymał puchar Ligowca Roku

Rafał Sumowski
10 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 11:56 (11 kwietnia 2021)

Energa Wybrzeże - żużel

Rasmus Jensen (z lewej) odebrał puchar dla Ligowca Roku 2020 z rąk Michała Kaczorowskiego, redaktora naczelnego Trojmiasto.pl Rasmus Jensen (z lewej) odebrał puchar dla Ligowca Roku 2020 z rąk Michała Kaczorowskiego, redaktora naczelnego Trojmiasto.pl

- Dziękuję, bardzo mi miło. To zawsze fajna rzecz, gdy ktoś głośno mówi o tobie coś dobrego. Jestem gotowy, aby dalej się rozwijać - ocenił Rasmus Jensen, którego wybraliście Najlepszym Ligowcem 2020 Roku. Jak nakazuje tradycja naszego plebiscytu, trofeum trafiło do zwycięzcy przed pierwszym meczem domowym nowego roku. Duńskiego żużlowca uhonorował Michał Kaczorowski, redaktor naczelny Trojmiasto.pl. 11 kwietnia, w niedzielę o godzinie 14 Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z ROW Rybnik. Goście przyjadą bez swojego lidera Michaela Jepsena Jensena, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.Aktualizacja, 11 kwietnia, godz. 11:56

ROW Rybnik pojedzie w Gdańsku bez jednego ze swoich liderów Michaela Jepsena Jensena. Duńczyka z meczu wykluczył pozytywny wynik testu na koronawirusa. To ogromne osłabienie "Rekinów". Przypomnijmy, że odwołanie meczu ze względu na zakażenie koronawirusem jest możliwe jedynie w dwóch wypadkach:

 • pozytywny wynik u przynajmniej dwóch zawodników z trzema najlepszymi średnimi w zespole
 • pozytywny wynik u dwóch krajowych młodzieżowców z najwyższymi średnimi


Natomiast jeśli zawodnik z pierwszą najwyższą średnią w zespole (liczone co 7 kolejek) otrzyma dodatni wynik testu, będzie mogło być za niego zastosowane zastępstwo zawodnika tak, jak w przypadku kontuzji. Michael Jepsen Jensen, który w minionym roku ścigał się w Ekstralidze, nie ma najwyższej średniej za poprzednie rozgrywki, więc zastosowanie tego punktu regulaminu nie będzie możliwe.
9. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2020 - końcowa klasyfikacja, liczba oddanych przez was głosówRelacja LIVE


Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
45 : 45
bez
publiczności
ROW Rybnik

Jak typowano

90% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 1 typowanie REMIS
10% 28 typowań ROW Rybnik

Twoje daneRafał Sumowski: Gratuluję zdobycia tytułu Ligowca Roku 2020 w Trójmieście. Czy wcześniej już wygrywał pan w plebiscytach z przedstawicielami innych dyscyplin?

Rasmus Jensen: Dziękuję, bardzo mi miło. Kiedyś, w Danii już jako 10-latek otrzymałem wyróżnienie dla młodych sportowców. Natomiast w 2019 roku zostałem doceniony przez lokalną gazetę. Teraz mogę dopisać sobie puchar Trojmiasto.pl do kolekcji. To zawsze fajna rzecz, gdy ktoś głośno mówi o tobie coś dobrego.

W minionym sezonie był pan liderem Zdunek Wybrzeże Gdańsk wspólnie z Krystianem Pieszczkiem. Zimą klub pozyskał jednak Jakuba Jamroga i Wiktora Kułakowa. To oni wiedli prym podczas inauguracyjnego meczu w Tarnowie. Nie obawia się pan, że straci swój status w drużynie?

To nie jest żaden problem. W Tarnowie stworzyliśmy bardzo silną czwórkę seniorów i o to chodzi. Wszyscy wykonali dobrą pracę. W każdym meczu przynajmniej trzech z nas powinno być w najlepszej czwórce spotkania. Jeśli jeden będzie miał słabszy dzień, pozostali pociągną wynik. Tak zrównoważony zespół to klucz do sukcesów.

Rasmus Jensen opowiada o wychowaniu na farmieAwizowane składy na niedzielny mecz w Gdańsku
WYBRZEŻE: 9. Krystian Pieszczek, 10. Rasmus Jensen, 11. Jakub Jamróg, 12. Michał Gruchalski, 13. Wiktor Kułakow, 14. Piotr Gryszpiński, 15. Alan Szczotka, 16. (zawodnik rezerwowy do lat 23)

ROW: 1. Kacper Gomólski, 2. Sergiej Łogaczew, 3. Wiktor Trofimow, 4. Rune Holta, 5. Michael Jepsen Jensen, 6. Mateusz Tudzież, 7. Przemysław Giera, 8. (zawodnik rezerwowy do lat 23)


Nie ma mowy o urażonej dumie?

Absolutnie nie. Nie muszę być liderem. Szczerze mówiąc, czuję się nawet lepiej, gdy nie jestem na pierwszym planie.

Sezon 2020 był dla pana najbardziej udanym na polskich torach. Skąd ten przełom i co dalej?

Nareszcie ktoś mi zaufał i dostałem właściwą okazję. Poza tym wcześniej byłem w zasadzie amatorem, teraz się profesjonalizuję. Myślę, że jestem gotowy, aby wykonać kolejny krok i dalej się rozwijać.

Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 35:55. Relacja, możliwość wystawienia ocen żużlowcom i menedżerowiWysoka wygrana Zdunek Wybrzeże na inaugurację w Tarnowie to duża niespodzianka. Unia startowała jednak osłabiona, a w dodatku w pierwszej serii straciła Nielsa Kristiana Iversena. Na ile to miało znaczenie dla końcowego wyniku?

Nasza wygrana to nie niespodzianka, ale jej rozmiary już tak. Pojechaliśmy do Tarnowa pewni siebie. Na papierze mamy mocniejszy skład, choć oczywiście w sporcie wszystko jest możliwe. Myślę, że Niels nie obrazi się na mnie jeśli powiem, że zdobyłby około 10-11 punktów. To nie zagroziłoby naszemu zwycięstwu, zwłaszcza że zmiany za niego dały rywalom bodajże 5 pkt.

Kogo pan typuje do play-off?

Na ten moment oprócz nas typowałbym zespoły z Rybnika, Bydgoszczy i Gniezna.

Zawodnik

Rasmus Jensen

Rasmus Jensen

ur.
1993
wzrost
175 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Rybniczanie w Gdańsku stawią się już w niedzielę. Mecz jest zapowiadany jako starcie dwóch faworytów do walki o awans. Dodatkowo dla was będzie to pierwsze mecz na własnym torze od czasu dosypania nawierzchni. Czego się spodziewać?

Sam nie startowałem nigdy w Rybniku i nie wiem na ile będzie odpowiadał im ten tor. Poza Kacprem Gomólskim chyba większość zawodników ROW-u dawno tu nie jeździła. Zmiana po dosypaniu materiału nie jest tak wielka jak może się niektórym wydawać. Na pewno tor jest bardziej gładki, ale to w zasadzie tyle. ROW ma bardzo silny zespół i na pewno stworzymy kawał widowiska.

Zdunek Wybrzeże przebiło wynik z 1964 roku. Rekordowe otwarcie na wyjeździePo raz ostatni Gdańsk gościł w ekstralidze w 2014 roku. Dla części kibiców to wieczność. Macie duże ciśnienie na awans?

Jak wiemy, awans zdobędzie tylko najlepszy zespół eWinner 1 Ligi Żużlowej. Chętnych jest więcej i będzie ciężko, ale nikt z nas nie jest tutaj po to, abyśmy kończyli rozgrywki na drugim miejscu.

Usłyszałem ostatnio od menedżera Eryka Jóźwiaka, że nie lubi pan startować w wyścigach zaraz po polaniu nawierzchni. Dlaczego?

Nie lubię (śmiech - dop. red.). Tak naprawdę po prostu czasami osoby odpowiedzialne za tor leją jej za dużo i czuję się jak na lodowisku. Oczywiście tu nie ma miejsca na wymówki, ale to fakt, że mam nad czym pracować jeśli chodzi o jazdę na przemoczonych torach.

W Tarnowie nie wyszedł panu pierwszy wyścig, w którym przyjechał pan ostatni. Później było dobrze, ale co się stało w pierwszym starcie?

Pierwszy wyścig, szukaliśmy ustawień, ktoś musiał przyjechać ostatni. Nie przejąłem się tym. Ważne, że do końca meczu straciłem na rywalu tylko punkt.

Jakie indywidualne cele ma pan na ten sezon? W środę startuje pan w Esbjerg w indywidualnych mistrzostwach Danii, które są jednocześnie eliminacjami do kwalifikacji Grand Prix i SEC, czyli cyklu mistrzostw Europy.

Oczywiście, że tak. Chcę spisać się jak najlepiej, ale będzie ciężko. Nie chcę się napinać, tym bardziej, że jeszcze nie wiemy czy nawet w wypadku awansu, wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Koronawirus już teraz wystarczająco namieszał w żużlu.

W Gdańsku jest pan od trzech tygodni a pandemia wymogła ograniczone podróże. Jak się czuje z tym facet, który jeszcze dwa sezony temu potrafił odjechać około stu imprez rocznie w kilku różnych ligach?

Rzeczywiście, jest dziwnie. Chyba każdy zgodzi się, że pandemia koronawirusa jest ogromnym problem i każdemu z nas utrudniła życie. Ja uwielbiam ścigać się na motocyklu i mam tu na myśli przede wszystkim zawody o stawkę, a nie treningi. Tęsknię za częstą jazdą. Z drugiej strony człowiek ma do siebie jednak to, że do wszystkiego szybko się przyzwyczaja. Siedzę sobie zrelaksowany i czasem myślę: jak ja mogłem cały czas podróżować po Europie i ścigać się co drugi, trzeci dzień? Liczba zawodów już w tamtym roku spadła z około stu do około trzydziestu.

Zdarza się panu nudzić? Słyszałem, że sporo czasu spędza pan w klubowym biurze.

W zeszłym roku przyjeżdżałem do Gdańska na mecz i wracałem, więc nie mam tu wielu przyjaciół. Rzeczywiście, spędzam sporo czasu w klubie, czasem pomogę w jakichś drobnych pracach. Śmiejemy się, że jestem pracownikiem klubu na pełen etat.

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ROW Rybnik 1 1 0 0 63:27 2
2 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 1 0 0 55:35 2
3 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
4 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
7 Unia Tarnów 1 0 0 1 35:55 0
8 Celfast Wilki Krosno 1 0 0 1 27:63 0
Tabela wprowadzona: 2021-04-05

Wyniki 1 kolejki

 • Unia Tarnów - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 35:55
 • ROW Rybnik - Celfast Wilki Krosno 63:27
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów, przełożony na 29 kwietnia ze względu na opady deszczu
 • Aforti Start Gniezno - Orzeł Łódź, przełożony ze względu na zakażenia koronawirusem w zespole gospodarzy, termin do ustalenia

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (25)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane