Wiadomości

Krystian Pieszczek o odejściu z Wybrzeża Gdańsk, pieniądzach i bredniach

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek po raz drugi w karierze opuścił Wybrzeże, ale nadal będzie mieszkał w Gdańsku. Czy jeszcze wróci do macierzystego klubu?
Krystian Pieszczek po raz drugi w karierze opuścił Wybrzeże, ale nadal będzie mieszkał w Gdańsku. Czy jeszcze wróci do macierzystego klubu? fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

- Gdy słyszę, że Tadeusz Zdunek czy ktokolwiek inny w tym klubie nie chciał awansować do PGE Ekstraligi, mogę skwitować to tylko w jeden sposób - to jedna wielka brednia - mówi Krystian Pieszczek. Żużlowiec opowiada czemu po 3 latach ponownie zdecydował się opuścić Wybrzeże Gdańsk i rozlicza nieudany sezon. - Na sprzęt wydałem 300 tys. zł. Czasami człowiek się stara jak może, a efektów nie ma. Mam nadzieję, że nasze drogi z Wybrzeżem jeszcze się połączą - deklaruje gdański wychowanek.



Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Kto krajowym seniorem?



Rafał Sumowski: Nie czekał pan długo z decyzją o odejściu z Wybrzeża. Z tego co wiem, nawet specjalnie nie negocjowaliście warunków ewentualnego pozostania w Gdańsku?

Krystian Pieszczek: Po ostatnich zawodach w Gdańsku usiedliśmy i porozmawialiśmy o tym, co było dobre, a co złe w minionym sezonie. Daliśmy sobie czas. Podjąłem taką, a nie inną decyzję, bo przenosiny były konieczne. Potrzebowałem zmiany. Każdy wie, że ten sezon nie był taki jak chciałem. Chcę być lepszy i uznałem, że taka zmiana mi pomoże. Zrobiłem rachunek sumienia, wiem co muszę poprawić. Spróbuję to zrobić w nowym środowisku.

To drugi raz kiedy opuszcza pan Wybrzeże. Trzy lata od powrotu minęły w mgnieniu oka. Jak pan ocenia ten okres?

Rzeczywiście, trzy sezony minęły błyskawicznie. Mimo wszystko, będę dobrze wspominał ten czas. Wybrzeże to mój domowy klub i czułem się tu dobrze. Wszystko mi odpowiadało. Po prostu brakowało wyniku. Każdy chciał, abyśmy jechali o PGE Ekstraligę. Został duży niedosyt, ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie gdański zespół awansuje do finału.

Peter Kildemand: Wybrzeże zalega mi 60 tys. zł. Klub zaprzecza



Są tacy, którzy twierdzą, że prezes Tadeusz Zdunek wcale nie chce awansować i przebywanie na zapleczu PGE Ekstraligi bardziej mu się opłaca jako sponsorowi.

Gdy słyszę, że pan Zdunek czy ktokolwiek inny w tym klubie nie chciał awansować, mogę skwitować to tylko w jeden sposób - to jedna wielka brednia. Chcieliśmy awansować do play-off, a kiedy to się udało, powiedzieliśmy sobie jasno, że jedziemy o finał i awans do PGE Ekstraligi. Mieliśmy zapewnienie, że klub będzie na taki sukces gotowy. Często wraca też teoria, że jakiś zawodnik nie chciał awansować, bo straciłby miejsce w składzie. To taka sama bzdura. Przecież jeśli ktoś się przyłoży do awansu, to nawet jeśli nie będzie dla niego miejsca w najwyższej klasie, nie będzie miał problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy. Jeśli chodzi o pana Zdunka, nasze relacje są na bardzo dobrym poziomie.

Krystian Pieszczek

Krystian Pieszczek

Dane:

ur.:
1995-09-23
wzrost.:
171
waga.:
58
Ocena z sezonu:
3.32 (2151 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »



Wróci pan jeszcze do Wybrzeża?

Nigdy nie mów nigdy. Z miejscowymi działaczami zbiliśmy piątki. Każdy uszanował moją decyzję. Uważam, że postąpiłem rozsądnie, a z gdańskim klubem cały czas będę miał kontakt. Nigdy nie wiadomo co będzie za rok, dwa czy trzy. Mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze się połączą. Odchodzę do Rybnika i dam tam z siebie wszystko, ale moja baza nadal będzie w Gdańsku.

Czyli nadal będzie pan częstym gościem na gdańskim torze?

Myślę, że menedżer Eryk Jóźwiak mnie nie wygoni i spokojnie będę mógł tutaj trenować. Wyjątkiem będzie pewnie okres przed meczem z ROW (śmiech - dop. red.).

Krystian Pieszczek zamienia Zdunek Wybrzeże Gdańsk na ROW Rybnik



Wróćmy jeszcze do minionego sezonu. Kibice prześcigali się w teoriach co do pańskiej słabszej postawy. Wśród nich były zarzuty, że nie inwestuje pan w sprzęt...

Na sprzęt wydałem w minionym sezonie 300 tys. zł. Podkreślę, że chodzi o sam sprzęt, nie liczę wydatków na podróże. Każdy kto ściga się w eWinner 1 Lidze Żużlowej, wie że to są ogromne pieniądze i przekraczają kwoty za podpis. Nie można mi zarzucić braku inwestycji.

Może przesadził pan w drugą stronę i za dużo było "żonglerki" silnikami?

Teraz łatwo tak powiedzieć, ale tonący brzytwy się chwyta. Próbowałem wszystkiego. Czasami tak jest, że człowiek się stara jak może, a efektów nie ma.

Spotkałem się też z opiniami, że był pan za gruby.

Bzdura, trzymałem tę samą wagę, co wcześniej.

Wychowanek ma trudniej z kibicami, bo oczekiwania są większe? A może odwrotnie, bywają bardziej łaskawi?

Nie każdy zawodnik pasuje każdemu kibicowi. Każdy ma swoich ulubieńców i zawodników, za którymi nie przepada. To normalna rzecz. W moim przypadku też było różnie, ale w Gdańsku zawsze mogłem liczyć na ogromne wsparcie. Żałuję, że nie będę miał już na co dzień styczności z tymi, którzy nakręcali mnie do pracy. Dziękuję im za to, że wspierali mnie nawet, a może przede wszystkim, gdy nie szło po mojej myśli.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Nowy rywal w lidze. Żużlowcy pojadą do Niemiec



Narodziny córki zmieniły to, w jaki sposób funkcjonuje pan w żużlu?

W domu oddzielamy sport i życie rodzinne grubą kreską. Oczywiście, nie jest tak, że w ogóle nie rozmawiamy o żużlu, ale myślę, że potrafimy zdrowo to rozgraniczyć. Tak było jest i będzie. Rodzina jest w domu, na torze i w parku maszyn jest żużel.

Prowadzi pan własny biznes. Czy po kolejnym słabszym sezonie nie przemknęła panu przez głowę myśl typu: "Mistrzem świata już nie zostanę, może czas odpuścić żużel"?

Nigdy. Biznes to biznes, nad nim czuwa przede wszystkim moja żona Marta. Tak naprawdę, to ona ma tam najwięcej do powiedzenia. Sport to całe moje życie. Za dużo czasu, chęci i zdrowia włożyłem w żużel, aby go zostawić. O pieniądzach nawet nie wspominam, bo one nie są na pierwszym miejscu. Każdy ma słabszy okres. Ostatnie sezony to w moim wykonaniu tendencja spadkowa i wierzę, że ją odwrócę. Mam nadzieję, że ci, którzy już mnie skreślili, zmienią zdanie.

Chce pan coś jeszcze dodać?

Dziękuję mojej rodzinie, sponsorom i kibicom za to, że byli ze mną i wspierali mnie w trudnym okresie. To był ciężki rok, ale wierzę, że najlepsze jeszcze przede mną. Do zobaczenia.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2 Cellfast Wilki Krosno
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów
  • Awans do ekstraligi: Arged Malesa
  • Spadek z ekstraligi: Falubaz Zielona Góra
  • Awans do I ligi: Trans MF Landshut Devils (Niemcy)
  • Spadek do II ligi: Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
79
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
100

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane