• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Którzy żużlowcy odmówili Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Kogo można zatrudnić z Polaków?

jag.
20 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka do połowy października. Co zdecyduje Mads Hansen?
Norbert Kościuch m.in. w rywalizacji z: Jakubem Jamrogiem i Adrianem Gałą. Norbert Kościuch m.in. w rywalizacji z: Jakubem Jamrogiem i Adrianem Gałą.

Polscy żużlowcy, którzy byli najwyżej na liście życzeń, odmówili Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Nie powiodły się negocjacje z: Mateuszem Tonderem, Grzegorzem Zengotą i Mateuszem Szczepaniakiem. W tej sytuacji, jeśli klub w ogóle zdecyduje się angażować nowego, krajowego seniora, to w zakresie możliwości finansowych są tacy zawodnicy jak: Norbert Kościuch, Oskar Polis, Paweł Miesiąc czy Damian Dróżdż. Ciekawą, ale i ryzykowną opcją, jest zatrudnienie Adriana Miedzińskiego, który wraca do zdrowia po makabrycznym wypadku.Kevlar do składu wobec braku wartościowych polskich seniorów. Zagłosuj, czy na to zdecyduje się Zdunek Wybrzeże GdańskKtóry z tych żużlowców najbardziej mógłby pomóc Zdunek Wybrzeżu Gdańsk?

Ostatnio przedstawiliśmy koncepcję budowy składu w oparciu o metodę "kevlar w składzie". Jest ona alternatywą dla braku potwierdzenia dalszych startów w Zdunek Wybrzeża Gdańsk Adriana Gały. Natomiast Jakub Jamróg, który w klubie spędził ostatnie dwa lata, od początku nie był podstawową opcję, jeśli chodzi o budowanie nowego składu.

Przypomnijmy, że ci zawodnicy kontrakty mieli ważne na ten sezon, a zatem zgodnie z regulaminem nie muszą nawet informować dotychczasowego klubu o swoich planach co do przyszłości. 1 listopada mogą swobodnie podpisać kontrakt z innym pracodawcą. Na razie nie ogłosili swoich decyzji, a na profilu społecznościowym Gały nadal widnieje post z sierpnia odnośnie tego, że... zostaje w Gdańsku.

Dwie koncepcje na awans do żużlowej ekstraligi. Która skuteczniejsza?Zdunek Wybrzeże Gdańsk prowadził negocjacje z innymi krajowymi zawodnikami. Na czele listy życzeń znajdowali się m.in.: Mateusz Tonder, Grzegorz ZengotaMateusz Szczepaniak. Jednak z żadnym z nich nie udało się osiągnąć porozumienia.

Niemal z każdym dniem kurczą się możliwości zaangażowania polskich żużlowców, gdyż rynek jest już mocno przegrany. Dlatego Wybrzeże stoi przed alternatywą, czy angażować około 200 tysięcy złotych, gdyż tyle trzeba zapłacić zawodnikom, którzy są na rynku za tzw. podpis, czy też zrezygnować z takiego angażu, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na zatrudnienie teoretycznie lepszych, ale i tym samym droższych zagranicznych żużlowców?

Przeczytaj, jak Rasmus Jensen odpowiadał na pytania czytelników Trojmiasto.plBez względu na to, co klub się zdecyduje, to wydaje się, że już zwyciężyła koncepcja, że główną siła drużyny w nowym sezonie mają być właśnie zagraniczni zawodnicy. Blisko jest porozumienie z Michaelem Jepsenem Jensenem, który ma być nowym liderem gdańskiego zespołu.

Gdyby Wybrzeże jednak zdecydowało się angażować polskiego seniora to wybierać może z grona: Norbert Kościuch, Oskar Polis, Paweł Miesiąc czy Damian Dróżdż.

Sprawdź, którymi zagranicznymi żużlowcami interesuje się jeszcze Zdunek Wybrzeże Gdańsk?Ostatnio pojawiła się jeszcze jedna, ale i ryzykowna opcja. Gotowość do dalszych startów deklaruje Adrian Miedziński. Po makabrycznym wypadku w sierpniu, po którym znajdował się m.in. w śpiączce farmakologicznej, 37-latek z pełnym optymizmem przechodzi obecnie rehabilitację.
jag.

Kluby sportowe

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (523)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane