Kudłacz razy siedemnaście!

12 grudnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Karolina Kudłacz ustanowiła trudny do pobicia rekord. W inauguracyjnym spotkaniu drugiej fazy finałów mistrzostw Europy była piłkarka ręczna AZS AWFiS Gdańsk zdobyła 17 bramek! Polska pokonała w Goeteborgu Macedonię 35:33 (16:21). Tym samym biało-czerwone zachowały szansę nawet na walkę o piąte miejsce w turnieju.

Po rozgrywkach grupowych z zawodów wyeliminowano najsłabsze drużyny z każdej grupy: Serbię, Słowenię, Ukrainę i Holandię. Polki awansowały do najlepszej "12" mistrzostw dzięki wygranej nad Słowenią 34:30 (18:10). Do drugiej fazy rozgrywek biało-czerwone weszły z porażkami z Niemkami 20:30 (9:14) i Norweżkami 21:32 (12:18). Obok tych drużyn do grupy pierwszej trafiły również z zaliczeniem wyników między sobą zespoły Węgier (4 punkty), Austrii (2) i Macedonii (0). Z tą ostatnia wybranki Zenona Łakomego zagrały we wtorek. W pierwszej połowie Polki fatalnie broniły. Przegrywały nawet różnicą sześciu bramek (15:21). W grze pozostały dzięki skuteczności Kudłacz. Rozgrywająca Lipska, niegdyś AZS AWFiS i Słupi do przerwy zdobyła dziewięć bramek, a po przerwie osiem!

Polki straty odrobiły w 43. minucie. Po dwch trafieniach Doroty Malczewskiej zrobiło się 26:26. Na kwadrans przed końcem po rzucie Kudłacz dopiero po raz drugi w tym meczu objęliśmy prowadzenie (27:26, wcześniej było jedynie 2:1 dla nas). W 50. minucie było już 31:29 dla biało-czerwonych i jeszcze dwie szanse, aby odejść dalej. Niestety, nie wykorzystane. Na kolejne trafienie przyszło nam czekać aż sześc minut. W tym czasie Macedonki osiągnęły przewagę 33:31. Wyrównaliśmy po dwóch akcjach Aleksandry Jacek. Na 34:33 z karnego gola zdobyła Kudłacz. Przy następnym podejściu jednak Karolina zawiodła z siedmiu metrów. Na szczęście Macedonki trafiły w odpowiedzi w poprzeczkę, a w kolejnej akcji karnego zdobyła... Kudłacz. Tym razem celnie rzuciła Malczewska.

W środę Polki zmierzą się z Węgierkami, które obok Niemek i Norweżek walczą o półfinał. Dla nas ważniejszy będzie pojedynek w czwartek z Austrią. Wszystko wskazuje na to, że od jego wyniku zależy to, czy biało-czerwone znajdą się w pierwszej "8".

POLSKA: Chemicz, Kubisztal - Jacek 2, Malczewska 6, Załęczna 4, Damięcka, Kowalska 3, Majerek 2, Siódmiak 1, Polenz, Kudłacz 17, Duda.

Opinie (8)

• Tytuł mówi wszystko !!!
    Karolina Kudłącz Superstar !!!

• 0 0

• Nie zawodniczka klubu AZS AWFiS Gdańsk tylko NATA AZS AWFiS Gdańsk!Bo na 5 sezonów własnie w takim klubie grała Karolina Kudłacz!
    A tak poza to wielkie gratulacje- widać że te dziewczyny tworzą ZESPÓŁ! Cieszą sie z każdej bramki, płaczą po przegranych, a nawet wygranych (Duda)! Walczą nawet gdy są słabsze fizycznie od przeciwniczek!
    I tym można tez wygrywać na Arenie Międzynarodowej! AMBICJĄ!!
    Jeszcze raz powodzenia w następnych meczach!

• 0 0

• Gdyby nie zerowe konto w meczu z Niemkami, Karolina otwierałaby dziś klasyfikację najlepszych strzelczyń - ale i tak jest nieźle, bo ex aequo z Macedonką Nauković zajmuje drugie miejsce z 34 bramkami, a prowadząca Nadine Krause wyprzedza je tylko o 1 trafienie. Ale najważniejsze, że większość tych bramek była na wagę zwycięstw.

• 0 0

• Dobrze, że nasze dziewczyny chociaż coś ugrały w tym turnieju. Jak wczoraj oglądałem masakrę Austrii dokonywaną przez Norwegię to aż się cieszyłem, że nas tak nie leją.

• 0 0

• Brawo Karol!Trzymam kciuki!!!

• 0 0

• Karola...

Karola jestes wielka... sercem i duchem... i masz moje wsparcie cokolwiek to znaczy

• 0 0

• Polska - Węgry 21:37

Dziś za wysokie progi i dotkliwa porażka - Węgierki troskliwie zaopiekowały się naszą snajperką, tak że mogła sobie porzucać właściwie tylko z karnych (zresztą tutaj 100% skuteczność), za to większe pole do popisu miała druga z Karolin (chyba 7 bramek).

• 0 0

• Polska - Austria 33:24

Nasze zagrały najlepszy mecz na mistrzostwach i zakończyły je w czołowej ósemce :))). Gratulacje!