Lechia Gdańsk - Stal Rzeszów 2:1. Tomasz Neugebauer skończył od razu dwie serie

Jacek Główczyński
28 października 2023, godz. 16:55
Opinie (82)

Lechia Gdańsk - Stal Rzeszów 2:1. Wspólna radość kibiców i piłkarzy

Lechia Gdańsk pokonała Stal Rzeszów 2:1 (1:0) w meczu 13. kolejki Fortuna 1. Ligi. Dla gospodarzy to pierwsza wygrana od 22 września, a dla gości pierwsza przegrana po pięciu spotkaniach bez porażki, w tym czterech zwycięskich. Obie serie zakończył Tomasz Neugebauer. Reprezentant Polski do lat 20 upodobał sobie gole w końcówkach gry. W poprzednim boju na Polsat Plus Arenie zapewnił biało-zielonym remis, a teraz jego strzał pozwolił zgarnąć pełną pulę punktów.

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 45 Bajko, 42 Kardaś, 77 Borkowski, 79 Sezonienko

Adler

Rezerwowi: 24 Bieszczad, 9 Kłos, 17 Sadłocha, 18 Wachowiak, 20 Piątek, 22 Simca, 27 Pena, 28 Jesus Diaz, 41 Łysiak
  • 52' 4 Chindris Zmiany 16 D'Arrigo
  • 66' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 87' 8 Kapić Zmiany 79 Sezonienko
  • 87' 7 Mena Zmiany 21 Sypek
  • 12' 42 Kądziołka Zmiany 41 Łysiak
  • 69' 46 Łyczko Zmiany 18 Wachowiak
  • 69' 7 Danielewicz Zmiany 28 Jesus Diaz
  • 87' 11 Prokić Zmiany 9 Kłos
  • 87' 2 Warczak Zmiany 27 Pena
  • 35' Chłań
  • 85' Neugebauer
  • 78' Adler
  • 26' Chłań
  • 31' Chindris
  • 73' D'Arrigo
  • 90+3 Sarnawski
  • 56' Góra

Lechia Gdańsk pokonała Stal Rzeszów 2:1, gdyż w drugiej połowie na gola Adlera Da Silvy (nr 10) odpowiedział Tomasz Neugebauer. Lechia Gdańsk pokonała Stal Rzeszów 2:1, gdyż w drugiej połowie na gola Adlera Da Silvy (nr 10) odpowiedział Tomasz Neugebauer.

Dla Lechii to pierwszy mecz od 6 października

Sprawdź, dlaczego Lechia Gdańsk nie zagrała w Warszawie

jeszcze dłużej, gdyż od 22 września Lechia czeka na wygraną. Z "11", która zwyciężała z GKS Katowice 5:1, brakuje aż czterech piłkarzy. Bugaj "wisi" po 4. żółtej kartce, a Fernandez, Conrado i Biegański są kontuzjowani

Przypomnij sobie, jak Lechia Gdańsk gromiła GKS Katowice 5:1. Zobacz zdjęcia i video

co wobec tego wymyśli Grabowski, a może wspierający go w roli dyrektora technicznego Anglik Blackwell?

Przeczytaj, jak ma wyglądać współpraca Szymona Grabowskiego z Kevinem Blackwellem oraz kto dołączył do grona kontuzjowanych

optymistą jest Żelizko, który ma ochotę stać się jednym z liderów Lechii

Iwan Żelizko: Mamy potencjał na wyższe miejsce. Przeczytaj wywiad z ukraińskim pomocnikiem Lechii Gdańsk

jednak problemem w Lechii są nie tylko kwestie zdrowotne piłkarzy

Przypomniał się Christian Clemens. Lechia Gdańsk ma zakaz transferowy

pod nieobecność Fernandeza, Conrado i Biegańskiego oraz odesłaniu na ławce rezerwowych Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk), czyli braku na boisku w komplecie rady drużyny Lechii, opaskę kapitana otrzymał Kapić (LECHIA Gdańsk)
na papierze ustawienie ofensywne Lechii, gdyż na prawej obronie nominalny skrzydłowy - Piła (LECHIA Gdańsk). Nie jest to zaskoczenie, gdyż Dominik w tej roli rozpoczynał sezon, gdy brakowało obrońców
Stal w ostatniej kolejce zremisowała z Zagłębiem 0:0, ale wcześniej trzy spotkania ligowe wygrała oraz awansowała w Pucharze Polski. Dlatego trener Zub nie dokonał żadnej zmiany w "11"
w sektorze gości obecni kibice Stali
na razie niezbyt wielu ludzi na widowni. O frekwencji tradycyjnie poinformujemy w przerwie, gdyż wówczas na tym stadionie podawane są oficjalne dane
piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Stal w czarnych strojach
losowanie kapitanów: Kapicia (LECHIA Gdańsk) i Prokicia (Stal Rzeszów) pozostawia drużyny na tych stronach boiska, które zajęły na rozgrzewce
z sektorów kibiców obu drużyn wulgaryzmy, sympatycy tych klubów nie darzą się sympatią
1'
od środka mecz rozpoczęła Stal
1'
z głośników stadionowych odgłos ryku lwa
1'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają piłkarzom kibice Lechii
2'
Mena (LECHIA Gdańsk) w 64. sekundzie zdobył rzut rożny
2'
Wrąbel (Stal Rzeszów) krótko wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Próbował strzelać Mena (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany
4'
w ofensywie pierwsza próba zmiany pozycji pomiędzy Bobckiem a Chłaniem (LECHIA Gdańsk). Słowak zszedł na lewe skrzydło, a Ukrainiec wbiegł na środek ataku
6'
mamy grę system na system, obaj trenerzy postawili na 4 obrońców, 5 pomocników i po 1 napastniku i bramkarzu
7'
trener Grabowski, który dotychczas preferował strój sportowy, dziś w marynarce
7'
zablokowany strzał z dystansu Danielewicza (Stal Rzeszów)
8'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) i Kądziołka (Stal Rzeszów) na ziemi. Fizjoterapeuci obu drużyn na boisku
9'
od rzutu wolnego zaczyna Stal, na razie obie drużyny w "10"
9'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) wrócił na boisko, Kądziołka (Stal Rzeszów) nadal opatrywany poza linią boczną
10'
3 rezerwowych Stali rozpoczęło rozgrzewkę
10'
Kądziołka (Stal Rzeszów) wspiera się na ramionach masażystów i już udaje się w kierunku ławki rezerwowych, na boisko nie wróci
11'
Lechia spróbowała wykorzystać okres w przewadze 11 na 10, ale Mena (LECHIA Gdańsk) zablokowany w polu karnym, a strzał sprzed "16" Neugebauera (LECHIA Gdańsk) nieznacznie niecelny
12'
indywidualna akcja Chłania (LECHIA Gdańsk) zakończona celnym strzałem. Jednak Ukrainiec uderzał niezbyt mocno i z dość dużego kąta. Nie zaskoczył Wąbela
12'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Za kontuzjowanego Kądziołkę wchodzi Łysiak.
13'
gramy znów 11 na 11
13'
spiker apeluje do kibiców gości o kulturalny doping
14'
głośne "Lechia Gdańsk" z miejscowych sektorów
16'
rzut rożny dla Lechii po akcji Piły
17'
niecelnie główkował Bobcek po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
17'
po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk) piłka w rękach Wrąbela (Stal Rzeszów)
18'
dużo ataków Lechii skrzydłami na początku meczu
18'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) wybiega poza własną "16" i wymownymi gestami pokazuje obrońcom, by ustawiali się na linii środkowej, aby zmuszać rywali do ataków z własnej połowy
20'
trener Grabowski gestykuluje przy linii bocznej
20'
Prokić (Stal Rzeszów) zdobył korner dla gości
21'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Thillego (Stal Rzeszów)
22'
prostopadłe podanie Bobceka do Chłania (LECHIA Gdańsk). Maksym uderzył celnie, ale dobrze ustawiony Wrąbel (Stal Rzeszów) złapał piłkę
22'
"Raków Częstochowa" - skandowanie z gdańskich sektorów
23'
celnie główwkował Adler, ale ten strzał nie miał prawa zaskoczyć Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) i nie zaskoczył
24'
gdy niecenzuralne okrzyki padają z miejscowego sektora, spiker informuje, że w przerwie będzie konkurs dla kibiców, w którym będą mogli strzelać rzutu karne na bramkę, w której stanie Mikułko (LECHIA Gdańsk)
25'
optyczną przewagę Lechii pokazuje statystyka posiadania piłki. Obecnie 58:42 na korzyść gospodarzy
26'
Żółtą kartką został ukarany Chłań (LECHIA Gdańsk) po faulu na Warczaku
26'
Olsson (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Danielewicza (Stal Rzeszów)
27'
z kłopotami Sarnawski (LECHIA Gdańsk), ale wypchnął piłkę poza bramkę po strzale Prokicia (Stal Rzeszów)
27'
tym razem zupełnie nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego Danielewicza (Stal Rzeszów)
29'
coraz odważniej goście, mają kolejny korner
30'
zamieszanie w "16" Lechii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Łysiaka (Stal Rzeszów), a następnie ją złapał po uderzeniu Góry (Stal Rzeszów)
31'
Żółtą kartką został ukarany Chindris (Lechia Gdańsk), który faulował tuż przed własnym polem karnym Adlera
33'
strzał Danielewicza (Stal Rzeszów) z rzutu wolnego nad bramką Lechii
34'
"Lechia gol" - z trybun
35'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Kapitalna akcja gospodarzy. Mena z prawego skrzydła wrzucił piłkę pod bramkę, a zamykający akcję z lewego skrzydła Chłań uderzył z pierwszej piłki nad bramkarzem
38'
rzut rożny dla Stali
38'
39'
spiker apeluje o gorący, ale kulturalny doping, bo teraz z gdańskich sektorów było niecenzuralnie
40'
Prokić (Stal Rzeszów) zdobył już 6. rzut rożny dla Stali
41'
po dośrodkowaniu Thillego (Stal Rzeszów) z rzutu rożnego Lechia wyszła z kontrą 3 na 2. Mena (LECHIA Gdańsk) powinien podawać, ale zdecydował się sam kończyć ten atak i strzelił słabo, a na dodatek prosto w bramkarza
43'
Mena (LECHIA Gdańsk) uderzył z niespełna 20 metrów, ale nad bramką
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
gra na połowie Lechii
45+2
szczęście przy Lechii. Danielewicz (Stal Rzeszów) spudłował w bardzo dobrej sytuacji, a uderzał głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Warczaka (Stal Rzeszów)
45+3
teraz Lechia dłużej utrzymuje się z piłką na połowie rywali
45+3
Kałahur (LECHIA Gdańsk) poślizgnął się w ataku, ale zdołał wywalczyć rzut rożny
45+4
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Żelizko (LECHIA Gdańsk) Góra (Stal Rzeszów) o mały włos nie skierował piłki do własnej bramki
45+4
sędzia nie pozwala na wykonanie kolejnego rzutu rożnego przez Lechię i odsyła piłkarzy do szatni
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - STAL RZESZÓW 1:0
Jak na 1. Ligę oglądamy żywy mecz, w którym było sporo spięć podbramkowych. Lechia strzelała celnie 5, a Stal 4 razy. Gdańszczanom nie wychodził atak pozycyjnych, więc zaskoczyli rywali po szybkiej akcji. Od początku próbowali gry skrzydłami i przyniosła ona skutek w postaci gola. Na listę strzelców wpisał się Chłań (LECHIA Gdańsk), asystował Mena (LECHIA Gdańsk), a obaj to skrzydłowi.
Stal głównie zagrażała Lechii po stałych fragmentach gry. Miała aż 6 kornerów i rzut wolny tuż sprzed "16". Tego ostatniego, podobnie jak najlepszej sytuacji pod koniec pierwszej połowy dla gości, nie wykorzystał Danielewicz (Stal Rzeszów).
w przerwie konkurs rzutów karnych dla kibiców, w bramce rezerwowy golkiper Lechii, a zarazem reprezentant Polski do lat 19 - Mikułko (LECHIA Gdańsk)
Oficjalna frekwencja - 5571 kibiców
"Tylko BKS" - z trybun
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę
47'
Chindris (LECHIA Gdańsk) musi uważać. Ma żółtą kartkę i znów faulował Adlera
47'
po rzucie wolny Thilli (Stal Rzeszów) wykona też rzut rożny
48'
fizjoterapeuci Lechii wbiegają na boisko, sędzia przerwał grę po rzucie rożnym Stali, gdy na murawę upadł Żelizko
49'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
51'
Kościelny (Stal Rzeszów) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Piły
52'
Chindris (LECHIA Gdańsk) nie przejął piłki, którą w jego kierunku z narożnika boiska zagrał Żelizko (LECHIA Gdańsk)
52'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chindris, w jego miejsce wchodzi D'Arrigo .
53'
zmiana w ustawieniu Lechii, na środek obrony, który opuścił Chindris (LECHIA Gdańsk), przesunięty Żelizko (LECHIA Gdańsk)
54'
ofiarny wślizg Kościelnego (Stal Rzeszów) i piłka zagrywana przez Piłę trafiła w plecy obrońcę
56'
błąd w ustawieniu gdańskiej defensywy i Piła (LECHIA Gdańsk) nie utrzymał piłki w boisku po zagraniu Żelizko (LECHIA Gdańsk)
56'
Żółtą kartką został ukarany Góra (Stal Rzeszów) po faulu na Bobcku
58'
narada w sztabie trenerskim Stali
59'
Piła (LECHIA Gdańsk) dośrodkował do Chłania (LECHIA Gdańsk), ale Maksym tym razem nie opanował piłki w polu karnym
60'
z rozgrzewki przywoływani dwaj piłkarze Stali
61'
nieznacznie pomylił się Thill (Stal Rzeszów), który uderzył z woleja z 17. metra
62'
kolejna zmiana może też być w Lechii, gdyż rozgrzewkę kończy Zjawiński
63'
a piłkarze Stali ponownie z ławki wracają na rozgrzewkę, a trenerzy rozpoczynają kolejną naradę, dwaj asystenci przy trenerze Zubie
64'
Strzał D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) zablokowany, a po chwili Australijczyk faulowany tuż przed polem karnym Stali
65'
spiker apeluje o kulturalny doping dla obu zespołów
66'
Wrąbel (Stal Rzeszów) odbił piłkę do boku po strzale Kapicia (LECHIA Gdańsk)
66'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
67'
trener Grabowski dokonał zmiany w ataku
68'
Stal wkrótce odpowie podwójną zmianą
69'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łyczko, w jego miejsce wchodzi Wachowiak.
69'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Danielewicz, w jego miejsce wchodzi Jesus Diaz.
70'
obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmiany z tą tylko różnicą, że szkoleniowiec Lechii może w jej ramach wymienić maksymalnie trzech, a jego odpowiednik z Rzeszowa - dwóch piłkarzy
72'
ofiarny wślizg Żelizko (LECHIA Gdańsk), który zablokował strzał Jesusa Diaza
73'
Żółtą kartką został ukarany D'Arrigo (LECHIA Gdańsk).
75'
po dobrym wyprowadzeniu piłki przez Żelizko (LECHIA Gdańsk) Lechia mogła pobiec do kontry 3 na 3, ale Neugebauer (LECHIA Gdańsk) zwolnił akcję, a piłkę stracił Chłań (LECHIA Gdańsk)
76'
Zjawińskiemu (LECHIA Gdańsk) zabrakło centymetrów, aby sięgnąć piłkę głową po dośrodkowaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk). Gdyby to się napastnikowi udało, zapewne byłby gol
77'
druga połowa dużo słabsza. Na razie tylko jeden celny strzał w tej części gry i to z obu stron. Uderzał Kapić (LECHIA Gdańsk) po rzucie wolnym
78'
[1:1] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adler. Zaskoczona defensywa Lechii. Prokić wyłożył piłkę przed bramkę, a Adler uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans Sarnawskiemu, który próbował interweniować nogą
80'
poruszenie na ławce trenerskiej Lechii, szybko wydawane dyspozycje w kierunku rezerwowych, którzy są na rozgrzewce
80'
wszyscy rezerwowi zbiegają z rozgrzewki do ławki rezerwowych, za chwilę zobaczymy, czy będą dwie, czy trzy zmiany
81'
a przy piłce cały czas po zdobyciu gola utrzymuje się głównie Stal
82'
na dwie ostatecznie zmiany decyduje się trener Grabowski
82'
Sypek (LECHIA Gdańsk) i Sezonienko (LECHIA Gdańsk) gotowi do wejścia
83'
Adler z łatwością przebił się lewym skrzydłem w pole karne, ale na szczęście dla gospodarzy podał niecelnie przed bramkę
84'
Chłań (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny, trener Grabowski jeszcze wstrzymuje zmiany
85'
mocno podkręcił piłkę Żelizko (LECHIA Gdańsk), w polu bramkowym odbiła się ona od obrońcy Stali i wpadła w ręce bramkarza
85'
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Neugebauer. Ponowiony atak przez gospodarzy i Tomek uderzył precyzyjnie sprzed pola karnego. Piłka wpadła do siatki tuż przy prawym słupku bramki Stali. Pomocnik Lechii uderzył sprzed pola karnego, wykorzystując to, że rywale cofali się przed nim
87'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
87'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sypek.
87'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Prokić, w jego miejsce wchodzi Kłos.
87'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Warczak, w jego miejsce wchodzi Pena.
89'
leży na boisko Chłań (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nie pozwala na wbiegnięcie na boisko pomocy medycznej
90'
skrzydłowy Lechii pozbierał się o własnych siłach i kontynuuje grę. Zresztą nie ma już zmiany
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
znów na boisku leżał Chłań (LECHIA Gdańsk), ale tym razem szybko wstał po faulu rywala
90+3
Żółtą kartką został ukarany Sarnawski (LECHIA Gdańsk) za opóźnianie gry
90+4
"Tak się bawią ludzie..." - z gdańskich sektorów
90+5
faulowany Zjawiński (LECHIA Gdańsk) na połowie rywali, sędzia stosuje przywilej korzyści
90+5
Lechia zwalnia akcję, ale utrzymuje się przy piłce
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - STAL RZESZÓW 2:1
spiker apeluje do kibiców by rezerwowali wieczór 10 listopada, kiedy to Lechia ugości Wisłę Kraków
Lechia odniosła pierwsze zwycięstwo od 22 września, a Stal skończyła serię pięciu meczów bez porażki, z których cztery wygrała. Druga połowa nie była porywającym widowiskiem, ale ostatecznie obejrzeliśmy w niej dwa gole.
Goście wyrównali po golu Adlera i sprawiali wrażenie jakby chcieli czegoś więcej niż tylko podział punktów.
Jednak na Polsat Plus Arenie Gdańsk znów decydujące słowo należało do Neugebauera (LECHIA Gdańsk). Poprzednio, w meczu z Górnikiem Łęczna pomocnik zapewnił Lechii w doliczonym czasie gry remis, a teraz dał wygraną kapitalnym strzałem w 85. minucie. Tomek tym bardziej zasługuje na pochwałę, gdyż jeszcze kilka dni przed spotkaniem zmagał się z chorobą.
trwa wspólna radość piłkarzy i kibiców Lechii
kibice przypominają piłkarzom już o derbach Trójmiasta. "To najważniejszy mecz" - słychać z trybun