Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 2:1. Mecz nr 4 hokeistów w środę w "Olivii"

Rafał Sumowski
25 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Już w trakcie meczu Lotosu z Unią nie brakowało niesportowych starć. Eskalacja - na szczęście krótka - nastąpiła po zakończeniu spotkania.

Lotos PKH Gdańsk pokonała drużynę Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) w ćwierćfinale play-off do czterech zwycięstw zmniejszył straty do 1-2. Emocje udzieliły się nie tylko 1800 kibicom na trybunach hali "Olivia". Hokeiści grę zakończyli bójką. Mecz numer 4 odbędzie się w środę, 26 lutego o godzinie 18:30 również w hali "Olivia".

Re-Plast Unia Oświęcim Re-Plast Unia Oświęcim
33 Fucik - 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, Rac, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 90 Pichnarcik, 44 Szurowski - 12 Smal, 21 Mocarski, 10 Stasiewicz
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kaczmarek, Kosidłło
Widzów: 1800
90 Saunders - 6 Zatko, 7 Pretnar - 12 Kowalówka, 93 Kalan, 9 Koblar; 4 Bezuska, 33 Saur - 81 Meidl, 87 Trandin, 11 Przygodzki; 5 Wanacki, 24 Luza - 96 Garszyn, 91 Oriechin, 88 Themar; 55 Noworyta, 32 Piotrowicz - 20 Malicki, 44 Krzemień, 10 Wanat
  • 0:37' Krasowski
  • 22:56' Gołowin as. Rożkow - Vitek
  • 41:34' Koblar as. Pretnar - Zatko

Pomeczowy komentarz trenerów:
Nic Zupancic (Unia): To play-off. Mówiłem wiele razy, że będzie to ciężka seria i ten mecz to dowód na potwierdzenie moich słów. Na początku spotkania mieliśmy szansę na gola, ale to gdańszczanie zdobyli bramkę. Pierwsza tercja była dobra, w drugiej zrobiliśmy głupi błąd i było 0:2. Trafiliśmy w trzeciej partii i ona była w naszym wykonaniu najlepsza. Mieliśmy sporo szans, naciskaliśmy na gospodarzy, ale byli lepsi w przekroju meczu. W środę znów gramy od 0:0.

Marek Ziętara (LOTOS PKH): Typowy mecz play-off. Bardzo podobało mi się, że moi zawodnicy grali agresywnie w ataku o obronie, twarda do ciała i blisko przeciwnika. Zdobyte gole dodały nam pewności siebie, robiliśmy to, co zakładaliśmy. Stracona bramka na początku trzeciej tercji sprawiła, że trochę się cofnęliśmy, choć nie taki był plan. Naciskali nas w naszej tercji, ale zdołaliśmy do wytrzymać. To dla nas mały kroczek w tej walce. W środę nadal nie będę mógł skorzystać z Petra Polodny a z urazem dzisiejsze spotkanie zakończył Damian Szurowski, który pojechał na badania. Przepychanki po meczu? To są emocje, gramy o wysoką stawkę i tak się zdarza. Nie ma nad czym się rozwodzić.

Pierwszy mecz w Oświęcimiu gdańszczanie przegrali 0:2, ale spotkanie rozegranie dzień później to już porażka 2:7. Trener Ziętara stratę 3 bramek w pierwszej tercji określił mianem katastrofy.

Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 7:2 - relacja

- Hala "Olivia" to trudny teren i niewiele zespołów lubi tu grać. W Gdańsku zagramy od zera, a jeśli gra się do czterech zwycięstw, to te dwa pierwsze tak naprawdę o niczym nie przesądzają. Jeśli chłopaki podniosą się i wygrają we wtorek, to sprawa awansu będzie otwarta. Myślę, że teraz wyżej postawią poprzeczkę - uważa były gracz gdańskiej drużyny Marek Wróbel.

Lotos PKH Gdańsk - Unia Oświęcim. Marek Wróbel: Hala "Olivia" to trudny teren

Gdańszczanie zagrają dziś osłabieni brakiem Polodny, który nabawił się kontuzji w Oświęcimiu. Z kolei mimo urazów, w składzie znaleźli się Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) i Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
1'
Rozpoczęła się I tercja
0:37'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krasowski. Błyskawicznie otworzyli wynik gdańszczanie, choć chwilę wcześniej po błędzie w obronie omal sami nie stracili gola. Wygrane wznowienie, krążek do Krasowskiego, a ten z daleka pakuje gumę do siatki.
2'
"Jeszcze jeden, jeszcze jeden!" - śpiewają kibice.
2'
"Hej Stocznia gol!" z trybun
3'
Bezuska (Re-Plast Unia Oświęcim) uderzał nad bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)
4'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) przejął krążek w tercji gości, ale bardzo blisko bramkarza i nie zdążyła ani podać, ani przygotować strzału.
6'
Pichnarcik (LOTOS PKH Gdańsk) przerywa kontrę
6'
Szybkie ataki z jednej i drugiej strony
7'
Duże tempo gry, ale i duża niedokładność
8'
Pogubił się Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) przy wyprowadzeniu krążka, ale udało się naprawić ten błąd
10'
Przy krążku utrzymują się goście
11'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) wdał się w przepychankę z Trandinem (Re-Plast Unia Oświęcim), trzeba było ich rozdzielać
kara
11'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
11'
Teraz to Trandin (Re-Plast Unia Oświęcim) "wystartował" do Marca
kara
11'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
11'
Trandin (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
11'
Ależ nerwowo w hali "Olivia". Sędziowie rozmawiają teraz ze Steberem (LOTOS PKH Gdańsk). kapitanem gdańszczan.
12'
Szybkie tempo na początku tercji, ale teraz więcej przepychanek i słownych utarczek ze strony hokeistów obu ekip
12'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) nakrywa krążek
12'
Meidl (Re-Plast Unia Oświęcim) ucierpiał w starciu w tercji gdańszczan
13'
Luza (Re-Plast Unia Oświęcim) ostro potraktował przy bandzie Stebera (LOTOS PKH Gdańsk). Hokeiści Lotosu i kibice domagają się kary, ale gramy dalej
14'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) odbija krążek parkanem
14'
Zamieszanie pod gdańską bramką, ale wybronili się gospodarze
16'
Bardzo fizyczny mecz, co chwilę gra jest przerywana, a pierwsza tercja to prawdziwa hokejowa wojna.
17'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) przed bramkę do Pastryka (LOTOS PKH Gdańsk) i z tego mógł być gol, ale próba została zablokowana
18'
Odbity strzał po lodzie Stasiewicza (LOTOS PKH Gdańsk)
18'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) z dystansu po lodzie, ale broni Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
19'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) stracił krążek we własnej tercji, na szczęście bez szkody dla Lotosu
20'
Bezuska (Re-Plast Unia Oświęcim) z dystansu, złapał krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
20'
Koniec I tercji. Lotos prowadzi z Unią 1:0
Szybka intensywna tercja, w której bramkę zobaczyliśmy już w 37 sekundzie. Im dalej, tym bardziej fizyczna gra. Dużo mocnych starć, z przepychanką na czele, w której jedną z głównych ról odgrywał Marzec (LOTOS PKH Gdańsk). Pierwsza partia z przerwami trwała ponad 30 minut. Br
21'
Rozpoczęła się II tercja
kara
21'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
22'
Zamek w tercji gdańszczan.
22'
Goście omal nie wjechali z krążkiem do bramki, ofiarnie broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
23'
Nieudana kontra gdańszczan
22:56'
[2:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gołowin. Zamieszanie w tercji gości po tym jak gdańszczanie wrócili do gry w komplecie. Gołowin do pustej bramki po podaniu Rożkowa.
27'
"Ten mecz musimy wygrać! Wygramy, wygramy, wygramy" - śpiewają kibice gdańszczan.
27'
Niecenzuralnie z trybun o przeciwnikach Lotosu
29'
Chaotyczna gra i sporo walki pod bandami.
kara
30'
Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
31'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) groźnie po lodzie, ale odbija gumę Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
31'
Kolejna próba Jełakowa (LOTOS PKH Gdańsk), z kąta - świetnie broni Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim). Chaotycznie grają w przewadze gdańszczanie
32'
Goście już w komplecie
34'
Fragment gry ze wskazaniem na gości, ale niczego im to nie daje
37'
Potężnie kropnął obok bramki Luza (Re-Plast Unia Oświęcim)
37'
Smal (LOTOS PKH Gdańsk) zagrywał przed bramką, ale wybijają krążek goście
kara
38'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
38'
Kolejna interwencja Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)
39'
Oblegają bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) goście, ale wciąż bezskutecznie
40'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) już na lodzie
40'
Rożkowo (LOTOS PKH Gdańsk) z trudnej pozycji po lodzie, ale za słabo by zagrozić Saundersowi (Re-Plast Unia Oświęcim)
40'
Koniec II tercji. Lotos prowadzi z Unią 2:0
Druga partia spokojniejsza od pierwszej, ale przysłowiowa siekiera wisi w powietrzu, co było widać po dyskusjach zawodników zaraz po zakończeniu tej części gry. Lotos powiększył prowadzenie po czym Unia przejęła inicjatywę. Zapowiada się ciekawe 20 minut.
41'
Rozpoczęła się III tercja
41'
Trandin (Re-Plast Unia Oświęcim) nie ma dziś łatwego życia z kibicami gdańszczan
41:34'
[2:1] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Koblar. Podanie z tercji i szybki gol dla gości.
44'
Odłożona kara, Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) zjechał z bramki i gdańszczanie w sześciu w polu
kara
44'
Themar (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
46'
Nie wykorzystali przewagi gdańszczanie
47'
Ostro pod bramką Rac (LOTOS PKH Gdańsk), ale mrozi krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
kara
48'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
49'
Ruszona bramka Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
50'
Gdańszczanie obronili się w osłabieniu.
52'
Mrozi krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
52'
Z dystansu Pretnar (Re-Plast Unia Oświęcim), obok bramki
54'
Themar (Re-Plast Unia Oświęcim) obok bramki
54'
Mocno kropnął Marzec (LOTOS PKH Gdańsk)! Odbił Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim), dobijał Pesta (LOTOS PKH Gdańsk), ale niecelnie
55'
Coraz szybsza gra. Gdańszczanie atakują, Unia błyskawicznie kontruje. Na posterunku Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
55'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) po lodzie, energicznie odbija gumę Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)
57'
Głośny i nieustanny doping kibiców w asyście bębna
57'
Garszyn (Re-Plast Unia Oświęcim) nie zdołał zamknąć akcji przy podaniu na długi słupek, broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
57'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam z Saundersem (Re-Plast Unia Oświęcim), musiał uderzać z pierwszego krążka, broni golkiper gości
59'
Zostało 98 sekund gry. Kibice w hali "Olivia" dopingują na stojąco
59'
Goście wycofują bramkarza, stawiają wszystko na jedną kartę
59'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) łapie krążek
59'
Kibice skandują imię i nazwisko bramkarza
59'
Krążek wybity z tercji gdańszczan sunie minimalnie obok pustej bramki Unii
60'
Ponownie Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)! Zostało 37 sekund
60'
Oblężenie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ten znów mrozi krążek
60'
Koniec meczu. Lotos wygrał 2:1. Spotkanie zakończyło się bójką z udziałem co najmniej kilku hokeistów.
60'
Sędziowie szybko opanowali sytuacje. Gwizdy na trybunach.

LOTOS PKH Gdańsk
Re-Plast Unia Oświęcim

56% 146 typowań LOTOS PKH Gdańsk
8% 21 typowań REMIS
36% 94 typowania Re-Plast Unia Oświęcim

Pozostałe mecze nr 3 serii ćwierćfinałowej:
Energa Toruń - GKS Tychy 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)