Łącznościowiec - Nata AZS AWF 19:29

13 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Piłkarki ręczne Naty AZS AWF w ekstraklasie wygrały piąty mecz z rzędu, a gdy doliczymy w to dwa pucharowe sukcesy w Helsinkach, to ich zwycięska passa jest jeszcze bardziej okazała. Co więcej, akademiczki imponują formą nie tylko na parkiecie. Dzień po zdemolowaniu w Szczecinie Łącznościowca 29:19 (13:12), podopieczne Jerzego Cieplińskiego stawiły się w sopockim Aquaparku, gdzie w ramach Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy m.in. grały w piłkę... wodną.

NATA: Łotariewa, Piłatowska - Golińska 1, Kudłacz 8, Bołtromiuk 2, Bieniewicz, Tiesler 3, Tomaszewicz 8, Orzeszka 2, Puczek 3, Truszyńska 2.

- Wbrew pozorom Łącznościowiec jest groźnym zespołem. Z meczu na mecz gra coraz lepiej. Dlatego w pierwszej połowie wynik oscylował wokół remisu, a jednej lub drugiej drużynie udawało się uzyskiwać co najwyżej dwubramkową przewagę - mówi trener Jerzy Ciepliński.

Akademiczki do zdecydowanego szturmu przystąpiły dopiero po przerwie. Na parkiecie pojawiła się poszkodowana w Helsinkach Monika Puczek. Jednak to nie leworęczna rozgrywająca wniosła największy wkład w efektowne zwycięstwo. - Coraz bardziej udaje się nam to, o co zabiegałem od początku rozgrywek. Powiększa się pole personalnego manewru. Gdy podstawowa zawodniczka nie jest w pełni sił, nie musi za wszelką cenę grać - podkreśla gdański szkoleniowiec.

Zawodniczką, która najbardziej przyczyniła się do wysokiej wygranej była najmłodsza z akademiczek. Między 40 a 45 oraz 49 a 57 minutą gdańszczanki rzucały do bramki rywalek bez żadnych strat. W obu tych seriach Karolina Kudłacz popisała się trzema celnymi rzutami. Najpierw Nata poprawiła wynik 15:14 na 20:14, a potem zaliczyła osiem trafień z rzędu odskakując na 28:16.

W tym sezonie akademiczki do Szczecina nie zamierzają się już wybierać, a to oznacza, że grać będą o miejsca 1-6.

- Zamierzamy kontynuować zwycięską passę. Już udało nam się nawiązać bezpośredni kontakt z ligową czołówką. Za tydzień gościć będziemy u siebie Kolportera i w przypadku sukcesu nasza sytuacja punktowa może być jeszcze lepsza - zapewnia Jerzy Ciepliński.

Pozostałe wyniki 16. kolejki:

Piotrcovia - Pol-Skone Lublin 33:29 (17:13), Sośnica Gliwice - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 26:31 (12:14), Zgoda Ruda Śląska - Pogoń Żory (przełożony na 14.01), Kolporter Kielce - Dominet Zagłębie Lubin (przełożony na 15.01).