Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:2. Ligowego medalu w tym sezonie nie będzie

12 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Lechia Gdańsk, przegrywając z Lechem w Poznaniu 2:3, straciła szanse na ligowy medal, a Conrado (na zdjęciu) skończył mecz z czerwoną kartką. Lechia Gdańsk, przegrywając z Lechem w Poznaniu 2:3, straciła szanse na ligowy medal, a Conrado (na zdjęciu) skończył mecz z czerwoną kartką.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 2:3 (1:3) w 35. kolejce ekstraklasy. To rozstrzygnięcie oznacza, że podopieczni Piotra Stokowca w tym sezonie ligowego medalu nie zdobędą, gdyż już stracili szanse na obronę brązu z poprzedniego roku. Co więcej biało-zieloni zostali wykartkowani przed najbliższym spotkaniu u siebie z Legią Warszawa. 15 lipca na Letnicy przeciwko drużynie, która już zapewniła sobie tytuł mistrza Polski, nie będą mogli zagrać: Michał Nalepa, po ósmej żółtej kartce oraz Conrado, który w niedzielę został wyrzucony z boiska.

Zwoliński
  • 72' 11 Żamaletdinow Zmiany 9 Gytkjaer
  • 78' 14 Ramirez Zmiany 36 Marchwiński
  • 90+1 25 Tiba Zmiany 6 Muhar
  • 65' 7 Gajos Zmiany 88 Kałuziński
  • 70' 17 Ze Gomes Zmiany 20 Conrado
  • 73' 8 Haydary Zmiany 11 Mihalik
  • 5' Ramirez
  • 22' Gumny
  • 45' Jóźwiak
  • 42' Haydary
  • 47' Ze Gomes
  • 12' Satka
  • 20' Nalepa
  • 88' Conrado

Lechia nie ma czasu nacieszyć się awansem do finału, który w nieprawdopodobnych okolicznościach został zdobyty 8 lipca w Poznaniu, gdyż 12 lipca ponownie przyjeżdża na mecz z Lechem

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:1, karne 3:4 - relacja, możliwość wystawiania ocen piłkarzom i trenerowi

Lechia zdaje sobie sprawę, że musi sporo zmienić w grze, bo w niedzielę tyle szczęścia może nie mieć, co cztery dni temu

Lechia Gdańsk bliżej cichego marzenia. 670 kibiców może pojechać na finał Pucharu Polski

jedne z pytań, jeśli chodzi o skład brzmi: Kuciak czy Alemerović?

Dusan Kuciak w ankiecie "Pierwszy" - dużo ciekawostek z życia bramkarza Lechii Gdańsk

trener Stokowiec zbliża się do setnego meczu w barwach Lechii

Piotr Stokowiec w setnym meczu w Lechii Gdańsk jeszcze w tym sezonie. Kiedy on nastąpi?

po dotychczasowych rozstrzygnięciach 35. kolejki już wiemy, że w przypadku wygranej Lechia awansuje na 4. miejsce, ale porażka oznaczać będzie, że definitywnie straciła szanse na ligowe podium. Remis pozwoli zachować jej teoretyczne szanse na brąz

Lechia postawiła sobie cel na ostatnie mecze sezonu ligowego

Lechia dokonała 4 zmian w "11" w porównaniu z wyjściowym składu z Pucharu Polski. Do gry wchodzą: Kuciak (LECHIA Gdańsk), Zwoliński (LECHIA Gdańsk), Haydary (LECHIA Gdańsk) i Kałuziński (LECHIA Gdańsk)
80 Kryeziu
W Lechu również cztery zmiany w porównaniu ze środy. Do bramki wchodzi Mleczko (Lech Poznań), dla którego to debiut w ekstraklasie. Ponadto nowi gracze w porównaniu z ostatnim mecze w "11" to boczni obrońcy: Gumny (Lech Poznań) i Kostewycz (Lech Poznań) oraz napastnik Żamaletdinow (Lech Poznań)

91 Butko
przypomnijmy, że Lechia planowała czas pomiędzy meczami w Poznaniu spędzić w Opalenicy, ale mimo zarezerwowania pobytu, klub odwołał to mini zgrupowanie i piłkarze po środowym pojedynku wrócili do Gdańska, a wczoraj jeszcze raz jechali do Poznania
te same barwy strojów co w środę. Lechia stalowe barwy, Lech niebieskie koszulki, białe spodenki
w obu drużynach inni kapitanowie niż w ostatnim meczu. Tym razem z opaskami Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Jóźwiak (Lech Poznań)
1'
od środka rozpoczął mecz Lech
1'
szybki atak Lechii. Niecelnie strzelał Makowski (LECHIA Gdańsk) po podaniu Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
2'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po dośrodkowaniu Modera (Lech Poznań)
4'
Lech przejmuje optyczną przewagę, Lechia jak w środę cofa się na własną połowę
4'
rzut wolny dla Lecha niespełna 25 metrów od bramki Lechii po faulu Makowskiego (LECHIA Gdańsk) na Ramirezie (Lech Poznań)
5'
[1:0] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ramirez. Pomocnik gospodarzy uderzył piłkę nad murem w prawy róg bramki Kuciaka. Bramkarz biało-zielonych spóźniony z interwencją i nie sięgnął już piłki
8'
nie zmienia się obraz gry, nadal Lechia cofnięta na własną połowę, pozwala grać piłką Lechowi
11'
Lech nie forsuje teraz mocnego tempa, długo rozgrywa piłkę, Lechia nadal czeka na okazję do kontry i przechwyt na własnej połowie
12'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ratuje Lechię przed stratą drugiego gola. Odbił piłkę po strzale Kamińskiego (Lech Poznań)
12'
Żółtą kartką został ukarany Satka (Lech Poznań), który faulem przerwał atak Kałuzińskiego
12'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) to jeden z trzech młodzieżowców w dzisiejszej "11" Lechii
12'
Lech młodzieżowców ma aż pięciu w wyjściowym składzie
13'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego. Od bramki rozpocznie Mleczko (Lech Poznań)
14'
niecelny strzał Żamaletdinowa (Lech Poznań), który miał okazje przed polem karnym po nieporozumieniu Makowskiego z Kubickim
15'
Lech widać na respekt przed Lechią, Crnomarković (Lech Poznań) przerwał faulem kolejny atak gdańszczan. Tym razem sędzia upomina lechitę ustnie
17'
LECHIA Gdańsk strzela gola Zdobywcą bramki Zwoliński. Ależ zamieszanie w "16" Lecha. Wrzucił Kubicki w pole karne, głową zgrywał Nalepa, Ze Gomes dotknął jeszcze piłkę, a do siatki wpakował ją Zwoliński
18'
sędzia czeka jeszcze na podpowiedź z VAR, czy nie było spalonego
19'
gol nie został uznany. Sędzia uznał, że na spalonym był Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) w momencie, gdy zagrywał piłkę Nalepa (LECHIA Gdańsk)
19'
czyli wynik bez zmian, Lech nadal prowadzi 1:0, a Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie ma 8. gola wiosną
20'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) fauluje Żameletdinowa na wysokości własnego pola karnego
20'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk).
20'
dla Nalepy (LECHIA Gdańsk) to 8. żółta kartka w tym sezonie. Oznacza to, że w następnym meczu z Legią w Gdańsku będzie pauzował
22'
[2:0] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gumny. Moder ostro dośrodkował z rzutu wolnego, wkręcając piłkę w bramkę. Kuciak odbił futbolówkę, ale nabiegający Gumny z bliska skierował piłkę do siatki
22'
piłkarze Lechii sygnalizują, że był spalony. Zobaczymy, jak tę sytuację oceni VAR
23'
gol ostatecznie uznany, Lech prowadzi 2:0
25'
po rzucie wolnym Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) będzie rzut rożny dla Lechii
25'
niespodziewanie w narożniku boiska piłkę ustawił junior Kałuziński (LECHIA Gdańsk). Nie doszedł do dośrodkowania Nalepa (LECHIA Gdańsk)
26'
zderzenie Nalepy (LECHIA Gdańsk) z Crnomarkoviciem (Lech Poznań) w walce o piłkę. Pomocy medycznej potrzebuje tylko obrońca Lecha
29'
złe podanie Modera (Lech Poznań), piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę
30'
rzut rożny dla Lechii. Gdańszczanie wreszcie większą liczbą piłkarzy zaatakowali
31'
bez zagrożenia dla Lecha po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
33'
mocny strzał Modera (Lech Poznań), nieznacznie piłka minęła słupek
33'
Jóźwiak (Lech Poznań) zablokowany w polu karnym Lechii
37'
obraz gry, mimo wyniku, cały czas ez zmian. Lech w ataku pozycyjnym, Lechia czeka na kontry
37'
Gumny (Lech Poznań) wybił piłkę po dośrodkowaniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
37'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) wyróżnia się jak na razie w dość niemrawej ofensywie Lechii
39'
zablokowany strzał Ramireza (Lech Poznań), a dobitka Kamińskiego (Lech Poznań) nad bramką Lechii
39'
niecelny strzał z dystansu Żamaletdinowa (Lech Poznań)
40'
efektowna akcja i drybling Ze Gomesa (LECHIA Gdańsk). Został sfaulowany przed polem karnym przez Ramireza (Lech Poznań). Dobra okazja na strzał, bo do bramki niespełna 25 metrów
42'
sędzia długo ustawia mur gospodarzy
42'
strzał z wolnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) w mur
42'
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haydary. Po uderzeniu z wolnego Pietrzaka piłka trafiła w twarz Modera. Pomocnik Lech padł na murawę, a sędzia nie przerwał gry. Gdy Pietrzak jeszcze raz zagrał piłkę w pole karne, Haydary dołożył do niej nogę, a nie był na spalonym, dlatego, że leżał Moder
43'
sędzia jeszcze konsultuje się z VAR
44'
gol dla Lechii uznany, Lech prowadzi, ale już tylko 2:1
44'
nieznacznie pomylił się przy strzale Ze Gomes (LECHIA Gdańsk)
45'
[3:1] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jóźwiak. Skrzydłowy Lecha dostał piłki na linii pola karnego Lechii. Nikt nie doskoczył do niego i mógł swobodnie uderzyć. Tym razem zasłonięty Kuciak nie miał nic do powiedzenia, przy strzale w dolny, prawy róg jego bramki
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
niecelny strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 3:1
Zupełnie odmienny mecz niż ten, który oglądaliśmy w ostatnio środę. Tam Lech atakował, ale długo żadna piłka nie chciała wpaść do siatki. Tym razem gospodarze szybko zdobyli prowadzenie i poszli za ciosem. Dwa pierwsze gole obciążają konto Kuciak (LECHIA Gdańsk), trzecia defensorów.
Znów Lech ma znaczną przewagę optyczną, ale niewiele brakowało, aby Lechia miała znacznie korzystniejszy wynik. Sędzia, ale słusznie, nie uznał gola Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Jednak wystarczy, że Ze Gomes (LECHIA Gdańsk), który w defensywie niewiele pomaga kolegom, popisze się umiejętnościami technicznymi pod bramką rywali, ale powstaje znaczne zagrożenie. To po faulu na nim był rzut wolny, który ostatecznie dał Lechii jak na razie jedynego gola.
Biało-zieloni po przerwie powinni zagrać znacznie odważniej. Przede wszystkim muszą znacznie więcej strzelać, aby dać szanse pomylić się debiutującemu w ekstraklasie Mleczce.
przypomnijmy, że jeśli Lechia przegra dziś w Poznaniu, to na dwie kolejki przed końcem rozgrywki, straci wszelkie szanse na ligowe podium.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
pierwszy atak gospodarzy, ale niedokładne dośrodkowanie Jóźwiaka (Lech Poznań)
47'
próba kontry Lechii. Na nieznacznym spalonym Zwolińskim (LECHIA Gdańsk)
47'
[3:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ze Gomes Fila zabrał piłkę około 30 metrów od bramki Lecha. Mleczko odbił piłkę po strzale Zwolińskiego, ale prosto pod nogi Ze Gomesa, który uderzał już na pustą bramkę.
50'
niecelny strzał Modera (Lech Poznań)
52'
szansa na wyrównanie. Haydary (LECHIA Gdańsk) wrzucił piłkę na 5. metr od bramki, ale Zwoliński (LECHIA Gdańsk), atakowany przez dwóch rywali, główkował nad poprzeczką
53'
Maloca (LECHIA Gdańsk) ucierpiał, ale może kontynuować grę
55'
zablokowany strzał Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
55'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po zaraniu Jóźwiaka (Lech Poznań)
56'
Gumny (Lech Poznań) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Ramireza (Lech Poznań)
57'
odważne zagranie Mleczki (Lech Poznań), który wybił piłkę z nogi Haydarego (LECHIA Gdańsk) po zagraniu Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
57'
bramkarz Lecha ucierpiał w tej sytuacji, bo Haydary (LECHIA Gdańsk) nie cofnął nogi, ale i tak był spalony
57'
Mleczko (Lech Poznań) odbił piłkę po strzale Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika pola bramkowego
58'
naciera Lechia
58'
Zamaledtinow wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
58'
Lech wyszedł z kontrą, a przerywający ją Kubicki (LECHIA Gdańsk) został sfaulowany przez Ramireza (Lech Poznań)
59'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
60'
dobry do oglądania mecz w Poznaniu, dużo się dzieje na boisku, obie drużyny teraz dążą do strzelenia kolejnych goli
60'
na spalonym Ze Gomes (LECHIA Gdańsk)
61'
Mleczko (Lech Poznań) wybija piłkę poza własną "16"
61'
Makowski (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę od bramkarza i od razu strzelił na pustą bramkę. Niewiele się pomylił
63'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił poza bramkę piłkę wstrzeliwaną w "16" przez Kamińskiego (Lech Poznań)
63'
tym razem Lech krótko rozegrał korner, a sprzed pola karnego uderzył Moder (Lech Poznań). Był rykoszet, a zatem jest kolejny korner
64'
i jeszcze raz Moder (Lech Poznań) z narożnika boiska
64'
po dośrodkowaniu Modera (Lech Poznań) z narożnika boiska piłka wybita przed pole karne przez Ze Gomesa (LECHIA Gdańsk). Od razu strzelał Ramirez (Lech Poznań), ale nad poprzeczką
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
65'
roszada Lechii na środku drugiej linii
67'
Ramirez (Lech Poznań) do Tiby (Lech Poznań), ale ten ostatni obok słupka, bo piłka była podawana za mocno
68'
po kilku lepszych minutach Lechii na początku tej połowy, znów zarysowała się przewaga Lecha
68'
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Ze Gomes, w jego miejsce wchodzi Conrado.
70'
tym razem roszada na lewym skrzydle Lechii
71'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Gumnego (Lech Poznań)
72'
Lech Poznań przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Żamaletdinow, w jego miejsce wchodzi Gytkjaer.
72'
zmiana Lecha w ataku
72'
niecelny strzał z dystansu Makowskiego (LECHIA Gdańsk)
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Mihalik.
73'
tym razem roszady na prawym skrzydle
73'
tym samym razem na boisku nie zobaczymy najskuteczniejszych strzelców ekstraklasy wiosną w ekstraklasie. Grają; Gutjaer (10 bramek), Zwoliński (LECHIA Gdańsk) (7), ale na ławce do końca meczu pozostanie Paixao (8).
76'
Gumny (Lech Poznań) przerwał nieźle wyglądającą kontrę Lechii
77'
Fila (LECHIA Gdańsk) strzelił z ostrego kąta po podaniu Mihalika (LECHIA Gdańsk). Bramkarz Lecha wybił piłkę nad bramką
77'
po rozegraniu rzutu rożnego przez Lechię celny strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Pewnie broni Mleczko (Lech Poznań)
78'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ramirez, w jego miejsce wchodzi Marchwiński.
79'
bardzo dobrze Kuciak (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę, którą Jóźwiak (Lech Poznań) próbował dograć do Gytkjaera (Lech Poznań)
80'
zablokowany strzał Malocy (LECHIA Gdańsk). Jeszcze sygnalizował zagranie ręką Kamińskiego (Lech Poznań), ale sędzia nakazał grać dalej
82'
dośrodkowanie Mihalika (LECHIA Gdańsk) zbyt głębokie. Łapie piłkę Mleczko (Lech Poznań)
83'
niecelnie główkował Jóźwiak (Lech Poznań) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Modera (Lech Poznań)
84'
Conrado (LECHIA Gdańsk) móg wyrównać, ale kończy się tylko rzutem rożnym, bo trafił tylko w nogę Crnomarkovicia
85'
Mleczko (Lech Poznań) złapał piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
86'
strzał nad bramką z dystansu Tiby (Lech Poznań)
87'
na spalonym Kamiński (Lech Poznań)
88'
Lech stara się grać jak najdłużej piłką, aby utrzymać korzystny rezultat, natomiast Lechii się spieszy
czerwona kartka
88'
Conrado (LECHIA Gdańsk) otrzymał czerwoną kartkę. Dość bezmyślne zagranie Brazylijczyka. W kontrze wypuścił sobie zbyt daleko piłkę, a następnie próbował wślizgiem ją odzyskać, ale zamiast w piłkę trafił w nogi Modera
89'
Lechia kończy mecz w "10"
89'
bez pośrednia czerwona kartka oznacza, że Conrado (LECHIA Gdańsk) co najmniej w jednej kolejce musi pauzować, a Komisja Ligi może jeszcze wyższą dyskwalifikacje. Brazylijczyk nie zagra zatem przeciwko Legii
90'
3 minuty doliczone
90+1
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tiba, w jego miejsce wchodzi Muhar.
90+2
Kuciak (LECHIA Gdańsk) interweniuje poza własną "16", ubiegając Jóźwiaka (Lech Poznań)
90+3
Kuciak (LECHIA Gdańsk) będzie dośrodkowywał z wolnego z własnej połowy. Wszyscy jego koledzy w pobliżu pola karnego Lecha
90+3
Zwolińskiemu (LECHIA Gdańsk) nie udało się dojść do strzału
90+4
KONIEC MECZU. LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 3:2
Lechia Gdańsk w tym sezonie nie stanie na ligowym podium. Mistrzostwo Polski w tej kolejce przypieczętowała Legia Warszawa, a srebro o brąz podzielą między siebie Piast Gliwice i Lech Poznań. Jednak biało-zieloni nie mają powodów, aby występu przy u. Bułgarskiej się wstydzić. Co prawda to gospodarze mieli 54 procent posiadania piłki i przebiegli aż o 7 kilometrów więcej, ale jeśli chodzi o liczbę strzałów Lechia w drugiej połowie dogoniła gospodarzy, a w strzałach celnych nawet przegoniła rywali. Niestety, liczy się to co w siatce, a tutaj o jeden uznany gol więcej zanotował Lech. Dlatego udał mu się rewanż za przegrały półfinał Pucharu Polski. A Lechia właśnie na 24 lipca powinna koncentrować wszelkie siły. W meczu z Cracovią może za jednym zamachem zdobyć Puchar Polski oraz prawo gry w eliminacjach Ligi Europy oraz w Superpucharze Polski.

16 ŁKS Łódź 35 5 6 24 30:64 21
W sezonie zasadniczym każdy zagrał z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpił podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-07-12

Wyniki 35 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 3:2 (3:1)
  • Legia Warszawa - Cracovia 2:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:2 (2:1)
  • Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
  • Grupa spadkowa
  • ARKA GDYNIA - ŁKS Łódź 3:2 (3:0)
  • Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 4:1 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Płock 0:1 (0:0)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 1:1 (1:1)