Lechia Gdańsk - Beroe Stara Zagora 1:0. Cztery trafienia, jeden gol. PayTren zostaje

24 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Maciej Gajos w ostatnich 10 minutach meczu z Beroe dwa razy posłał piłkę do siatki. W obu przypadkach arbiter odgwizdał spalonego. Maciej Gajos w ostatnich 10 minutach meczu z Beroe dwa razy posłał piłkę do siatki. W obu przypadkach arbiter odgwizdał spalonego.

Lechia Gdańsk pokonała Beroe Stara Zagora 1:0 (1:0) w czwartym zimowym sparingu, a trzecim podczas zgrupowania w tureckim Belek. Biało-zieloni aż cztery razy posyłali piłkę do siatki, ale trzykrotnie arbiter odgwizdywał pozycję spaloną. Autorem uznanego a zarazem zwycięskiego trafienia w meczu z Bułgarami jest Flavio Paixao, dla którego to już trzecia bramka w testmeczach. W piątek gdański klub poinformował o przedłużeniu umowy sponsorskiej z indonezyjską firmą PayTren do 30 czerwca 2021 roku.

Bramka:
Paixao 32

LECHIA: Alomerović - Fila (60 Żuk), Maloca (60 Kobryń), Nalepa (46 Tobers), Mladenović (60 Conrado) - Łukasik (60 Kałuziński) - Haraslin (60 Vikri), Makowski (60 Dymerski), Lipski (60 Gajos), Udovicić (60 Mihalik) - Paixao (60 Rugowski)

W porównaniu do wyjściowego składu na poprzedni sparing - z Rubinem Kazań - trener Piotr Stokowiec dokonał trzech zmian. Na Środku obrony Michał Nalepa zastąpił Kristersa Tobersa, na środku drugiej linii Patryk Lipski zmienił Macieja GajosaŻarko Udovicić na lewym skrzydle pojawił się w miejsce Jaroslava Mihalika.

Dusan Kuciak: Lechia potrzebuje wzmocnień. Wywiad z kandydatem na Ligowca Roku 2019

Od pierwszego gwizdka działo się sporo, bo już po 5 minutach dwie skuteczne interwencje miał na koncie bramkarz biało-zielonych Zlatan Alomerović, a w 7. minucie piłkę do siatki Beroe skierował Lukas Haraslin. Skrzydłowy Lechii był jednak na spalonym.

Kolejną dobrą okazję miał Flavio Paixao oraz dobijający po nim Udovicić, ale wynik pozostawał bez zmian. Gdańszczan przed stratą bramki ponownie uratował Alomerović, a chwilę później wślizgiem próbę rywala znakomicie zablokował Mario Maloca.

Patryk Lipski: Nie wiem, jak będzie

Bułgarzy mieli klarowniejsze sytuacje, ale to gdańszczanie podkręcili tempo w ostatnim kwadransie przed przerwą. Najpierw po akcji z Patrykiem Lipskim i Udoviciciem prowadzenie dał Lechii Paixao, a niedługo później minimalnie obok słupka strzelał Haraslin.

Zaraz po zmianie stron Nalepę zmienił Tobers, a Paixao był bliski podwyższenia. W 60. minucie, chwilę po tym jak piłkarz Beroe nie trafił do pustej bramki Lechii, trener Stokowiec wymienił kolejnych dziesięciu zawodników, zdecydowanie odmładzając skład.

Lechia Gdańsk. Kiedy kontuzjowani wrócą do gry?

Mimo tego, gdańszczanie wcale nie spuścili z tonu. Mało tego, dwukrotnie piłkę do siatki w końcowych 10 minutach gry kierował Gajos, ale w obu przypadkach sędzia liniowy sygnalizował spalonego.

Zimowe sparingi Lechii Gdańsk

Bilans: 2 zwycięstwa, 2 porażki, bramki 6:4

16 stycznia, Gdańsk - Chojniczanka 2:3
Bramki dla Lechii: Flavio Paixao, Jaroslav Mihalik

20 stycznia, Belek, Turcja - Greuther Furth (Niemcy) 3:0
Lukas Haraslin, Paixao, Maciej Gajos (karny)

21 stycznia, Belek, Turcja - Rubin Kazań (Rosja) 0:1

24 stycznia, Belek, Turcja - Beroe Stara Zagora (Bułgaria) 1:0
Paixao

28 stycznia, Belek, Turcja - Dynamo Moskwa (Rosja)
31 stycznia, Belek, Turcja - 1.FC Slovacko (Słowacja)

Tym samym biało-zieloni zakończyła trzeci ze sparingów w Belek zwycięstwem 1:0, choć jej piłkarze aż czterokrotnie umieszczali piłkę w siatce.

Przed meczem Lechia poinformowała o przedłużeniu o kolejny rok umowy sponsorskiej z PayTren. Indonezyjska firma, która odpowiada za aplikację służącą do transakcji mobilnych dla różnych rodzajów płatności i zakupów, związana jest z gdańskim klubem od 2018 roku.

PayTren z Indonezjii sponsorem Lechii Gdańsk

Nowa umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku, a logo sponsora wciąż widoczne będzie z przodu koszulek piłkarzy oraz na stadionie i stronie internetowej klubu. PayTren ponownie otrzymał tytuł "globalnego sponsora". Wartość kontraktu z nowym sponsorem nie została ujawniona.

Ruchy transferowe Lechii Gdańsk w zimowym oknie transferowym

Przyszli: Kristers Tobers (paszport Łotwa, pozycja obrońca, poprzedni klub FK Lipawa, Łotwa, wypożyczenie do 30.06.2020 z opcją transfery definitywnego), Conrado Buchanelli Holz (Brazylia, obrońca, Figueirense, Brazylia kontrakt w Lechii do 30.06.2021 z opcją przedłużenia o 2 sezony)

Odeszli: Adam Chrzanowski (obrońca, Miedź Legnica wypożyczenie do 30.06, od 1 lipca Pordenone, Włochy, transfer definitywny), Artur Sobiech (napastnik, Fatih Karagumruk, Turcja, transfer definitywny)

Mogą odejść: Patryk Lipski (pomocnik), Karol Fila (obrońca) - transfery definitywne lub wypożyczenia, Rafał Wolski (pomocnik), Sławomir Peszko (pomocnik) - obaj otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu