Lechia Gdańsk - FC Hradec Kralove 0:3. Wszystkie sparingi przegrane w Turcji

19 stycznia 2023, godz. 14:45
Opinie (132)

Łukasz Zwoliński w ostatnim sparingu Lechii Gdańsk w Turcji nabawił się kontuzji. Łukasz Zwoliński w ostatnim sparingu Lechii Gdańsk w Turcji nabawił się kontuzji.

Lechia Gdańsk przegrała z czeską drużyną FC Hradec Kralove 0:3 (0:1). Trener Marcin Kaczmarek sprawdził 19 piłkarzy. W trakcie gry kontuzji nabawił się Łukasz Zwoliński, a następny mecz z powodu dolegliwości mięśnia dwugłowego opuścił Joeri De Kamps. Był to ostatni sparing biało-zielonych podczas zgrupowania w Turcji. Wszystkie trzy gry kontrolne w trakcie tego wyjazdu zostały przegrane przy niekorzystny bilansie bramkowym aż 1:8.

O co chodzi w konflikcie akcjonariuszy Lechii Gdańsk? Czym zajmie się nowy wiceprezes?

Koubek 46, 53, Gabriel 10

LECHIA: Kuciak - Brzęk (78 Piła), Nalepa, Maloca (46 Castegren), Pietrzak (46 Sezonienko) - Kubicki (54 Biegański), Tobers (54 Friesenbichler) - Durmus (69 Diabate), Gajos (54 Terrazzino), Conrado - Zwoliński (22 Paixao)

FC Hradec Kralove to obecnie 5. drużyna Fortuna Liga, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach. Największy sukces w historii klub odniósł jeszcze w czasach... Czechosłowacji, gdyż mistrzem tego kraju był w 1960 roku.

Dwaj piłkarze Lechii Gdańsk nominowani do 11. Plebiscytu na Najlepszego Ligowca Roku 2022. Już można głosować

Tego rywala szczególnie źle zapamięta Łukasz Zwoliński. W 10. minucie napastnik stracił piłkę, co zaowocowało golem czeskiego obrońcy - Adama Gabriela. Natomiast niespełna kwadrans gdański później gdański zawodnik opuścił boisko z powodu kontuzji.

Tak o wyniku sparingu z Lechią Gdańsk informował czeski klub. Tak o wyniku sparingu z Lechią Gdańsk informował czeski klub.
Najbliżej wyrównania przed przerwą Lechia była po strzale Macieja Gajosa. Bramkarz Michal Reichl zdołał wybić piłkę nad poprzeczką.

Lechia Gdańsk musi szukać nowego transferu. Jej piłkarze w promocyjnych cenach?

Natomiast rywale mogli poprawić wynik, ale strzelali niecelnie w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem oraz został odgwizdany spalony, gdy umieścili piłkę w siatce.

W przerwie trener Marcin Kaczmarek zdecydował się tylko na jedną, ale za to ofensywną zmianę. Na skrzydło wprowadzony został Kacper Sezonienko, a Conrado wycofany został na lewą obronę, na której w pierwszej połowie grał Rafał Pietrzak.

Dlaczego Lechia Gdańsk wypełniła tylko połowę celu transferowego, który zapowiadał Adam Mandziara?

Jednak efekt był odwrotny od zamierzonego. Już pierwsza akcja w tej części gry czeskiego zespołu przyniosła gola. Zdobył go Matej Koubek, który wkrótce też po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Gdy w 53. minucie FC Hradec Kralove poprawił wynik na 3:0, gdański szkoleniowiec wymienił aż czterech zawodników. Przemeblowane zostało przede wszystkim całkowicie centrum drugiej linii. Po raz pierwszy po powrocie do biało-zielonych po 8-letnie przerwie zagrał Kevin Friesenbichler.

Sprawdź, ile pieniędzy straci Lechia Gdańsk, jeśli spadnie z ekstraklasy

Znów nie zagrał Joeri De Kamps. Holenderski pomocnik boryka się z dolegliwościami mięśnia dwugłowego. Natomiast kolejne minuty zaliczył Bassekou Diabate, którego wyjazd na zgrupowanie z powodu kontuzji, której nabawił się jeszcze w Polsce, przez pewien czas w ogóle stał pod znakiem zapytania.

18 Miedź Legnica 19 3 5 11 20:30 14
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.