Lechia Gdańsk - Pogoń Lębork 4:2

Jacek Formela
22 września 2003 (artykuł sprzed 20 lat)

Ścigał się maluch z laguną, nie mieliśmy żadnych szans - powiedział po meczu trener gości Andrzej Brendler. Dzięki zwycięstwu nad Pogonią Lębork, przy remisie Gedanii z KP Sopot, nowym liderem IV ligi została gdańska Lechia. Gospodarze, mimo nie najlepszej dyspozycji, pewnie pokonali zespół gości, choć pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 43 minucie.

1:0 Melaniuk (43), 2:0 Szutowicz (63), 3:0 Widzicki (75), 3:1 P. Łapidrowski (79-głową), 4:1 Wiśniewski (82), 4:2 Orczyk (89-wolny).
Sędzia: Bieliński.
Widzów ok. 1000.

LECHIA: Bąk - Gąsiorowski (78 Stolc), Matuk, Kaczmarek, Morka - Żuk (73 Wiśniewski), Borkowski, Widzicki, Melaniuk (46 Łukowski) - Kobus, Szutowicz (87 Wasicki). Trener: Jastrzębowski
POGOŃ: Zieliński Ż - Gaffka, A. Hebel (75 Mach), Bomba Ż, Kierszka Ż, Władyka - Malec (46 Jażdżewski), Pietrzyk (84 Krawczyk), Ł. Łapidrowski (78 Froncek) - Orczyk, P. Łapidrowski. Trener: Brendler.

Gdańszczanie natarli z impetem już od pierwszych minut, nie schodząc z połowy przeciwnika, jednak bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Zieliński. Bramkarz Pogonii wygrywał pojedynki z Szutowiczem, Widzickim i Kaczmarkiem.

Gdańszczanie nadal próbowali atakować, jednak nic z tego nie wychodziło. Akcjom brakowało płynności. Goście starali się wyprowadzać kontry, ale osamotniony w przodzie Orczyk nie mógł nic zdziałać. Z letargu obudził gdańszczan dopiero Melaniuk, który po przytomnym dograniu Żuka, znalazł się trzy metry przed bramkarzem rywali. Skierował jednak piłkę prosto w ręce dobrze ustawionego Zielińskiego. Trzy minuty później Melaniuk był już dokładniejszy, strzelił płasko po ziemi z 13 metrów wieńcząc akcję Widzickiego. 1:0 dla Lechii.

W drugiej połowie spotkania podopieczni trenera Jastrzębowskiego rzucili się na rywali. Najpierw sędzia Bieliński nie uznał, zresztą słusznie, bramki zdobytej przez Kobusa, a chwilę później Widzicki trafił z trzech metrów w poprzeczkę. W 63 minucie padła druga bramka dla Lechii. Widzicki dostrzegł aktywnego Szutowicza, a ten z 12 metrów strzelił w lewy róg bramki Zielińskiego.

W 74 min Widzicki uderzył precyzyjnie z lewego narożnika w prawy róg bramki i bramkarz Pogoni po raz trzeci wyciągał piłkę z siatki. Gdańszczanie chyba uśpili się tym prowadzeniem, bo najniższy na boisku P. Łapidrowski w 79 min wygrał pojedynek główkowy z obrońcami Lechii i z bliska pokonał Bąka. Podrażnieni gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Wiśniewskiego. Sytuacja była kontrowersyjna, długo nie mógł pogodzić się z tym bramkarz Pogoni, który wdał się w dyskusję z sędzią bocznym. Efektem tego była żółta kartka dla piłkarza z Lęborka.

- Dwóch zawodników Lechii było na spalonym. Nie wiem jak to się stało, że sędzia tego nie zobaczył - powiedział "Głosowi" Grzegorz Zieliński.

Żeby sprawiedliwości stało się zadość, lęborczanie zmniejszyli rozmiary porażki w 89 minucie. Orczyk popisał się wspaniałym strzałem z rzutu wolnego. Źle ustawiony Bąk nie miał szans na skuteczną interwencję. W naszej grze widoczny był brak dynamiki, to, czym imponowaliśmy w Dzierzgoniu. Trzech zawodników z powodu zatrucia nie trenowało jednak cały tydzień. Szkoda błędów w obronie. Nie wiem, jak to się stało, że najmniejszy na boisku strzelił nam bramkę - powiedział po meczu trener Jerzy Jastrzębowski.

8. KOLEJKA:
KP Sopot - Gedania 2:2 (0:2); Badzimierowski (74), Chmielecki (78) - Hartman (7), Adamus (28). W 43 min Galant (G) nie wykorzystał rzutu karnego (obrona Szczypiora).
Lechia Gdańsk - Pogoń Lębork 4:2 (1:0); Melaniuk (43), Szutowicz (62), Widzicki (75), Wiszniewski (81) - Orczyk (77, 88).
Wybrzeże Objazda - Orkan Rumia 1:1 (0:0); Kierzkowski (80) - Dampc (53).
Cartusia - Wierzyca Starogard Gdański 4:0 (2:0); Przybyszewski (10), Młyński (31), Kostuch (65), P. Jankowski (76).
Orlęta Reda - Olimpia Sztum ();
Pomezania Malbork - Kaszuby Połchowo 1:2 (0:0); Sokalski (51) - Lisewski (68), Rutkowski (76-karny).
Bałtyk Gdynia - Wisła Tczew 2:1 (1:0); Figura (25, 60) - Szczodrowski (67).
Sparta Sycewice - Powiśle Dzierzgoń 2:5 ();
Gryf '95 Słupsk - Chojniczanka 0:1 (0:0); Maciej Sikorski (68).
Głos WybrzeżaJacek Formela

Opinie (9)

• ślepy reporter

ok 1000 ??? Ciekawe czy ten koleś co to pisał był wogóle na meczu. Poprawie widzów 2000tyś. LECHIA LIDEREM i chyba tak już zostanie.

• 0 0

• ilość widzów

2000 tyś?? hahaha Wiecej nie poprawiaj ludzi, bo ciebie tez trzeba :P

• 0 0

• Speed, czy tylko dlatego,

że Arka doznała sromotnej klęski w Szczecinie i nie potrafisz się pogodzić z tym, że uwierzyłeś w bezpodstawne zapowiedzi p.Milewskiego o walce o ekstraklasę, sprawia że nie potrafisz realnie spojrzeć na to co dzieję się w Gdańsku? Na mecze Lechii przy Traugutta standardowo przychodzi w ok. 1,5 tyś. osób a na ostatnim meczu było ich ok. 2 tyś. Zapraszam na stronę Lechii do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. Jeżeli tak wygląda 1 tyś. osób na trybunach to na niektóre stadiony w naszym kraju przychodzi więcej osób niż one oficjalnie mieszczą :) A swoją drogą pamiętam, że to kibice Arki co chwilę oburzają się na stronie Trójmiasta, że zaniża się frekwencję na ich stadionie. A może nikt nie zaniża tylko faktycznie tak małym zainteresowaniem cieszą się Wasze spotkania? Trochę więcej obiektywizmu życzy Wam kibic lidera IV ligi.

• 0 0

• Ups, przeoczyłem :)

2 mln na stadionie to faktycznie trochę zbyt dużo. Sorry Speed, za komentarz :)

• 0 0

• Cieszcie sie juz niedlugo derby

A po derbach Gedania - Lechia znow Gedanisci wroca na fotel lidera. Lechia? Buahahahahah

• 0 0

• 2 tys. nie 2 tyś

tak jest poprawnie. chyba mu oto chodziło.

• 0 0

• Mecz sezonu!!!

BZDURA! (Szogun, 2003-09-25 23:17:42)
    Tylko boisko w Gdyni jeżeli gospodsarzem ma być Gedania!! Dlaczego tak uparcie dążycie do meczu na stadionie Lechii!! To Parodia! Powtarzam ani stadion Na Gedani ani stadion na Załogowej nie nadaje się do zawodów na tym szczeblu i z udziałem zespołu Lechii!! Brak warunków organizacyjnych i bezpieczeństwa spowoduje nieobliczalne skutki w postaci wielu zagrożeń!!Proponuję stadion na Polonii lub w GDynii. To jest jedyna alternatywa tych zawodów!! Innej nie ma!!!Sędziego proponuję Dawida Piaseckiego który ubiega się o III Ligę!!! To wszystko na ten temat!!!