Lechia Gdańsk - Up Fitness Skra Warszawa 6:26. Rugbiści bez medalu

dak.
25 czerwca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Lechia Rugby

Lechia Gdańsk zakończyła sezon na czwartym miejscu w ekstralidze rugby. Lechia Gdańsk zakończyła sezon na czwartym miejscu w ekstralidze rugby.

Lechia Gdańsk przegrała u siebie z zespołem Up Fitness Skra Warszawa 6:26 (6:6) w meczu o trzecie miejsce ekstraligi rugby. Tym samym brązowe medale trafiły do rugbistów ze stolicy, a biało-zieloni zakończyli sezon poza podium. Natomiast w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 18, Ogniwo Sopot podejmie Orkan Sochaczew w starciu o mistrzostwo Polski.

Punkty dla Lechii: Paweł Boczulak 6

LECHIA: Olszewski, Beśka, Wojnicz - Dabkiewicz, Krużycki - Płonka, Smoliński, Johannes - Boczulak - Makhari - Niespodziany, Klaasen, Bracik, Wójtowicz - Kwiatkowski oraz Ngonyama, Kacprzak, Koper, Nyaoda, Kossakowski, Romanowicz, Hedesz, Janeczko

Lechia Gdańsk miała szansę na zdobycie pierwszego od sześciu lat medalu, ale będzie musiała pocieszyć się tylko czwartym miejscem w sezonie 2021/22. W meczu o brązowy medal przegrała z zespołem Up Fitness Skra Warszawa.

Atmosfera na gdańskim stadionie lekkoatletycznym była wyśmienita. Nie dość, że pogoda bardzo dopisała, to na trybunach pojawiło się wielu kibiców. Nie zobaczyli oni jednak widowiskowego spektaklu, bo rugbiści zdobywali punkty głównie z rzutów karnych.

Przeczytaj zapowiedź meczów o medale i sprawdź, co mówili trenerzy Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot

Dlatego też przez znaczną większość meczu bohaterami swoich zespołów byli: Paweł Boczulak z Lechii i Patryk Hein ze Skry, którzy skutecznie kopali na słupy.

Jeszcze w pierwszej połowie biało-zieloni byli na prowadzeniu, ale przyjezdni zdołali wyrównać 6:6 przed przerwą. Natomiast po zmianie stron punktowali już tylko oni. Dzięki kopom Heina, wygrywali 12:6, choć miejscowi mieli szansę na odbicie się, ale w doskonałej akcji przed polem punktowym piłki nie opanował Claude Johoannes. Miał dobrą okazję na na przyłożenie.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było również tutaj. 10 minut przed końcem meczu doczekaliśmy się pierwszego przyłożenia. Jego autorem był Vaha Halaifonua, a po udanym podwyższeniu było już 19:6. Na tym jednak się nie skończyło, bo warszawianie zdołali jeszcze wykorzystać zmęczenie rugbistów z Gdańska. Kropkę nad "i" postawił Violeti Kolo.

- W meczach finałowych błędy decydują o tym, kto zawiesza medal na piersi, a kto idzie ze smutkiem do szatni. Gratuluję Skrze, bo zagrali dobre zawody. Są bardziej doświadczonym zespołem, bo już drugi raz grali w małym finale. Nam jeszcze trochę brakuje. Mimo wszystko jestem dumny z chłopaków, bo zostawili serce na boisku. To jest ciężkie przełknąć gorycz porażki, ale taki jest sport - podsumował Tomasz Rokicki, trener Lechii przed kamerą TVP Sport.

Mistrzostwa Europy w rugby 7 w Lizbonie i Krakowie. Czy Polki zdobędą złoto?