Lechia pokonała przy Traugutta Chojniczankę

1 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Ariel Borysiuk ponownie na boisku w koszulce Lechii. Ariel Borysiuk ponownie na boisku w koszulce Lechii.

Grająca bez wracającego z Turynu bramkarza Vanji Milinkovicia-Savicia oraz lekko kontuzjowanego Sławomira Peszki piłkarze Lechii pokonali w sparingu w Gdańsku Chojniczankę 3:2 (2:0). Zagrał Ariel Borysiuk, a z dobrej strony pokazał się Rafał Wolski. W sobotę o godzinie 18, także na stadionie przy ul. Traugutta, Lechia biało-zieloni mają zaplanowany ostatni sprawdzian przed inauguracją rundy wiosennej w ekstraklasie. Zmierzą się z Bytovią. Na razie podopieczni Piotra Nowaka tej zimy wygrali wszystkie spotkania.

SŁAWOMIR PESZKO LIGOWCEM ROKU 2016 W TRÓJMIEŚCIE. SPRAWDŹ, PEŁNE WYNIKI PLEBISCYTU

Bramki
F.Paixao 16, Wolski 38, Wiśniewski 63 - Golański 79, Biernat 87

LECHIA: Podleśny (46 Bąk) - Nunes (46 Stolarski), Janicki (46 Vitoria), Maloca, Wawrzyniak (46 Wojtkowiak) - F. Paixao (46 Fila), Borysiuk (46 Chrapek), Krasić (46 Mila), Wolski (46 Mak) - Kuświk (46 Wiśniewski), M. Paixao (46 Haraslin)

Chojniczanka: Budziłek - Podgórski (46 Golański), Kieruzel (46 Lisowski), Markowski (46 Biernat), Pietruszka (46 Kosakiewicz) - Suchanek (31 Mikita, 61 Gierszewski), Kryszak (46 Jakóbowski), Meshiia (46 Grzelak), Zawistowski (46 Widelski), Biskup (46 Rybski) - Mikołajczak (46 Niedziela)

Po trzech sparingach w tureckim Belek piłkarze Lechii zmierzyli się w środę przede wszystkim w polską zimą. Szybko musieli przystosować się to minusowej temperatury i zmarzniętego boiska.

Trener Piotr Nowak na półtora tygodnia przed inauguracją rundy wiosennej ekstraklasy wystawił od pierwszej minuty niemal najsilniejszy skład. Zabrakło w nim Vanji Milinkovicia-Savicia. Serb był jeszcze dzień wcześniej na testach we włoskim Torino, z którym w środę podpisał kontrakt. Będzie on obowiązywał od 1 lipca. Do tego czasu golkiper nadal będzie grał w Lechii i to on powinien być podstawowym bramkarzem.

VANJA MILINKOVIĆ-SAVIĆ SPRZEDANY DO TURYNU

Nie było także wybranego przez naszych czytelników na Ligowca Roku 2016 w Trójmieście Sławomira Peszki. Pomocnik nabawił się lekkiego urazu więc trener dał mu odpocząć. Pojawili się za to na boisku nieobecni w ostatniej grze wewnętrznej, zmagający się wówczas z urazami Marco Paixao oraz w drugiej połowie Lukas Haraslin.

OBÓZ W BELEK LECHIA ZAKOŃCZYŁA GRĄ WEWNĘTRZNĄ

Szansę na występ w bramce dostali więc Damian Podleśny - od pierwszej minuty oraz po zmianie stron Mateusz Bąk. Po drugiej stronie boiska mieliśmy kolejnego golkipera Lechii, wypożyczonego do Chojniczanki Łukasza Budziłka.

ARIEL BORYSIUK WIERZY, ŻE BĘDZIE POTRZEBNY LECHII

Podleśny popisał się w pierwszej połowie kilkoma ciekawymi interwencjami. W 23. min. wybronił groźny strzał głową rywala, zatrzymując piłkę na linii bramkowej. Natomiast jego koledzy, za namową trenera, starali się spokojnie rozgrywać piłkę od tyłu. Ta często trafiała także do Ariela Borysiuka, który powrócił do Lechii po transferze do Legii Warszawa, a następnie do Queens Park Rangers. Defensywny pomocnik jest wypożyczony do końca rundy z angielskiego klubu.

Borysiuk był bardzo aktywny, natomiast w ataku często przy piłce widzieliśmy Rafała Wolskiego. To jego krzyżowe podanie pozwoliło Flavio Paixao stanąć oko w oko z Budziłkiem. Portugalczyk spokojnie przelobował bramkarza gości i otworzył wynik spotkania. w pierwszej połowie podwyższył go Wolski po ładnej akcji.

Po zmianie stron na boisku pojawił się m.in. jeden z najbardziej wyróżniających się piłkarzy Lechii podczas obozu w Belek Piotr Wiśniewski. I to on strzelił gola na 3:0, wcześniej mijając wychodzącego z bramki Budziłka. 3 min. później Wiśnia mógł zaliczyć kolejne trafienie do bramki, ale strzelając głową z około metra trafił w poprzeczkę. Później co prawda Chojniczanka strzeliła dwa gole, ale kolejne zwycięstwo Lechii w tegorocznym sparingu nie było zagrożone.

• Dlaczego..

W sobotę sparing jest tak późno, zwłaszcza, że pi*dzi jak na dworcu w Gdyni, a poprawy pogody nie widać..

• 53 17

• brawo (6)

brawo przeciwnik z górnej pułki to teras nawet barca wac nie zaskoczy oby tak dalej.za tydzień bedzie Bałtyk ina forum napina lechia na fali hehe

• 18 59

• Puki co to jedynym napinaczem to ty jestes

Jest wynik z pierwszych 45 minut i taki skład na ligę

• 21 2

• śledziuchu lekcje odrobine?

Siejesz tu ferment i tak wiem że to ty te wszystkie komentarze piszesz. Idź poczytaj o trytce buhaha

• 20 4

• pułki ? czyje ruskie ?

ło Boże, chroń nas przed armią anal fabetów ;o)