Lechia Gdańsk rozbiła Valmierę w sparingu. Aż 5 goli biało-zielonych

dak.
23 marca 2024, godz. 20:20
Opinie (57)

Jakub Syper (z lewej) strzelił dwa, a Łukasz Zjawiński (w środku) - jednego gola w sparingu z Valmierą. Jakub Syper (z lewej) strzelił dwa, a Łukasz Zjawiński (w środku) - jednego gola w sparingu z Valmierą.

Lechia Gdańsk wygrała sparing z łotewską Valmierą 5:1 (1:0) na stadionie przy Traugutta. Biało-zieloni musieli radzić sobie aż bez sześciu piłkarzy, którzy są na zgrupowaniach reprezentacji narodowych, ale nie przeszkodziło to im w odniesieniu wysokiego zwycięstwa. Bramki dla zdobyli: Kacper Sezonienko, Łukasz Zjawiński, Carlos Mena i dwie Jakub Sypek.

Lechia Gdańsk i Arka Gdynia w reprezentacjach. Jak zagrali piłkarze? Lechia Gdańsk i Arka Gdynia w reprezentacjach. Jak zagrali piłkarze?

Lechia Gdańsk - Valmiera 5:1 (1:0)

Bramki: Sezonienko 27, Zjawiński 60, Sypek 68, 75, Mena 81 - Gaucho 57

LECHIA: Mikułko - Bugaj, Chindris, Brzęk (67 Kardaś), Kałahur (71 Bajko) - Gueho, Kapić (78 Lemka) - Sypek (77 Treder), Sezonienko (46 Zjawiński), Piła (46 Mena) - Bobcek (90 Wiśniewski)

Lechia Gdańsk - Valmiera 5:1. Zobacz transmisję wideo

Lechia Gdańsk pewnie wygrała sparing z Valmierą. Biało-zieloni pokonali lidera łotewskiej ekstraklasy aż 5:1.

Gdańszczanie do sparingu przystąpili aż bez sześciu podstawowych piłkarzy, którzy w przerwie reprezentacyjnej pojechali na zgrupowania kadr narodowych. To: Tomasz Neugebauer, Filip Koperski, Maksym Chłań, Louis D'Arrigo, Iwan ŻelizkoElias Olsson.

Lechia Gdańsk ma sześciu kadrowiczów. Którzy powinni najbardziej uważać podczas reprezentacyjnych wojaży? Lechia Gdańsk ma sześciu kadrowiczów. Którzy powinni najbardziej uważać podczas reprezentacyjnych wojaży?

Nie zagrał też Luis Fernandez, w przypadku którego nie chciano ryzykować zdrowiem. Z kolei Bogdan Wjunnyk wciąż ma zaległości treningowe.

Dlatego Szymon Grabowski największy problem miał z zestawieniem środka pola, gdyż jedynym nominalnym graczem w tej formacji był Rifet Kapić. U jego boku zgodnie z zapowiedziami wystąpił Loup Diwan Gueho, który zimą został wypożyczony z Bastii.

Francuz odpłacił się przy pierwszej bramce, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przedłużył podanie głową do Kacpra Sezonienki. "Sezon" z kolei rozpoczął mecz na "10", ale też kończył z urazem.

Znaki zapytania pojawiały się też w środku obrony, gdyż niemal od początku rozgrywek duet defensorów tworzą Andrei Chindris i Olsson. Tego drugiego w podstawowym składzie zastąpił Bartosz Brzęk. To prawy obrońca, który jednak w tej roli z konieczności rozpoczynał sezon.

Lechia Gdańsk oczekuje większej skuteczności. Tomas Bobcek gotowy do pracy Lechia Gdańsk oczekuje większej skuteczności. Tomas Bobcek gotowy do pracy

Natomiast na innych pozycjach obyło się bez większych niespodzianek. Odpocząć mógł Bogdan Sarnawski, a miejsce w bramce zajął Antoni Mikułko.

Ponadto szansę wykorzystali ci, którzy w lidze częściej zaczynają na ławce. Jakub Sypek rozpoczął od 1. minuty i zaliczył dublet. Na liście strzelców zapisał się również Łukasz Zjawiński, który na placu gry zameldował się po przerwie.

Louis D'Arrigo kapitanem Australii U-23

Tego samego dnia w meczu Louis D'Arrigo wystąpił w wygranym po rzutach karnych meczu Australii U-23 z Egiptem rozgrywanym w ramach Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej.

Pomocnik biało-zielonych był kapitanem swojej drużyny i rozegrał 45 minut, będąc zmienionym w przerwie. Australia w regulaminowym czasie gry zremisowała 1:1 z Egiptem i wygrała w rzutach karnych. Tym samym zespół Louisa awansował do finału turnieju, w którym zagra z Koreą Południową. To spotkanie zaplanowane jest na wtorek, godz. 21 polskiego czasu.

Lechia Gdańsk - kiedy i z kim kadrowicze zagrają kolejne mecze?

• Iwan Żelizko - reprezentacja Ukrainy U-23
  • 25.03, poniedziałek, godz. 11:15 czasu polskiego, Kitakiusiu - mecz towarzyski z Japonią