Rafał Sumowski
29 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
aktualizacja: godz. 18:21 (29 marca 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Bramka Piotra Gierałtowskiego była tylko zdobyczą na otarcie łez dla graczy Polonii. Bramka Piotra Gierałtowskiego była tylko zdobyczą na otarcie łez dla graczy Polonii.

Rezerwy Lechii Gdańsk przegrały na wyjeździe z Koralem Dębnica 1:2 (0:2). W starciu z ostatnim zespołem Grupy Bałtyckiej III ligi pierwszy raz w tym roku w oficjalnym meczu wystąpił Paweł Buzała, ale zawodnik nie mógł liczyć na podania kolegów otwierające przed nim szansę na zdobycie gola i zakończył grę w przerwie. Porażki doznali także piłkarze Polonii Gdańsk, którzy ulegli Chemikowi w Policach 1:4 (0:3). Dla podopiecznych Pawła Pagieły to trzeci kolejny pojedynek bez zwycięstwa.

Koral Dębnica - Lechia II Gdańsk 2:1 (2:0)
Bramka dla Lechii II: Kugiel 90 (karny)

LECHIA II: Gawęcki - Powszuk, Iwanowski, Garbacik (62 Sidor), Przybylski - Łazaj, Nishi, Kaszuba (46 Żmijewski), Buzała (46 Kawa), Jagiełło - Kugiel.

Paweł Buzała ostatni ligowy mecz rozegrał w grudniu ubiegłego roku. Formę po kontuzji zaczyna odbudowywać w III-ligowych rezerwach Lechii. Paweł Buzała ostatni ligowy mecz rozegrał w grudniu ubiegłego roku. Formę po kontuzji zaczyna odbudowywać w III-ligowych rezerwach Lechii.
Rezerwy Lechii na spotkanie do Dębnicy z ostatnim w tabeli Koralem pojechały wsparte dwoma zawodnikami z pierwszego zespołu: Damianem Garbacikiem oraz Aleksandrem Jagiełło. Do podopiecznych Krzysztofa Wilka dołączył także Paweł Buzała.

Napastnik w ostatnich tygodniach leczył kontuzję, której nabawił się podczas zimowych przygotowań biało-zielonych. Przeciwko Koralowi rozegrał jedną połowę i niestety, nie mógł liczyć na to, że swój powrót na ligowe boiska uświetni golem. Gdańszczanie pierwszy strzał oddali dopiero w... 43 minucie. Uderzenie Jagiełły obronił bramkarz.

Gospodarze objęli prowadzenie po golu z rzutu karnego. Jedenastkę wywalczyli po faulu Krzysztofa Iwanowskiego. Stoper nie będzie dobrze wspominał tego spotkania, gdyż to od niego odbiła się piłka przy drugiej bramce dla gospodarzy, myląc Patryka Gawęckiego.

- Nasi obrońcy dali się ograć z lewej strony boiska i zawodnik gospodarzy oddał strzał z ostrego kąta. Piłka trąciła jeszcze Iwanowskiego i wpadła do siatki obok kompletnie zdezorientowanego bramkarza - mówi kierownik gdańskich rezerw Robert Rybakowski.

Honorowe trafienie Lechia II zdobyła w 90 minucie po faulu w polu karnym. "Jedenastkę" pewnie egzekwował Damian Kugiel. Wcześniej napastnik zdobył gola z gry po podaniu Jagiełły, ale arbiter podyktował spalonego.

Chemik Police - Polonia Gdańsk 4:1 (3:0)
Bramki: Filipowicz 6, Nawrolski 34, Cyruk 38, 75 - Gierałtowski 90+2

POLONIA: Kamola - Kudan, Skowroński, Gornowicz, Zgliński - K.Borkowski, Pikulski, Szuba (56 Ł.Borkowski), Gałkowski (14 Cholewiński) - Piątkowski (82 Gierałtowski), Mikołajczak (72 Cejer)

Polonia, która wiosną zanotowała wyjazdową porażkę z Bałtykiem Gdynia i remis na własnym boisku z rezerwami Pogoni Szczecin, nie zdołała utrzymać progresji wyniku. Gdańszczanie już na początku spotkania w Policach straciła gola po strzale Krzysztofa Filipowicza.

Gospodarze prowadzili grę, a podopieczni Pawła Pagieły starali się wykorzystać nieliczne dogodne sytuacje. W 17 minucie minimalnie niecelnie uderzał Mateusz Cholewiński, który był najbliżej doprowadzenia do remisu. Chwilę wcześniej z powodu kontuzji boisko opuścił Kamil Gałkowski, którego uraz kolana wyglądał na dosyć poważny.

Prowadzenie powiększyli jednak gospodarze po uderzeniu Mateusza Nawrolskiego, a chwilę później na 3:0 trafił Łukasz Cyruk. Chemik gole zdobywał głównie wykorzystując szybkie kontry po błędach gdańszczan. Tuż przed przerwą w polu karnym obrońcę "nawinął" Adam Piątkowski, ale uderzył obok słupka.

Po zmianie stron z rzutu wolnego uderzał jeszcze Łukasz Borkowski, ale trafił prosto w bramkarza. Kolejnego gola zdobyli za to gospodarze - drugie trafienie zaliczył Cyruk. W 79 minucie mogło być już 5:0, ale rzut karny w wykonaniu strzelca pierwszego gola Filipowicza, obronił Patryk Kamola.

Honorowe trafienie Polonia zdobyła w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Łukasz Borkowski, a głową piłkę do siatki skierował Piotr Gierałtowski.

Wyniki 20 kolejki

• ARKA II GDYNIA - Pomorze Potęgowo 2:0 (1:0)
  • BAŁTYK GDYNIA - Cartusia 1:2 (1:0)
  • Chemik Police - POLONIA GDAŃSK 4:1 (3:0)
  • Koral Dębnica - LECHIA II GDAŃSK 2:1 (2:0)
  • Pogoń II Szczecin - Bałtyk Koszalin 3:0 (1:0)
  • Energetyk Gryfino - GKS Manowo 3:2 (2:2)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Kotwica Kołobrzeg 0:2
  • Gwardia Koszalin - Kaszubia Kościerzyna 1:2 (0:1)

Opinie (5) 1 zablokowana

• Niedobrze :/// - ale do końca sezonu trzeba powalczyć.

• 16 2

• KAMIL TRZYMAJ SIĘ!!!!!!!

najlepszy piłkarz Polonii doznał powaznej kontuzji juz w 14min meczu. Kamil trzymaj się!!!