Lechia - Orkan Rumia 8:1 (4:1)

Tomasz Aftański
6 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)

Hokejowym wynikiem zakończył się mecz czołowych drużyn czwartej ligi. Lechiści urządzili sobie festiwal strzelecki i rozbili przeciwników w puch. Drużyna Orkana straciła na Traugutta więcej bramek niż we wrzystkich poprzednich dziewięciu spotkaniach! Na jej szczęście nie skończyło się dwucyfrówką...

1:0 Widzicki (9-głową), 2:0 Kobus (14), 3:0 Szutowicz (35), 3:1 Bojaruniec (41), 4:1 Widzicki (45), 5:1 Borkowski (68), 6:1 Kobus (71), 7:1 Urbański (75), 8:1 Stolc (78).
Sędzia: Szerszeń (Gdańsk)
Widzów: 1000

LECHIA: Bąk - Morka (54 Kowalski), Kaczmarek, Matuk, Gąsiorowski - Gronowski (46 Urbański), Borkowski Ż, Widzicki, Żuk - Kobus Ż (72 Wasicki), Szutowicz (46 Stolc). TRENER: Jastrzębowski.
ORKAN: Duda - Dampc (35 Bojaruniec), Skwiot Ż , Wesserling - Manteufel, Adamiuk (72 Socha), Kątny (46 Czaja), Mitrosz, Osior Ż - Ł. Hebel (68 Biszto), D. Hebel. TRENER: Walczak.

A wiele nie brakowało. Jeszcze w pierwszej połowie dwie idealne okazje zmarnował Szutowicz. Najlepszy strzelec gdańskiej drużyny przełamał się dopiero w 35 minucie podwyższając na 3:0. Wcześniej sprawę załatwili Kobus z Widzickim. Pierwszą, jakże ważną, bramkę zdobył strzałem głową występujący w pomocy Widzicki. Wykorzystał niezdecydowanie sędziego, który nie zauważył leżącego bramkarza gości i nie przerwał gry. Potem indywidualną akcję przeprowadził Kobus, który z dziecinną łatwością ograł dwóch rywali i strzałem w tzw. długi róg pokonał Dudę. Goście nie byli w stanie przeprowadzić żadnej składnej akcji. Poirytowany trener Walczak już po 15 minutach kazał rozgrzewać się swoim rezerwowym, a w 35 posłał w bój Bojaruńca. Ten odwdzięczył się bramką i uratował honor rumian. Tuż przed przerwą, po dwójkowej akcji z Kobusem, ponownie trafił Widzicki. W drugiej części spotkania wciąż dominowali gospodarze. Przewyższali gości w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Na dodatek - w przeciwieństwie do meczu z Wierzycą - dopisała skuteczność. Kolejno trafiali Borkowski, Kobus, Urbański i Stolc, który strzałem w okienko bramki Dudy zamknął wynik meczu.

- Zagraliśmy kompromitująco w defensywie. Wołała o pomstę do nieba. Lechia zdecydowanie przeważała grała drużynowo. U nas było jedenastu indywidualstów - stwierdził po meczu Adam Walczak.

- Wbrew pozorom nie był to dla nas łatwy mecz. Cieszy mnie, że bramki padły po bardzo ładnych akcjach. Musimy jednak jeszcze popracować nad grą w destrukcji - dodał trener Jerzy Jastrzębowski.

10. KOLEJKA:
Cartusia - Gedania 1:2 (1:1); Młyński (12) - Hartman (45), Małecki (79-samobójcza).
Lechia Gdańsk - Orkan Rumia 8:1 (4:1); Widzicki (14, 45), Kobus (17, 71), Szutowicz (35), Borkowski (69), Urbański (76), B. Stolc (77) - Bojaruniec (41).
Wybrzeże Objazda - Olimpia Sztum 1:3 (0:1); Rubinowicz (68) - Cierlicki (36), Chmielewski (47), Bartoszewicz (65).
KP Sopot - Kaszuby Połchowo 0:1 (0:0); J. Biskup (70). Czerwona kartka: Szczechowiak (KPS, 42).
Gryf '95 Słupsk - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0); Schulz (58). Czerwona kartka: Porzega (GS, 90).
Pomezania Malbork - Chojniczanka 3:2 (0:1); Lauryn (55, 58, 78) - A. Borowski (38), Skiba (85-karny).
Orlęta Reda - Wisła Tczew ();
Powiśle Dzierzgoń - Pogoń Lębork 2:1 (1:1); Prusak (14), Felski (87) - Pietrzyk (4).
Sparta Sycewice - Wierzyca Starogard Gdański 2:5 (1:2); Chałubiński, Panek - Armatowski 2, B. Kamiński, Sobiecki, Lewandowski. Czerwona kartka: bramkarz Wysiecki (WSG, 48). Między słupkami stanął obrońca Starościk!
Głos WybrzeżaTomasz Aftański

Opinie (14)

• Widzów ok. 1,5 tyś.

Około 1,5 tyś. widzów obejrzało bardzo dobry i intereresujący mecz. Brawa dla Orkana za odwagę podjęcia otwartej gry. Wynik trochę zbyt wysoki jak na to co mogliśmy oglądać przy Traugutta, ale tak to często w futbolu bywa. W najbliższy weekend przy Traugutta arcy ważny a i miejmy nadzieję, że ciekawy mecz na szczycie pomiędzy Lechią i Gedanią. Warto zaplanować sobie czas w sobotę, aby obejrzeć wyczekiwane od wielu lat spotkanie pomiędzy dwoma zasłużonymi dla Gdańska, regionu a nawet Polski klubami. Zapraszam

• 0 0

• nie z lechią

brawo orkan za odwazna gre od samego poczatku ale niestety z Lechia tak grac nie mozna