Lechia-Polonia - Obra Kościan 1:3

star.
11 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
26. kolejka była fatalna dla naszych drużyn. Słabsi czwartoligowcy, których los zależy od Kaszubii, Chojniczanki, Lechii-Polonii i Gryfa, rzeczywiście muszą przygotować się na najgorsze. Cały kwartet zdecydowanie obrał kierunek na dno.

Lechia-Polonia Gdańsk - Obra Kościan 1:3
0:1 Matuszak (51), 0:2 M. Wojciechowski (63), 1:2 ANTKOWICZ (78-głową), 1:3 Matuszak (90).
Sędzia: Szulc (Warszawa). Widzów 150.

LECHIA: Dyszkiewicz - Onych, Skierka, Antkowicz - Borzęcki (77 Tanecki), Borkowski, Dolański (74 Czuczeło), Stanek, Antończuk - Kugiel, Fedorowicz. TRENER: Borkowski.

Gdańszczanie, choć bez fanfar, dorównywali kroku rywalom przez 45 minut. Po przerwie nie było już wątpliwości. Zadanie ułatwił gościom Dyszkiewicz, który w 51 min wybiegł do prostopadłego zagrania, aby minąć się z futbolówką na ósmym metrze. Atakujący go Matuszak nie mógł w łatwiejszy sposób zdobyć swojego pierwszego gola w barwach Obry. Także premierową bramkę zaliczył Antkowicz, który najlepiej wyskoczył do dośrodkowania Borkowskiego z rzutu wolnego. Kontaktowe trafienie nie zmieniło jednak obrazu gry. Przyjezdni mogli wygrać jeszcze wyżej. Dla L-P to piąta porażka z rzędu.