Lechia wygrała, Arka na remis z liderem

15 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Wreszcie mamy lepsze informacje z boisk Młodej Ekstraklasy o występach trójmiejskich piłkarzy. Lechia Gdańsk pokonała u siebie Śląsk Wrocław 1:0 (0:0), a Arka Gdynia w gościnie u lidera zdobyła remis z Zagłębiem Lubin 1:1, prowadząc nawet do przerwy 1:0. W dorosłej piłce był to kolejny dzień zmian trenerów. Po Legii Warszawa nowych szkoleniowców mają również Wisła Kraków i Piast Gliwice

.

Bramka:
Duda 89

LECHIA: Barczak - Weber, Osłowski, Rosiński, Sterczewski (70 Prusaczyk) - Tofil (46 Korzępa), Popielarz (72 Żmijewski), Łuczak, Kądziela (46 Kostrzewa) - Zejglic, Pruchnik (60 Duda).

Mecz, który odbył się na sztucznej murawie AWFiS pokazał ile dla biało-zielonych oznacza Adam Duda. Niespełna 19-letni napastnik nie mógł wziąć udział w inauguracji z powodu zatrudnia. Dziś również nie wystąpił w cały spotkaniu, ale pół godziny, które dostał na zaprezentowanie umiejętności wystarczyło, aby Lechia wygrała to spotkanie.

Duda strzelił gola na minutę przed końcem spotkania. To jego piąta bramka w tym sezonie, znów jakże ważna. Warto przypomnieć, że trafienia Adama dały Lechii wygraną we... Wrocławiu (gol w 80, minucie) oraz były na wagę remisów w spotkaniach z Arką w Gdyni (w 90. minucie) oraz w Krakowie z Wisłą (w 80. minucie).

D.Dąbrowski 82 - Bułka 18

ARKA: Walkowski - Kowol, Brodziński, Kalkowski, Mojecki - Kowalczyk (55 Patelczyk), Białas, Beyl, Bułka (90 Ziętarski) - Czoska, M.Dąbrowski (78 Krauze).

Arka sprawiła bardzo miłą niespodziankę na boisku lidera Młodej Ekstraklasy. Remis gdynian w Lubinie należy uznać za sukces, choć niewiele brakowało, aby było jeszcze lepiej.

Niewiele ponad kwadransa potrzebował Krzysztof Bułka, aby dwukrotnie zagrozić rywalom. Pierwszy pojedynek sam na sam skrzydłowy jeszcze przegrał, ale w drugim już to on był górą i Arka objęła prowadzenie.

Potem atakowało co prawda Zagłębie, ale nie było groźnych sytuacji pod bramką żółto-niebieskich. O podziale punktów przesądził przypadek oraz błąd Jakuba Walkowskiego. Bramkarz Arki, zresztą jak wszyscy spodziewał się, że Damiana Dąbrowski będzie dośrodkowywać, tymczasem prawoskrzydłowemu wyszedł niezwykle precyzyjny strzał nie do obrony.

W najbliższej kolejce Lechia ugości u siebie Wisłę Kraków (22 marca, godzina 11.00), a Arka zagra na wyjeździe z Cracovią (21 marca, godzina 12.00). Wyniki tych spotkań można już obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki:
Legia Warszawa - Polonia Bytom 1:0 (0:0), Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 1:0 (0:0), Lech Poznań - GKS Bełchatów 1:1 (1:1), Piast Gliwice - Odra Wodzisław (przełożony na 24.03), Korona Kielce - Cracovia (25.03), Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok (25.03).

W dorosłym futbolu niedziela i poniedziałek upłynęły na zmianach szkoleniowców. Roszad dokonano aż w trzech klubach. Rozpoczęła Legia Warszawa, która Stefanem Białasem zastąpiła Jana Urbana.

Następnie Piast Gliwice zwolnił Dariusza Fornalaka, którego następcą został Ryszard Wieczorek, pracujący jeszcze na początku sezonu w Odrze Wodzisław.

Na deser zaś była dymisja w Wiśle Kraków Macieja Skorży i powrót pod Wawel Henryka Kasperczaka, o którym jeszcze dzisiaj jedna z gazet napisała, że od nowego sezonu ma pracować w... Legii. Przypomnijmy, że ten szkoleniowiec od marca 2002 do grudnia 2004 poprowadził "Białą Gwiazdą" do trzech tytułów mistrza kraju oraz dwóch zwycięstw w rozgrywkach o Puchar Polski.

• 36 31

• Już wkrótce całe Trójmiasto będzie biało-zielone (3)

• 42 27

• już jest :)

• 16 6

• Będzie, będzie bo idzie wiosna i tylko dlatego (1)

• 8 8

• jak już to zielone, białe już było i wystarczy :)

• 0 3

• BÓG, Honor, Ojczyzna, Rodzina i Arka Gdynia. (2)

• 16 29

• troche przesadziłeś z tym honorem fantazja cię poniosła

• 13 7

• te jestem kibicem Arki

ale ten tekst jest s łaby grmatycznie , wogole sie nie klei, trudno to plynnie wypowiedziec czy wykrzyczewc na stadionie, nawet na fladze trudno to zmiescic zeby dobrze wygladalo