Lider za silny

23 stycznia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Cracovia Comarch wzięła rewanż za ostatnią porażke w "Olivii" (4:8). Lider ekstraligi wygrał w niedzielę przy ul. Bażyńskiego ze Stoczniowcem 3:1 (0:1, 1:0, 2:0). Gdańszczanie mieli zastrzeżenia do pracy sędziów, którzy wlepili im aż 32 karne minuty. Rywale przymusowo "odpoczywali" o połowę krócej.

Bramki: 1:0 Łukasz Zachariasz (19), 1:1 Richard Safarik (29), 1:2 Damian Słaboń (46), 1:3 Richard Safarik (60).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Leśniak; Skutchan, Pavlacka, Jankowski; Skrzypkowski, Rompkowski; Drzewiecki, Zachariasz, Jurasek; Benasiewicz, Smeja; Grobarczyk, Słodczyk, Urbanowicz; Bukowski, Soliński, Kostecki, Rzeszutko

Widzów: 500. Kary: Stoczniowiec - 32 minuty, w tym 10 minut dla Romana Skutchana, Cracovia - 16 minut.

Inauguracyjna tercja toczyła się z przewagą gospodarzy. Jednak na jej udokumentowanie trzeba było czekać az do przedostatniej minuty przed przerwą. Akcję zainicjował Zdenek Jurasek, a krakowską obronę wymanerwowali Zachariasz i Robert Grobarczyk.

Po zmianie stron od razu pachniało wyrównaniem. Po strzale Piotra Sarnika gdańszczan uratowała poprzeczka, a po uderzeniu Pawła Kozendry krążek chyba nawet wpadł, ale zaraz wypadł z siatki i żaden z sędziów, ani zza bramki, ani główny nie zareagował. Natomiast słusznie nie zaliczyli gola z 38. minuty, gdyż zauważyli, ze napastnik Cracovii utrudnił interwencję Przemysławowi Odrobnemu, atakując go w polu bramkowy. Dlatego jedną bramkę w tej tercji zapisano dopiero po trafieniu Safarika. W ostatniej odsłonie Stoczniowiec stracił gola w osłabieniu. Natomiast wynik już w ostatniej minucie ustalił Safarik.

Pozostałe wyniki 36. kolejki: GKS Tychy - Zagłębie ZSME Sosnowiec 8:4 (3:0, 0:2, 5:2); Wojas-Podhale SSA Nowy Targ - TKH Thyssen Krupp Energostal Toruń 4:4 (1:4, 1:0, 2:0, 0:0) po dogrywce; KH Sanok - Dwory Unia Oświęcim (przełożony).

• A ILE STOJą BILETY ??

BO BYłEM KIEDYS NA MECZU POLSKA KOREA TO 20 żł STAłY I NA MECZU ESTONIA SłOWENIA ZA 5 Zł