Lidzbarska naciera

28 czerwca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Anna Lidzbarska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) wygrała inauguracyjne zawody sezonu 2003/04 Pucharu Polski do lat 17 we florecie. Jej klubowi koledzy, Paweł Osmański i Wojciech Naruszewicz, podzielili trzecie miejsce.

50 zawodniczek i 60 zawodników przystąpiło w Rybniku do rywalizacji o pucharowe punkty. Na ich podstawie na koniec sezonu najlepsza trójka pojedzie do Płowdiw na mistrzostwa świata kadetów w Bułgarii (1-8.04. 2004).

Podopieczna Longina Szmita w finałowej walce pokonała Martyną Synoradzką (Warta Poznań) 15:14. Na siódmym miejscu ryuwalizację ukończyła Agnieszka Purowska, na jedenastym - Agata Pacuła, a na czternastym - Karolina Osmańska.

Wśród chłopców na podium stanęło dwóch gdańszczan. Szczytem ich możliwości był półfinał. Osmański przegrał z Michałem Majewskim (AZS AWF Warszawa) 7:15, a Naruszewicz uległ Tomaszowi Gmerkowi (Korona Wrocław) 12:15. W finale Majewski rozbił Gmerka 15:1!

Drugie pucharowe zawody odbędą się 20 września. Floreciści walczyć będą w Gdańsku w ramach III Memoriału Romualda Piaseckiego.

Opinie (7)

• No niezle

Brawo Ania i Osman. Wojtek tez ladnie powalczyl i zrobil niespodzianke. Agnieszka Purowska troche slabiej, ale dobrze, ze final zaliczyla.
    Maja ladnie rozbil Gmerka, ale szczerze mowiac to bylam w tej walce z Tomkiem.

• 0 0

• Niespodzianka???!!!

Wojtek zrobil przykrą niespodzianke ze przegral z Gmerkiem!!! Moim skromnym zdaniem to mila niespodzianke zrobil Pawel!!!

• 0 0

• brawo Wojtek!!!

gratulacje dla brata mojego kolegi!!!:D

• 0 0

• !!!!!!!!

Brawo dla Wojtka. Przegrał z Gmerkiem, ale to dopiero początek PP do 17. Jak znam Wojciecha to napewno zacznie znakomicie walczyć po przerwie wakacyjnej.
    I oczywiście ukłony dla Pawła!! Trzecie miejsce pewnie zmotywuje go jeszcze bardziej do pracy.
    Powodzenia w następnych turniejach!

• 0 0

• ...

Wojciech niestety przegral z Gmerkiem, ale jak znam zycie na obozie w Szarlocie swietnie sie przygotuje do nastepnych zawodow do lat 17, a i na 20stkach moze niezle potem zamieszac :)