Liga Mistrzów

s.
26 września 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Hat-tricki Filippo Inzaghiego (Juventus) i Nigeryjczyka Ayegbeni Yakoubu (Maccabi), z którego zrezygnowało Dynamo Kijów były ozdobą wtorkowej serii LM. Nie wiedzie się Niemcom. Po 90 minut grali Jacek Bąk (Lens) i niespodziewanie Tomasz Rząsa (Feyenoord).

Po dwóch kolejkach w grupach E-H najbardziej zadziwia skromny dorobek Bayernu, który nie spełnił swoich obietnic i nie przerwał passy Lens na stadionie Feliksa Bollaerta (zespół Bąka nie przegrał u siebie od roku). Bawarczycy przyjęli zbyt defensywną taktykę i teraz zagrają o wszystko z Milanem. Jeszcze gorzej przedstawia się sytuacja Bayeru. Finalista poprzedniej edycji przegrał z MU. Australijczyk Frank Jurić, który zastępuje Hansa Joerga Butta, przepuścił 11 goli w trzech występach, choć akurat tym razem jego koledzy z obrony zostawiali zbyt dużo miejsca Ruudowi van Nistelrooy'owi. Holender bardzo cieszył się z bramek, bo ostatnio był krytykowany za nieskuteczność.

GRUPA E.
Juventus Turyn - Dynamo Kijów 5:0 (2:0)
; Di Vaio (13, 51), Del Piero (27), Davids (66), Nedved (78).
Newcastle Utd - Feyenoordem Rotterdam 0:1 (0:1); Pardo (4).
1. Juventus 4 6-1 1 1 -
2. Feyenoord 4 2-1 1 1 -
3. Dynamo 3 2-5 1 - 1
4. Newcastle 0 0-3 - - 2

GRUPA F.
Bayer Leverkusen - Manchester United 1:2 (0:2)
; Berbatov (52) - van Nistelrooy (31, 44). Maccabi Hajfa - Olympiakos Pireus 3:0 (1:0); Yakoubu (27-karny, 60, 85).
1. MU 6 7-3 2 - -
2. Olympiakos 3 6-5 1 - 1
3. Maccabi 3 5-5 1 - 1
4. Bayer 0 3-8 - - 2