• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

List otwarty do prezydenta i mediów

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
30 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Remont "Olivii" będzie skontrolowany
Gdańscy hokeiści mają powody do zmartwień. Gdańscy hokeiści mają powody do zmartwień.

Poniżej zamieszczamy list otwarty, którego głównym adresatem jest Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, a jego treść została przez nadawcę udostępniona do publikacji mediom. Poniżej przedstawione kwestie nie są wyrazem opinii redakcji, a jedynie od nas pochodzą podkreślenia. Nasze łamy udostępniamy zgodnie z zasadą umożliwienia prowadzenia debaty publicznej w najpilniejszych sprawach dotyczących Trójmiasta. Są one również otwarte do opublikowania odpowiedzi na podnoszone sprawy ze strony władz miasta, jak również przedstawicieli Stoczniowca

.

Szanowny Panie Prezydencie,

Pozwalam sobie zabrać głos w imieniu sporej rzeszy kibiców hokeja na lodzie z Trójmiasta. Jestem kibicem Stoczniowca i fanem hokeja od prawie 25 lat, tak wiec wydaje mi się, ze mam prawo wypowiadać się w tym temacie i pozwolić sobie na korespondencje z Panem, którą również wysyłam do trójmiejskiej prasy i portali internetowych związanych z hokejem.

Jak Pan się zapewne orientuje - sytuacja w gdańskim hokeju i klubie Stoczniowiec jest dramatyczna - brakuje środków finansowych na prowadzenie pierwszej drużyny, Hala Olivia jest niezdatna do użytkowania, a Prezes Kostecki wyczerpał już chyba wszystkie swoje możliwości do sprawnego zarządzania klubem oraz miejską halą Olivia.

Zwracam się do Pana w imieniu sporej grupy osób, dla której dalsze funkcjonowanie klubu Stoczniowiec w takiej formie, jak to ma miejsce obecnie - jest karygodne i wykracza poza jakiekolwiek normy funkcjonowania klubu sportowego.

Jestem związany z hokejem amatorskim, który w Trójmieście stał się bardzo popularny poprzez inicjatywę osób, które założyły 5 lat temu Trójmiejską Amatorską Ligę Hokeja. Liga zrzesza bardzo wielu kibiców Stoczniowca, rodziców młodych hokeistów oraz ludzi, którzy swój wolny czas spedzają grając w tą bardzo dynamiczną dyscyplinę sportu.

Jestem jednym z kibiców, którzy pamiętają jak Stoczniowiec był na skraju przepaści na początku lat 90-tych. Wtedy do steru powołano aktualnego Prezesa Pana Marka Kosteckiego. Jego rola w odbudowie klubu była naprawdę duża. Pamiętam jak na Hali Olivia wyłączano prąd, lodowisko przypominało kałużę. Na szczęście udało się to wszystko odbudować przy pomocy ówczesnych władz Miasta Gdańska i powiązań Pana Kosteckiego z ówczesną Radą Miejską.

Pod koniec lat 90-tych oraz na początku obecnego dziesięciolecia - Stoczniowiec przeżywał tłuste lata - pamiętne mecze z SMS Warszawa, na których Hala Olivia pękała w szwach, pierwszy medal w historii - pozostaną niezapomniane dla wielu tysięcy Gdańszczan.

Niestety od tamtego czasu, klub z roku na rok, pomimo ciągłych obietnic Prezesa o budowaniu klubu na miarę Mistrza Polski na podstawie własnych wychowanków zaczał staczać się na dno, aż osiagnął obecny stan krytyczny. W obecnej reprezentacji Polski gra najwięcej wychowanków Stoczniowca Gdańsk, z tym, że tylko dwóch z nich gra dalej w Stoczniowcu i zapewne czekają na zakończenie obecnych umów z klubem, żeby odejść do normalnie funkcjonujących klubów w kraju czy za granica.

W tym roku karierę zakończył kapitan Stoczniowca - Bartłomiej Wróbel, powodem była sytuacja w klubie jak i polityka prowadzenia klubu przez Prezesa Marka Kosteckiego. Przed kilkoma laty odszedł z klubu jeden z najlepszych napastników w historii klubu - jego brat Adam Wróbel. Powód? Polityka Prezesa, który nakazał podpisywać zawodnikom lojalki podczas ówczesnego konfliktu z klubem kibica.

Przez ostatnie 10 lat z klubu odeszli wszyscy wychowankowie, którzy prezentowali ponadprzeciętny poziom sportowy: Mariusz Justka, Adam Bagiński, Piotr Koseda, Filip Drzewiecki, Maciej Urbanowicz, Mikolaj Łopuski, Marian Csorich czy Jarosław Rzeszutko. Wielu innych zakończyło sportowe kariery z podobnych przyczyn co bracia Wróblowie.

Większość zawodników, którzy odeszli z klubu podaje za przyczynę zmiany barw klubowych ten sam powód - osoba i polityka prezesa Kosteckiego, który głosi od ponad 10 lat w każdej przedsezonowej wypowiedzi o "stawianiu na własnych wychowanków". Aktualnie kibice rozumieją to przesłanie w ten sposób, ze Pan prezes stawia na własnego wychowanka, syna - Artura Kosteckiego, który od kilku lat, pomimo dosyć średnich predyspozycji do gry w hokeja zajmuje zaszczytne miejsce w pierwszej - wyjściowej formacji Stoczniowca.

Sytuacja, w jakiej znalazł się Stoczniowiec, wymaga obecnie Pańskiej jasnej i zdecydowanej interwencji. Stoczniowiec, jako Stowarzyszenie zarządzające miejską halą Olivia, powinno zostać poddane dokładnemu sprawdzeniu pod względem dalszej wspołpracy z miastem.

Hala Olivia została poddana remontowi przed zeszłorocznymi Mistrzostwami Europy w Koszykówce - wydano olbrzymie kwoty na remonty szatni, infrastruktury. Niestety obecny remont dachu, który odbywa się bez odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi, spowodował kompletne zalanie wyremontowanych szatni oraz wszystkich pomieszczeń znajdujących się pod trybunami.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej 35, zawodnicy Stoczniowca wszystkich grup wiekowych jak i amatorzy są narażeni na korzystanie z infrastruktury, która kompletnie nie nadaje się do normalnego użytku.

Czy miasto Gdańsk stać na takie zarządzanie obiektem, który wpisał się w historie naszego kraju i miasta? W imieniu kibiców Stoczniowca i całej społeczności hokejowej zwracam się z ogromna prośba o interwencje.

Niestety, nasze dotychczasowe zabiegi, żeby coś zmienić spełzły na niczym. Podczas ostatnich wyborów do Zarzadu klubu na salę nie wpuszczono kontrkandydata obecnego prezesa. Kandydatem był znany były zawodnik klubu, został zatrzymany podczas wejścia na salę obrad przez ochronę...

Przez ostatnie lata wiele osób zostało pozbawionych możliwości bycia członkiem klubu-wśród takich osób są nawet trenerzy grup młodzieżowych. Obecnie powstał pomysł, żeby wyjść z inicjatywą i na członkow klubu zgłosić kibiców, którzy mogliby wspomóc składkami klub. Jest to niestety niemożliwe, gdyż... na 10 członków klubu przypada jeden delegat, który ma prawo zabierać głos w wyborach do Zarządu i klub nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem.

Co ciekawe - wśród członków klubu i w Zarządzie nowo powołanej spółki Stoczniowiec SA jest znany dygnitarz SLD - były radny Władysław Łęczkowski, znany z "glosowania na dwie ręce" podczas obrad Rady Miasta. Pan Łęczkowski pełni funkcję prezesa sekcji Short Track - dyscypliny olimpijskiej, która pozwala na otrzymanie sporych środków z Urzędu Marszałkowskiego. Młodzież ma bardzo "dobre" wzorce do naśladowania, a trenerów- wychowawców pozbawia się członkostwa w klubie.

Panie Prezydencie, zbliżają się wybory - ten list przeczyta wielu kibiców Stoczniowca, mamy nadzieje, ze dzięki temu nastąpi zmiana pewnego etapu w życiu Hali Olivia i klubu Stoczniowiec. Kibice hokeja czekają na Pański ruch!

Zobacz w jaki stanie są wnętrza Hali Olivia - stan sprzed tygodnia.
Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Kluby sportowe

Opinie (251) ponad 20 zablokowanych

 • ratujmy nie tylko hokej ale cały sport w gdansku (10)

  adamowicz zrob ze cos

  • 153 7

  • zburzyć halę (6)

   zburzyć halę, postawić biurowce a hokeistów wysłać na Ergo Arena

   • 8 9

   • dokładnie taki scenariusz (3)

    przewidywałem od chwili, gdy w irracjonalny sposób i z naruszeniem prawa wybudowano halę na granicy Gdańska i Sopotu. Już wtedy było jasne, że hala Olivia będzie wszelkimi sposobami likwidowana. Zbyt atrakcyjny kąsek dla developerów, którzy mają zastanawiające 'chody' u naszej władzuni.

    • 6 4

    • (2)

     Pewno chcą tam postawić hipermarket. To faktycznie dochodowa działka. Czytałem o współczesnej formie kolonizacji słąbych krajów, czyli tych z przestarzałą technologią produkcji.
     W takim kraju sprzedaje się jak najwięcej tanich towaró, aby zniszczyć miejscową produkcję. Wówczas zakłady pracy padają i zwalnia się ludzi. W kraju takim pieniędzy nie przybywa , a żyć z czegoś trzeba, i następuje bankructwo państwa. Jedynym elementem walki z takim kolonializmem, jest właściwe kształtowanie przelicznika waluty kolonizatora na pieniądz kolonizowanego.
     Właśnie z tego powodu, gdybyśmy mieli walutę euro, to mielibyśmy taki sam kruzys jak Grecja.
     Jeżeli zamiast hali postawią kolejny obiekt handlowy, to znaczy, że wszystko zgodnie z teorią zagłady.
     Nie ma jak naród tępy i niewysportowany, co potrafi tylko jeść i oglądać tv.
     Pozdrawiam : -)))

     • 4 3

     • Ciekaw jestem kto zezwolil i dal pieniadze na budowanie niepotrzebnego hotelu

      przy rozwalajacej sie hali. Przekrety widac na kazdym kroku, trzeba bylo niepotrzebnie budowac i remontowac by przy okazji budowac swoj 800 metrowy dom. Taniej dla podatnika bylo by gdyby dostal go od miasta za darmo.

      • 5 2

     • zwykły bełkot frustrata

      • 0 0

   • dlug publiczny rosnie ... 300 000 000 dziennie

    • 2 2

   • dzieci uprawiajace lodowe dyscypliny z SP 35 tez ?

    • 2 0

  • Gdzie byla prasa i Adamowicz jak przez lata mowiono i pisano ze Stoczniowiec jest kierowany prze oszusta i hosztaplera.

   Dowody byly a niektore jeszcze istnieja do dzisiaj. Niestety ten byly tajny agent ma za duzo hakow na innych i jest nietykalny. To nie jest wcale przypadek ze w 100czni mieli zatrudnienie byli milicjanci i esbecy.

   • 6 2

  • to nie głosujmy na budynia w najbizszych wyborach!!!!!!!! (1)

   ............... inna sprawa że q..... nie ma na kogo głosować :/

   • 10 1

   • Wysocki...

    • 4 1

 • lepiej zadbajmy o ratowanie małych i średnich produkcyjnych przedsiębiorstw

  bo jeszcze trochę i nie będziecie mili za co patrzeć nawet na kopanie szmacianki

  • 23 37

 • Ręka rękę myje, a Ty martw się kibicu sam....

  • 32 2

 • nie zapominajmy ,ze adamowicz to kumpelo kostka;)

  • 56 4

 • takie duze miasteczko

  no no a tak łatwo niszczą hokej...

  • 37 2

 • CIEKAWE (1)

  CO NA TO PREZYDENT ADAMOWICZ. MYSLE, ZE MOZNA NAPISAC PODOBNE LISTY W SPRAWIE PILKI RECZNEJ, KOSZYKOWKI, A TAKZE GDANSKIEGO SPEEDWAY-a...

  PILKA NOZNA JEST NAJBARDZIEJ MEDIALNA, WIEC WIEKSZOSC SRODKOW Z MIASTA JEST TAM INWESTOWANA !!!

  • 43 3

  • czytaj

   nikt nie chce od Prezydenta pieniedzy tylko zrobienia pozadku z panem k

   • 6 0

 • oto do czego prowadza rzady PO w sporcie

  wszystko tu wymiera,wczoraj stocznie dzisiaj hokej...

  • 24 32

 • KOSTECKI musi odejść

  Znam z bardzo bliska systuację wewnętrzną "Olivii" i wiem że p. Kostecki nie ma pojęcia o zarzadzaniu!!! To główna przyczyna takiego stanu rzeczy.

  • 68 5

 • BIESIADA NA PREZESA (8)

  wtedy będzie hokej
  a potem niech ściagą siatkarki Gedanii do Olivi
  i dowalamy atomkom!!!!

  • 22 4

  • (7)

   Pan Biesiada, to naprawde zdolny facet, niestety ma kosteckiego nad soba

   • 4 4

   • Biesiada to taki sam cymbal jak Kostecki i do tego na dorobku. (6)

    • 3 3

    • (5)

     no to znaczy, ze nie znasz chlopa,,,,dorobic to sie mogl / gdyby tylko chcial /, bedąc przesem PZPS

     • 1 0

     • Nie zdazyl bo wszczeto sledztwo w sprawie przekretow w PZPS. (4)

      W Warszawie nie bylo wystarcajacych znajomosci wiec trzeba bylo wiac z powrotem do Gdanska, a swoj swojego zawsze pozna. Kostecki bedzie musial odejsc czy mu sie to podoba czy nie i robi wszystko by pozostawic w Olivi swojego czlowieka bo zawsze bedzie wieksza szansa mataczyc i zacierac slady podczas sledztwa. Idzie odwilz i mam nadzieje ze ktos tych ludzi wreszcie rozliczy.

      • 1 5

      • ty wyjątkowa menda kaziu jesteś

       • 2 0

      • śledztwo zostało umorzone

       • 2 0

      • zarzuty zostały oddalone przez sąd! (1)

       czy ty głupiego udajesz?

       • 2 0

       • on jest taki sam czysty jak Kostecki

        • 0 1

 • Gdański sport stacza się po równi pochyłej !!! (1)

  Nie tylko hokej - długo by tu wymieniać . I dzieje się to w jednym z bogatszych miast w Polsce . Ale czego się spodziewać po tak miernej władzy . Panie Adamowicz nie wstyd Panu jak Pan patrzy na Pana Szczurka lub Karnowskiego . Są to sąsiedzi którzy dla własnego sportu robią bardzo dużo dobrego i pod tym względem są dla Pana niedoścignionym wzorce.

  • 24 3

  • polecam o calej prawdzie

   prawdaostoczniowcu cala prawda!!

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane