ME: 49-er na wietrze

21 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Na szóstym miejscu ukończyli regaty o mistrzostwo Europy w klasie 49-er Paweł Kacprowski i Paweł Kuźmicki. Wynik zawodników AZS AWFiS Gdańsk i SKŻ Hestia Sopot trzeba ocenić wysoko. Na wodach Zatoki Biskajskiej, po kapitalnym początku (liderzy przez dwa dni), przetrwali kryzys (spadek na 12. miejsce), by w ostatnich wyścigach znów żeglować w czołówce.

Dołek formy przydarzył się trójmiejskiemu duetowi między 7 a 10 wyścigiem (kolejno: 16., 16., dyskwalifikacja, 19. pozycja), a z pierwszej "10" klasyfikacji generalnej po raz jedyny podczas mistrzostw wypadli po 12. biegu, w którym zajęli 20. miejsce. Regaty zwieńczyli trzecią lokatą, co pozwoliło im wrócić na szóste miejsce, które zajmowali po trzech dniach regat. Co równie ważne, popularne "Kacpry" pokonały Marcina Czajkowskiego i Krzysztofa Kierkowskiego. Załoga YKP Gdynia zajęła 26. miejsce. A mistrzostwa były pierwszą krajową eliminacją do startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.