MH Automatyka Gdańsk przegrała z Unią Oświęcim. Kluczowa gra w przewadze

MH Automatyka Gdańsk

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali na wyjeździe z Unią Oświęcim 3:6 (0:3, 1:1, 2:2). We wtorkowym meczu jednym z kluczowych elementów była gra w przewadze, podczas której padły aż cztery bramki. W zespole z Gdańska zadebiutował słowacki obrońca Matej Cunik.

6:3 Danecek as. Malicki - Kowalówka 58:04

Unia: Michal; Saur, Vehmanen - Themar, Tabacek, Kiilholma; Jezek, Bezuska - Gruszka, Danecek, S. Kowalówka; A. Kowalówka, Adamus, Wanat, Piotrowicz; Jachym, Maciejewski - Dudkiewicz, Paszek, Malicki

MH AUTOMATYKA: Cowley; Cunik, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Aleksiuk, Tesliukiewicz - Vitek, Rożkow, Smal; Pastryk, Dolny - Strużyk, Pesta, Marzec; Leśniak, Lehmann - Rompkowski, Stasiewicz, Szczerbakow

MH Automatyka Gdańsk wybrała się do Oświęcimia z nowym obrońcą, Matejem Cunikiem. Od 2015 roku Słowak grał w Polonii Bytom. Teraz ma wpłynąć pozytywnie na drużynę Marka Ziętary. Trener gdańskiej ekipy znalazł dla niego miejsce w pierwszej formacji. Niestety, w pierwszej tercji defensywa MH Automatyki nie stanowiła problemu dla Unii.

Do 20. minuty gospodarze okazali się sprytniejsi od niej aż trzy razy. W 7. min. Juha Kiilholma otrzymał podanie od Andreja Themara i otworzył wynik spotkania strzałem bez przyjęcia. W 15. min. bramkarz MH Automatyki Evan Cowley odbił krążek po strzale Jakuba Saura, ale nie był w stanie popisać się kolejną dobrą obroną przy dobitce Iiro Vehmanena (2:0). 10 sekund przed końcem tercji Jan Danecek zmienił tor lotu krążka po strzale Alesa Jezeka i zrobiło się 3:0.

Gdańszczanie także mieli szanse na zdobycie bramki, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Na początku drugiej tercji wydawało się jednak, że są w stanie odwrócić losy meczu. Grając w osłabieniu wykorzystali złe zagranie Jezeka, wyszli z kontrą, którą na gola zamienił Josef Vitek. Niestety dla nich, 3 min później ponownie przegrywali różnicą trzech bramek. Po dobrej interwencji Cowley'a znowu żaden z jego kolegów nie był w stanie przejąć krążka. Zrobił to Kiilholma i po raz drugi w spotkaniu trafił do siatki (4:1). Kolejnych 15 min tej części spotkania upłynęło bez trafienia. Dlatego przed trzecią tercją gdańszczanie byli w trudnej sytuacji.

Nieco poprawił ją w 43. min. Jegor Rożkow, który przy grze gdańszczan pięciu na czterech, mocnym strzałem zdobył dla nich drugie trafienie (4:2). MH Automatyka ruszyła do zmasowanych ataków, grała bardzo dobrze aż do momentu strzału. Tak było do 50. min. Wówczas skuteczną próbą popisał się Konstantin Tesliukiewicz i było już tylko 3:4. Warto dodać, że gdańszczanie ponownie wykorzystali grę w przewadze. Za chwilę to oni byli bez jednego hokeisty na lodzie, co także się zemściło, a bramkę na 5:3 zdobył Patryk Malicki. Na niespełna 2 min. przed końcem marzenia gdańszczan o korzystnym wyniku rozwiał Danecek (6:3).

12 Kadra PZHL 20 1 0 2 17 30:154 5

Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.

Tabela wprowadzona: 2018-11-29