MH Automatyka Gdańsk uległa Cracovii. O play-off do dwóch wygranych z Polonią Bytom

MH Automatyka Gdańsk

Comarch Cracovia rozwiała nadzieje MH Automatyki na wygraną w ostatniej tercji. Zwycięstwo i tak jednak nic by nie dało gdańszczanom. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali na wyjeździe z Comarch Cracovią 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) i zakończyli sezon zasadniczy PHL na 8. miejscu. 18 lutego rozpoczną rywalizację do dwóch wygranych, w której zmierzą się z Polonią Bytom o jedno z dwóch ostatnich miejsc w fazie play-off.

1:0 Dutka as. Słaboń 47:14
2:0 Dziubiński 52:27
3:0 Kalus as. Sykora 58:59

Cracovia: Luba; Szurowski, Chaloupka - Sykora, Domogała, Kalus; Mateusz Rompkowski, Kolesnikow - Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki; Kruczek, Wajda - Sinagl, Dziubiński, Kapica; Dutka, Sztwiertnia - Słaboń, Zygmunt, Paczkowski

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Bilcik, Kantor - Vitek, Steber, Samusienko; Lehmann, Wysocki - Kalinowski, Maciej Rompkowski, Skutchan; Dolny, Wachowski - Strużyk, Pesta, Leśniak oraz Mocarski - Szczerbakow, Różycki, Wrycza

Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego PHL gdańszczanie mieli nadal szanse, aby przystąpić do fazy pre-play-off z 7 miejsca. Aby tak się stało, musieli wygrać w regulaminowym czasie gry z Comarch Cracovią przy jednoczesnej porażce PGE Orlika Opole z Anteo Naprzodem Janów, również bez dogrywki.

Gdańszczanie grający w dalszym ciągu bez Jakuba Stasiewicza, Petra PolodnyYannicka Munda, a po rozgrzewce z powodu urazu kostki wycofał się Szymon Marzec. Do Krakowa pojechali z juniorem Krystianem Mocarskim podnieśli rękawicę na terenie mistrzów Polski. W pierwszej tercji okazje bramkowe mieli Josef VitekMaciej Rompkowski.

Pierwszego dwukrotnie zatrzymał Michael Luba, a drugi posłał krążek nad poprzeczką. Gospodarze również nie próżnowali, ale Tomasz Witkowski zatrzymał wszystkie trzynaście prób rywali. Jego vis-a-vis zatrzymał w tym czasie dziesięć strzałów.

Na początku drugiej partii karę meczu otrzymał Maciej Urbanowicz, ale ta przewaga nie pomogła gdańszczanom. Dobrą sytuację na objęcie prowadzenia miał Jan Steber, ale kapitan MH Automatyki spudłował.

Następnie Luba poradził sobie w pojedynku sam na sam z Michałem Kalinowskim. W końcówce tercji dwukrotnie w groźnych sytuacjach popisał się Witkowski broniąc strzały Macieja KruczkaTomasa Sykory.

Krakowianie gole zostawili sobie na ostatnią partię. Wynik otworzył uderzeniem spod niebieskiej linii Rafał Dutka, a później gospodarzom jeszcze dwa razy udało się pokonać Witkowskiego. Wynik i tak nie miał znaczenia, gdyż Orlik wygrał z Naprzodem i zapewnił sobie 7. miejsce.

Sześć najlepszych drużyn PHL awansowało bezpośrednio do fazy play-off, która rozpocznie się 24 lutego. Zespoły z miejsc 7-10 zagrają w fazie pre-play-out do dwóch zwycięstw 18, 20 i ewentualnie 22 lutego. MH Automatyka zmierzy się z Polonią Bytom i serię rozpocznie na własnym lodzie. Orlik zmierzy się natomiast ponownie z Anteo Naprzodem. Wygrani awansują do play-off, przegrani zagrają o utrzymanie.

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0

Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują zespołu z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie.
Spaść z ligi nie może SMS Katowice, który skończył sezon po 20 spotkaniach.

Tabela wprowadzona: 2018-03-21

Wyniki 40 kolejki:

• Comarch Cracovia - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
  • Anteo Naprzód Janów - PGE Orlik Opole 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
  • Polonia Bytom - Unia Oświęcim 4:3 (0:1, 0:1, 3:1, d.1:0)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
  • GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)