Szczypiorniści Wybrzeża słabsi od MMTS

Torus Wybrzeże Gdańsk

Ramon Oliveira dwoił się i troił, ale nie uchronił Wybrzeża Gdańsk od wysokiej porażki w Kwidzynie. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża przegrali na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 23:31 (13:15). O klęsce gdańszczan przesądziło 8 minut, które przespali w drugiej połowie, gdy miejscowi rzucili im 6 bramek w serii. Dla beniaminka PGNiG Superligi to druga porażka z rzędu.

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Genda 4, Nawrocki 2, Krieger 2, Peret 1, Szpera 3, Klinger 1, Szczepański 2, Rosiak, Nogowski 6, Seroka 8, Potoczny 2, Janikowski, Pilitowski

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Oliveira 6, Podobas 1, Kornecki 1, Bednarek 3, Sulej 2, Rogulski 2, Prymlewicz 4, Kondratiuk 3, Wróbel, Salacz 1, Kostrzewa

Porażka w poprzedniej kolejce była sporym rozczarowaniem dla gdańskich szczypiornistów, którzy przecież zanotowali bardzo udane wejście w sezon. Jeszcze lepiej zajął MMTS, który stracił punkty dopiero w ostatnim spotkaniu przeciwko Azotom Puławy.

Obie drużyny były podrażnione ostatnimi rezultatami, ale od początku spotkania lepiej sportową złość ukierunkowali gospodarze niedzielnego meczu. MMTS po 5 minutach prowadził już 3:0. Gdańszczanie na pierwszą bramkę czekali ponad 5 minut aż celnym rzutem popisał się Łukasz Rogulski.

Wprawdzie na moment miejscowy powiększyli przewagę do 4 bramek (9:5), ale gdańszczanie zdołali zmniejszyć ją do jednego trafienia, po rzutach Michała Bednarka i Rogulskiego przed przerwą. Mający za sobą występy w SMS Gdańsk Paweł Genda sprawił jednak, że do szatni MMTS zszedł z przewagę 2 bramek.

Po zmianie stron efektownie kontrę zakończył Bednarek, a przed szansą wyrównania stanął Adrian Kondratiuk. Gdański rozgrywający nie wykorzystał jednak rzutu karnego, obronił go Krzysztof Szczecina. To dodało skrzydeł gospodarzom, którzy zdobyli 3 kolejne bramki z rzędu.

RAMON OLIVEIRA: Z WYBRZEŻEM DO LIGI MISTRZÓW

Sprawę w swoje ręce próbował wziąć aktywny Ramon Oliveira, który trafił dwukrotnie w ciągu 2 minut. Była okazja i na kolejną bramkę, ale jego rzut z dystansu nie zaskoczył Szczeciny, a dodatkowo skończył się udaną kontrą MMTS.

Oliveira trafił jeszcze na 18:21 efektownie posyłając piłkę pod poprzeczkę, ale jak się okazało, był to ostatni zryw gdańszczan. Od 45 do 53 minuty kwidzynianie zaliczyli serię 6 bramek i przekreślili nadzieje Wybrzeża na dobry wynik prowadząc 29:20.

Podopieczni Damiana Wleklaka nie zdołali specjalnie zmniejszyć tych strat, bo mimo wysokiego prowadzenia, koncentrację w bramce zachował Szczecina.

Dla Wybrzeża to druga porażka z rzędu. Kolejny mecz gdańszczanie zagrają we wtorek o godz. 18:30. Przerwać złą serię będzie trudno, bowiem ich rywalem będzie niepokonana Orlen Wisła Płock.

7 Stal Mielec 7 1 6 152:206 2

Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".

Tabela wprowadzona: 2016-10-20

Wyniki 7 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Orlen Wisła Płock 25:36 (11:18)
  • Meble Wójcik Elbląg - Azoty Puławy 26:31 (12:15)
  • Vive Tauron Kielce - Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)
  • Gwardia Opole - Górnik Zabrze 29:27 (16:15)
  • Stal Mielec - KPR RC Legionowo 24:30 (12:14)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 29:30 (15:10, 26:26)
  • Chrobry Głogów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:24 (12:11)

Opinie (12) 1 zablokowana

22.03 (nd) godz.16:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 0:0 mecz odwołany Zagłębie Lubin
14.03 (sob) godz.17:00 MMTS Kwidzyn 0:0 mecz odwołany TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
06.03 (pt) godz.18:00 Grupa Azoty Tarnów 31:34 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
03.03 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 19:32 Orlen Wisła Płock LIVE!
22.02 (sob) godz.20:30 Energa MKS Kalisz 26:23 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.02 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 17:27 PGE Vive Kielce LIVE!

.

• Sezon zakończono po 24. kolejce rundy zasadniczej ze względu pandemię koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. Mistrzem Polski zostało PGE Vive Kielce, żadna z drużyn nie spada.