MOSiR - AZS AWFiS 16:24

27 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Bardzo dobra obrona i szybkie ataki - to była recepta na sukces piłkarzy recznych AZS AWFiS Gdańsk w Zabrzu. Podopieczni Wojciecha Nowińskiego i Zbigniewa Markuszewskiego pokonali MOSiR 24:16 (13:5).

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki - Janusiewicz 6, Wita 4, Gujski 4, Żółtak 2, Markuszewski 2, Jachlewski 4, Pepliński 2, Ćwikliński, Fogler, Kamielin.

- To był dziwny mecz. Zwłaszcza w pierwszych dziesięciu minutach. Sędziowie pozwalali gospodarzom bardzo długo grać piłką. Została nam przekazana dopiero po trzech minutach i 40 sekundach od rozpoczęcia meczu! Po dziesięciu minutach prowadziliśmy 2:0, ale piłkę mieliśmy zaledwie trzykrotnie. Potem mecz nabrał normalnego tempa. Już w przerwie mogliśmy czuć się zwycięzcami. Ta sytuacja sprawiła, że po zmianie stron nie było pełnej koncentracji - przyznaje trener Nowiński.

Na początku rywali pogrążyli Marcin Markuszewski i Mariusz Gujski. Ten drugi nie mógł zejść z posterunku mimo kłopotów żołądkowych. Na Śląsk z powodu kontuzji nie mógł pojechać drugi zawodnik ze środka rozegrania, Michał Waszkiewicz. Hartem ducha musiał wykazać się też Daniel Żółtak. Kołowy grał ze zbitym barkiem. Damian Malnady jest chory...

Tradycyjnie silnymi punktami akademickiej drużyny byli bramkarze. Przed przerwą zabrzan powstrzymał Grzegorz Sibiga. W ostatnim kwadransie, gdy MOSiR zbliżył się na cztery bramki, próbkę dużego talentu dał Marcin Głębocki.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Olimpia Piekary Śląskie - MMTS Kwidzyn 19:23 (9:12), Miedź Legnica - Vive Kielce 33:35 (18:20), AMD Chrobry Głogów - Wisła Płock 24:31 (10:13), PZU Życie Zagłębie Lubin - AZS AWF Warszawa i Śląsk Wrocław - Piotrkowianin-Kiper (zakończyły się po zamknięciu numeru).