MP młodych florecistów

23 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Gdańszczanie obronili tytuły w młodzieżowych mistrzostwach Polski w turniejach drużynowych we florecie. Dziewczęta na tronie utrzymują się nieprzerwanie od 1988 roku! Do złotych medali w Lesznie zawodniczki i zawodników Sietomu AZS AWFiS doprowadzili trenerzy Longin Szmit, Stanisław Szymański, Grzegorz Supeł, Robert Mrozowski i Łukasz Szymański.

Agnieszka Kulczycka, Anna Lidzbarska, Joanna Sikora i Karolina Dziengo w stawce 11 zespołów nie napotkały żadnego oporu. W ćwierćfinale (Budowlani Toruń II) i w finale (Budowlani I) straciły 30 punktów, a półfinał z Koroną Wrocław wygrały 45:27. Druga drużyna Sietomu (Agnieszka Purowska, Justyna Anuszewska, Karolina Szalczewska, Karolina Dąbrowska) zajęła szóste miejsce. W turnieju chłopców gdańszczanie zdobyli dwa medale. Kto wie, czy gdyby nasze zespoły nie wpadły na siebie już w półfinale, nie skończyłoby się na dwóch krążkach z najcenniejszego kruszcu. Sietom I pokonał Sietom II 45:34. W finale Andrzej Witkowski, Paweł Osmański, Karol Naruszewicz i Wojciech Naruszewicz wygrali z D'Artagnanem Warszawa 45:26. W spotkaniu o trzecie miejsce Konrad Pietrusiak, Dariusz Włodarczyk, Andrzej Prokopski i Tomasz Śmietanka pokonali Wrocławian 45:40.

Opinie (16)

• Druga druzyna powinna byc wyzej miom zdaniem. Trzy dobre zawodniczki: Purowska, Szalczewska i Anuszewska, a tak slabo wypadly.
    Jakim cudem chlopacy z D'Artagnanu mieli srebrny medal???!!!

• 0 0

• tak:

szczescie,praca,chec walki...jak wygrali z pierwszym AZS-em uwierzyli i tak udało im się dotrzeć do finału.Jak to w szermierce...

• 0 0

• Sprostowanie do artykułu powyżej

Sądzę, iż druga druga drużyna wypadła wspaniale, a to wszystko dzieki mnie. Aczkolwiek gdyby Justyna I dwie Karoliny nie straciły tylu punktów, to miałybyśmy złoty medal.
    DZiękuje wszystkim moim fanom i wiernym kibicom za wspomaganie mnie w tak trudnym okresie mojej świetności, gdy musiałam walczyć z wlasną psychiką, z własnym "ja", by zdobyć MISTRZOSTWO POLSKI DO LAT 17.
    Przepraszam za przesadną skromność. Jest ona wynikiem mojej ogromnej popularności, którą cieszę się wśród moich kolegów i koleżanek z klubu.