MŚ 2002. Ciekawostki, statystyka, ranking...

6 czerwca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Kibice w Watykanie

Włoski dziennik "La Republica" poinformował, że papież Jan Paweł II oglądał spotkanie reprezentacji Polski z Koreą Południową. Razem z papieżem mecz oglądała grupa polskich zakonnic.

Tylko Dudek

Włoska prasa w komentarzach po meczu Polska - Korea Południowa dużo miejsca poświęca zwycięzcy. O Polakach pisze tylko, że zawiedli kibiców. Jedynym polskim piłkarzem wymienionym z nazwiska jest Jerzy Dudek.

Beckham przeprasza

David Beckham, kapitan reprezentacji Anglii, przeprosił angielskich i japońskich kibiców za to, że po meczu ze Szwecją drużyna nie podziękowała za doping. Na boisku pozostał tylko bramkarz David Seaman i przez kilka minut bił brawo widzom, którzy przez cały czas dopingowali jego zespół. - Chciałbym przeprosić za mnie i za pozostałych zawodników. Wsparcie jakie otrzymaliśmy od kibiców angielskich i japońskich było wspaniałe, a my po meczu do nich nie podeszliśmy i nie podziękowaliśmy za to. To był wielki błąd. Więcej się nie powtórzy - powiedział Beckham.

Uwolnić sportowców

Nikołaj Charitonow i Siergiej Juszenkow, posłowie Rosyjskiej Dumy, złożyli w parlamencie projekt... amnestii dla sportowców przebywających w więzieniach. Okolicznością do darowania kary ma być udział Rosji w mistrzostwach świata. Jeśli projekt poparłaby większość deputowanych, na wolność wyszliby więźniowie posiadający tytuł "mistrza sportu" i odsiadujący wyroki za lekkie przestępstwa. Projekt ma małe szanse akceptacji. Jego pomysłodawcy ponieśli już porażkę, chcąc przełożyć obrady parlamentu podczas meczu Rosja-Tunezja.

TŁ, PAP

----------

Statystyka po pierwszej kolejce meczów grupowych MŚ.

Mecze: 16. Zwycięstwa: 12. Remisy: 4. Bramki: 46. Średnia bramek na mecz: 2,88. Bramki w pierwszej połowie: 18. Bramki w drugiej połowie: 28. Najszybciej zdobyta bramka: John O'Brien (USA) - 4. minuta z Portugalią. Najwięcej bramek zdobytych przez jeden zespół: Niemcy-8. Najwięcej strzałów oddanych przez drużynę: Niemcy-26. Najwięcej strzałów oddanych przez jednego piłkarza: Gabriel Batistuta (Argentyna) - 7. Najwięcej celnych strzałów oddanych przez drużynę: Niemcy-14. Najwięcej celnych strzałów oddanych przez jednego piłkarza: Klose-6. Najmniej strzałów oddanych przez drużynę: Ekwador/Arabia Saudyjska-3. Najmniej celnych strzałów oddanych przez drużynę: Arabia Saudyjska-1. Najwięcej fauli w meczu: Japonia - Belgia 58. Najwięcej fauli popełnionych przez jedną drużynę: Belgia/Japonia 29. Najwięcej fauli popełnionych przez jednego piłkarza: Sibusiso Zuma (RPA) - 8. Najczęściej faulowany piłkarz: Nico Kovac (Chorwacja)/El Hadji Diouf (Senegal) 8. Najmniej fauli w jednym meczu: Włochy - Ekwador 15. Najmniej fauli popełnionych przez jedną drużynę: Włochy 7. Czerwone kartki: 3. Najwięcej czerwonych kartek w meczu: Brazylia - Turcja 2. Najwięcej czerwonych kartek dla jednej drużyny: Turcja-2. Żółte kartki: 57 (nie uwzględnia żółtych kartek dla piłkarzy, którzy w tym samym meczu otrzymali czerwone kartki). Najwięcej żółtych kartek w meczu: Paragwaj - RPA 8. Najmniej żółtych kartek w meczu: Chorwacja - Meksyk 0. Najwięcej żółtych kartek dla jednej drużyny: Belgia/Kostaryka/Paragwaj/RPA/Turcja - 4. Najmniej żółtych kartek dla jednej drużyny: Chorwacja/Włochy/Meksyk 0. Rzuty karne: 5. Wykorzystane rzuty karne: 5. Bramki samobójcze: 2. Najwięcej rzutów rożnych: Argentyna/Chorwacja 11. Najmniej rzutów rożnych: Senegal-0. Najwięcej spalonych: Senegal-11. Najwyższy wynik: Niemcy - Arabia Saudyjska 8:0. Bezbramkowe remisy: 0.

Kryst.

-----------

Miejsce w naszym subiektywnym rankingu pośrednio wynika z kolejności spotkań (daty), przez co nabiera znamion umownego obiektywizmu.