Maciej Grabowski mistrzem Szwecji!

11 lipca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Maciej Grabowski został międzynarodowym mistrzem Szwecji u wybrzeży Hollviken (25 km od Malmoe) w żeglarskiej klasie Laser. Zawodnik YKP Gdynia w pokonanym polu pozostawił reprezentatów Danii, Finlandii, Holandii, Norwegii, Niemiec i Szwecji.

Po podsumowaniu wyników ośmiu wyścigów okazało się, że Maciek Grabowski o trzy punkty jest lepszy od Daniela Birgmarka, triumfatora ostatnich regat Kieler Woche, oraz aż o trzynaście od Petera Santena (Dania). To drugi międzynarodowy tytuł gdynianina. W ubiegłym roku nie miał sobie równych w Niemczech.

W młodzieżowych mistrzostwach świata złoty medal w windsurfingowej klasie Mistral zdobyła Zofia Klepacka (YKP Warszawa). Wśród chłopców w tej specjalności Miłosz Wójcik (SKŻ Hestia Sopot) był siódmy. Na łódkach typu Laser Radial Artur Wilandt (Zatoka Puck) zajął 14. miejsce.

W Międzyzdrojach o punkty w trzeciej eliminacji Pucharu Europy i pulę nagród 150 tysięcy złotych walczą specjaliści Formuły Windsurfing. Po sześciu wyścigach w stawce ponad 100 zawodniczek i zawodników z 15 krajów prowadzą mistrzowie świata: Dorota Staszewska (AZS Era Uniwersytet Warszawski) i Wojciech Brzozowski (MOS Era Warszawa). W czołówce są deskarze SKŻ Hestia. Anna Graczyk zajmuje drugie, a Przemysław Miarczyński czwarte miejsce.