Mają chody

18 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Cztery medale w mistrzostwach Polski młodzików zdobyli lekkoatleci Lechii. W Słubicach gdańszczanie aż trzy razy stawali na podium po rywalizacji w chodzie sportowym. Złoto wywalczył na dystansie 5 kilometrów Piotr Mostowski.

Portal Regionalny trojmiasto.pl od kilku sezonów wspiera KL Lechię w organizacji zawodów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem "Czwartki Lekkoatletyczne". Z tym większą radością donosimy, że uczniowie i uczennice, którzy przygodę z "Królową Sportu" rozpoczynali w tych mityngach, liczą się już na arenie ogólnopolskiej.

W Słubicach Mostowski przeszedł 5 km w czasie 24:19.56. Piotr został mistrzem Polski młodzików w chodzie sportowym! Na tym samym dystansie drugie miejsce zajął Andrzej Łobaczewski (24:54.83). Aby gdański chód miał komplet kruszców zadbała Marta Stasiewicz. Gdańszczanka zajęła trzecią pozycję na dystansie 3 km (16:14.43). Siódma w tej samej konkurencji była jej koleżanka klubowa, Joanna Kułdo (17:39.17). - Te sukcesy to wynik bardzo dobrej pracy tenera Mirosława Stasiewicza - podkreśla Stanisław Lange, dyrektor KL Lechii.

Czwarty medal dla biało-zielonych barw wywalczył Maciej Górak w konkursie rzutu oszczepem. Zawodnik nawiazując do tradycji rodzinnych (ojciec Stanisław też był miotaczem Lechii) w Słubicach wywalczył srebro wynikiem 59 metrów.

- Poza zaangażowaniem zawodników i trenerów niezwykle ważne dla naszej działalności jest też wsparcie miasta Gdańsk oraz sponsorów takich jak Naftoport, Skanska, Maritime Manpower Supply, Gdańska Fundacja Menedżerów - dodaje dyrektor Lange.