Mają patent na czarnego konia

Marta
11 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Podopieczni Andrzeja Słowakiewicza po raz drugi w ciągu dwóch tygodni pokonali obwołane rewelacją i czarnym koniem ligi JKH GKS Jastrzębie Zdrój. Hokeiści Energi Stoczniowca Gdańsk tym razem dokonali tego na śląskim lodowisku, wygrywając 4:2 (2:2, 1:0, 1:0).

0:1 Rzeszutko as. Kostecki (1.05)
1:1 Danieluk as. Lipina, Zdrahal (11.54)
2:1 Kąkol as. Radwan (12.43)
2:2 Jankowski as. M.Wróbel, Furo (18.07)
2:3 Vitek as. Maciejewski (37.35)
2:4 Jankowski as. Zachariasz, B.Wróbel (55.15)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Kostecki – Smeja, Skrzypkowski – Maj, Kwieciński – Kabat, Benasiewicz – Maciejewski, Skutchan –Rzeszutko – Vitek, Furo – Zachariasz – Jankowski, B.Wróbel – M.Wróbel – Strużyk oraz Chmielewski, Wróblewski.

Już po 65 sekundach spotkania gdańszczanie prowadzili 1:0, a bramkę zdobył Jarosław Rzeszutko z podanie Artura Kosteckiego. Gol ten był udokumentowaniem lepszej gry gdańszczan na początku spotkania. Szkoda, że "Stoczniowcy" nie poszli za ciosem, gdyż stopniowo do głosu dochodzili gospodarze.

W efekcie tego w 12. minucie Przemysław Odrobny skapitulował po strzale Mateusza Danieluka. Gospodarze wciąż atakowali, byłego kolegę z zespołu próbował pokonać Maciej Urbanowicz ale to jego koledzy podwyższyli na 2:1 a stało się to już 49 sekund po osiągnięciu remisu.

Gdańszczanie przez chwilę pogubili się, dali się zamknąć gospodarzom, jednak z letargu wyrwał ich Roman Skutchan posyłając krążek tuż nad poprzeczką bramki JKH. W końcówce tercji w sytuacji, gdy obydwa zespoły miały po jednym graczu na ławce kar przypomniał o sobie Wojciech Jankowski do spółki z Milanem Furo. Duet ten wspierany dodatkowo przez Marka Wróbla doprowadził do wyrównania.

W drugiej tercji w rolach głównych występowali bramkarze studząc ofensywne zapędy jednej i drugiej drużyny. Przemysław Odrobny udowodnił jednak, że nie bez powodu otrzymuje regularne powołania do kadry a jego vis a vis Kamil Kosowski dopiero do tej kadry aspiruje. Gdańszczanin zachował czyste konto a gola dającego po dwóch tercjach prowadzenie "Stoczni" zdobył Josef Vitek.

Gdańszczanie po zdobyciu bramki numer 3 odważniej zaatakowali, jednak zabrakło im czasu na podwyższenie prowadzenia.

Obydwa zespoły ostrożnie rozpoczęły ostatnią odsłonę, nie chcąc popełnić błędu, w miarę upływu czasu przewagę osiągali hokeiści Energi Stoczniowca. W 54 minucie gospodarze w ostatniej chwili zapobiegli utracie bramki wybijając krążek z linii bramkowej, jednak niespełna 2 minuty później krążek znalazł się w siatce gospodarzy po strzale Jankowskiego.

Tabela wprowadzona: 2009-10-11

Pozostałe wyniki 10 kolejki PLH: Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Akuna Naprzód Janów 7:0 (2:0, 1:0, 4:0), Comarch Cracovia - Aksam Unia Oświęcim 9:5 (4:2, 4:2, 1:1), TKH Toruń - Wojas Podhale Nowy Targ 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), Ciarko KH Sanok - GKS Tychy

• (4)

Artur WON !! miej chociaż trochę honoru i odejdź !!

• 6 21

• (3)

A mnie zastanawia co on robi w pierwszej piątce ;| ???????? to już lekka przesada ;]

• 6 0

• ARTUR KOSTECKIIIIII!!!!!

brawo artur brawo!!!!! znowu artur dał nam wygraną!!

• 8 0

• (1)

No ale wiesz. Jakby wstawili wszystkich najlepszych do pierwszej piątki a najgorszych do 3 i 4 piątki to jakby oni na lód wchodzili to by bramy wpadały co chwila.

• 3 0

• Najważniejsze!!!

Żeby tylko prezio nie sprzedał podpory defensywy Artura

• 1 0

• pieknie (10)

Stocznia zaczela grac jak druzyna nie sa nam potrzebne gwiazdy typu Lopuski niech sie wali

• 5 8

• (8)

• 9 1

• (3)

siksy to dupku poszukaj u siebie w rodzinie a mam prawo wyrazac opinie zdania nie zmienie indywidualista i spadajaca gwiazda

• 2 2

• (2)

racja! nic wielkiego nie pokazuje w Cracovii, na tle Kosteckiego i juniorów łatwo się wybijać, vide sprawa Urbanowicza u nas i u żydów

• 1 1

• jakich Żydów? (1)

tych co grają w reprezentacji Polski i im kibicujesz? Nieładnie "kibicu" dopingować Żydów, oj nieładnie...