Szczypiorniści Wybrzeża rozpoczęli rok od wygranej

19 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
Wybrzeże nowy rok rozpoczęło od podtrzymania zwycięskiej passy w I lidze. Łukasz Rogulski (na zdjęciu) i jego koledzy nie przegrali w tym sezonie żadnego spotkania. Wybrzeże nowy rok rozpoczęło od podtrzymania zwycięskiej passy w I lidze. Łukasz Rogulski (na zdjęciu) i jego koledzy nie przegrali w tym sezonie żadnego spotkania.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Wolsztyniaka Wolsztyn 34:23 (15:12) w pierwszym pojedynku o punkty w tym roku. Dla lidera grupy A rozgrywek I ligi był to czternasty wygrany mecz w tym sezonie. Walczący o awans do PGNiG Superligi gdańszczanie wciąż pozostają niepokonani. Po wygraną sięgnęła także Kar-Do Spójnia, która pod wodzą nowego trenera Marcina Markuszewskiego pokonała AZS UKW Bydgoszcz 28:24 (12:12).

WOLSZTYNIAK: Płócieniczak, Sierszuła - Raczkowiak 7, Wasilek 6, Kaczmarek 5, Wajs 3, Kuta 1, Szutta 1 oraz Rogoziński, Głowacki, Walkowiak, Podleśny, Chrapa, Nowak.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Głębocki - Rogulski 7, Żak 6, Kornecki 5, Nilsson 5, Mogielnicki 4, Sulej 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Jasowicz 1 oraz Abram, Prymlewicz.

Gdańszczanie wznowili rozgrywki po świąteczno-noworocznej przerwie bez bramkarza Sebastiana Sokołowskiego, który nabawił się kontuzji podczas sparingu z Gaz-System Pogonią Szczecin. Na szczęście brak podstawowego golkipera nie odbił się na dyspozycji Wybrzeża.

Przekonujące zwycięstwo gości jeszcze w pierwszej połowie stało jednak pod znakiem zapytania. Wolsztyniak przez 30 minut stawiał gdańszczanom spory opór wypracowując nawet przewagę dwóch trafień na niespełna 7 minut przed przerwą. Przyjezdni jeszcze przed zejściem do szatni zanotowali jednak serię 6:1, która była zapowiedzią dominacji w drugiej połowie spotkania.

Gracze Wybrzeża mieli więcej sił niż gospodarze i nieporównywalnie lepszą ławkę rezerwowych. Najwięcej bramek dla zespołu prowadzonego przez Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka zdobył Łukasz Rogulski.

Obrotowy jeszcze na kilka dni przed spotkaniem zgłaszał uraz, który wykluczył go w gry z jednym sparingów, ale nie powstrzymał go od walki o ligowe punkty. Tych gdańszczanie wciąż mają najwięcej dzierżąc miano niepokonanych w całych rozgrywkach po 14 spotkaniach.

W następnej kolejce zmierzą się we własnej z, AZS UW Warszawa. Z kolei za dwa tygodnie czeka ich arcyważny mecz wyjazdowy z Nielbą Wągrowiec. Spotkanie to w końcowym rozrachunku może przesądzić o kwestii awansu.

SMS GDAŃSK WYSOKO PRZEGRAŁ W OLSZTYNIE

Kar-Do Spójnia Gdynia - AZS UKW Bydgoszcz 28:24 (12:12)

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Dorsz 9, Szlinger 5, Wróbel 5, Bielec 3, Pacholarz 3, Kowalski 1, Gębala 1 oraz Borzymowski.

AZ UKW: Paulus - Żochowski 6, Wojdak 5, Matlach 5, Łyszczarz 4, Zaborowski 3, Kocikowski 1 oraz Wiśniewski, Makowski, Kłoś, Siekacz.

Jako ostatni z trójmiejskich szczypiornistów rozgrywki wznowili zawodnicy Kar-Do Spójni Gdynia. Udany debiut zaliczył nowy szkoleniowiec drużyny Marcin Markuszewski. Gdynianie pokonali we własnej hali outsidera I ligi.

Przez większość spotkania gospodarze prowadzili jedną lub dwiema bramkami, choć w 40 minucie to goście odskoczyli na dwie bramki (18:16). Dopiero w ostatnich kilku minutach głównie za sprawą Krzysztofa Bielca i najskuteczniejszego w drużynie Grzegorza Dorsza, zdołali wypracować bardziej przekonującą przewagę.

- Graliśmy z ostatnią drużyną w tabeli, ale było to ciężkie spotkanie. Z zespołem jesteśmy dla siebie jeszcze nowi, ale trzeba pochwalić chłopaków. Zdarzało nam się jeszcze sporo błędów w obronie, a w ataku mieliśmy problem z wykończeniem akcji i przez to mecz był bardzo wyrównany. W końcówce spotkania udało nam się odskoczyć z wynikiem - mówi Markuszewski