I liga piłki ręcznej wznowiła rozgrywki

16 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
SMS wysoko przegrał swój pierwszy ligowy mecz w tym roku. Najlepszym strzelcem gdańszczan w Olsztynie był Michał Potoczny (na zdjęciu). SMS wysoko przegrał swój pierwszy ligowy mecz w tym roku. Najlepszym strzelcem gdańszczan w Olsztynie był Michał Potoczny (na zdjęciu).

Szczypiorniści SMS Gdańsk przegrali w Olsztynie z Warmią Traveland aż 20:39 (9:22). W sobotę o godzinie 17:00 w Wolsztynie do I-ligowej rywalizacji po zimowej przerwie wróci Wybrzeża Gdańsk, a w niedzielę w Gdyni o godzinie 13:00 Kar-Do Spójnia zmierzy się z AZS UKW Bydgoszcz.

Warmia Traveland Olsztyn - SMS Gdańsk 39:20 (22:9)
WARMIA: Gawryś, M.Koledziński - Królik 8, Kryszeń 8, Kopyciński 7, Deptuła 5, Hegier 4, Wojciechowski 3, Sikorski 2, Droździk 1, Kempiński 1, Bonk, S.Koledziński.

SMS: Dyszer, Glabik - Potoczny 6, Pedryc 4, Chyła 4, Orzechowski 2, Czarnecki 2, Gasin 1, Grzegorek 1, Matuszak, Gąsiorek.

Olsztynianie zrewanżowali się gdańskim licealistom za wrześniową porażkę na inaugurację sezonu. Pierwsze minuty nie zapowiadały pogromu, ale remis 3:3 w 5. minucie meczu był najkorzystniejszym dla gdańszczan rezultatem , który znalazł się w meczowym protokole.

Gdańszczanie popełniali sporo błędów, a gospodarzy wykorzystywali je bezlitośnie, głównie za sprawą skutecznej gry na skrzydłach. Goście nie mieli szans na zmniejszenie dystansu, gdyż marnowali nawet sytuacje "sam na sam".

Już po pierwszych 30 minutach gry podopieczni Dariusza Tomaszewskiego przegrywali różnicą 13 trafień. W drugiej połowie gospodarze jeszcze powiększyli przewagę, choć pozwolili sobie na wprowadzenie do gry rezerwowych.

Miejmy nadzieję, że lepiej ligowe rozgrywki w 2014 roku zainaugurują szczypiorniści Wybrzeża i Kar-Do Spójni. Gdańszczanie, którzy pierwszą część sezonu zamknęli bez porażki w lidze, mają za sobą serię trzech sparingów z drużynami z Superligi.

W Kwidzynie podopieczni Damiana WleklakaDaniela Waszkiewicza pokonali występujący MMTS 29:28, a następnie dwukrotnie ulegli Gaz-System Pogon Szczecin 23:29 i 26:37. W ostatnim spotkaniu czerwono-biało-niebiescy zagrali bez narzekających na urazy: bramkarza Sebastiana Sokołowskiego i obrotowego Łukasza Rogulskiego.

Niestety, o ile kołowy zagra w sobotnim meczu wyjazdowym z Wolsztyniakiem Wolsztyn, to występ Sokołowskiego jest wykluczony. Golkiper doznał urazu torebki stawowej i zmaga się ze sporą opuchlizną. Gdańszczanom zależy przede wszystkim by wróci na wyjazdowy mecz z Nielbą w Wągrowcu, który czeka ich na początku lutego.

W niedzielę o godzinie 13:00 w hali GOSiR zagra Kar-Do Spójnia Gdynia. Podejmą ostatni zespół w tabeli KU AZS UKW Bydgoszcz (wstęp dla kibiców bezpłatny).

MARKUSZEWSKI ZA ELBICKIEGO W SPÓJNI

Zespół Spójni, który zimą przejął były gracz Wybrzeża Marcin Markuszewski, pod jego wodzą wystąpił podczas turnieju w Elblągu. Gdynianie rywalizację zakończyli z jednym zwycięstwem i dwiema porażkami. Pokonali Warmię Travleand Olsztyn 33:24, zaś przegrali z Meble Wójcik Elbląg 19:29 i Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 26:34.