Marynarze, Oldboje Lechii i rezerwy Bałtyku wygrywają

Reprezentacja Marynarki Wojennej RP - oficerowie i szeregowcy we wspólnym dążeniu do wygranej, gdyż na boisku nie liczą się szarże wojskowe, a umiejętności piłkarskie. fot. Krzysztof Żakowski

Oldoboje Lechii Gdańsk i reprezentacja Marynarki Wojennej RP przeszły przez pierwszą rundę piłkarskich rozgrywek wojewódzkich o Puchar Polski. Najwyższą wygraną w tej fazie rywalizacji zanotowały rezerwy Bałtyku Gdynia, które zwyciężyły aż 22:0. Co ciekawe te ekipy można zobaczyć tylko w pucharowych bojach, gdyż nie zostały zgłoszone do lig na żadnym szczeblu

.

Znajdziesz czas, aby w kolejnej rundzie kibicować piłkarskim amatorom?

proszę podać miejsce i termin, będę na pewno, bo zasługują na szacunek 36%
na mecz się nie wybieram, ale kibicuje im na odległość 26%
nie, bo to mnie wcale nie interesuje 38%
zakończona Łącznie głosów: 42
Aż 104 zespoły zgłosiły się do rozgrywek pierwszej rundy na szczeblu województwa pomorskiego. Urok tej rywalizacji polega na tym, że z drużynami, które na co dzień grają w A i B klasie mogły zmierzyć się amatorskie zespoły startujące wyłącznie w pucharowych bojach. Nagrodą dla tych, którzy wygrali jest awans do drugiej rundy, a tutaj już gra z klubami występującymi w gdańskiej klasie okręgowej. Te spotkania odbędą się 17 października. Potem do rywalizacji będą włączać się coraz silniejsze ekipy.

Na placu boju w przyszłym roku zostanie trzynastu triumfatorów trzeciej rundy w okręgu gdańskim (mecze odbędą się 7 listopada), a do rywalizacji dojdą IV-ligowcy. Dopiero wygranie tej rundy, a także kolejnej da awans do 1/8 finału wojewódzkiego, a od tej fazy grać będą także III ligowcy, czyli lista uczestników będzie kompletna. W tej rywalizacji nie biorą bowiem udziału zespoły, które grają na tzw. szczeblu centralnym, czyli w II, I lidze oraz ekstraklasie. Z Trójmiasta są to obecnie tylko Lechia Gdańsk i Arka Gdynia.

Zobacz ranking trójmiejskiego piłkarska sezon 2011/12

W pierwszej rundzie najwyższe zwycięstwo odniósł Bałtyk II. To ekipa, która do pucharowej rywalizacji została zgłoszona nim w klubie zapadła decyzja, aby... ją rozwiązać. Dlatego w żadnej lidze nie zagra, a pod szyldem gdyńskich rezerw ekipa Marcina Martyniuka może wykazać się tylko na tym polu. Na inaugurację biało-niebiescy rozbili u siebie Klif Chłapowo (B klasa) aż 22:0. Łupem bramkowym podzielili się: Dawid Zadrowski 5 goli, Alan Wilczewski 4, Kornel Wysocki 3, Radosław Krysiński 2, Michał Sikora 2, Oskar Zaremba 2, Paweł Rasmus 2, Mateusz Frankowski 1 i Krzysztof Skibicki 1.

Marynarze w Pucharze Polski wyeliminowali KP Gdynia.
Marynarze w Pucharze Polski wyeliminowali KP Gdynia. fot. Krzysztof Żakowski
Tradycyjnie do Pucharu Polski przystępuje reprezentacja Marynarki Wojennej RP. Drużyna, której patronuje nadal były jej trener, komandora Robert Wereszko na obiektach GOSiR pokonała B-klasowy KP Gdynia 3:2. Do marynarzy należał początek, gdyż gola strzelili już w trzeciej minucie i koniec spotkania, bowiem decydująca bramkę zdobyli w 83. minucie. Hat-tricka w... asystach ustrzelił bosmat Dariusz Kwaśniewski, do którego należało ostatnie podanie przy wszystkich trafieniach dla zwycięzców.

Bramki zdobyli:
MW RP - Grzegorz Włodarski, Artur Wypyszczak, Zbigniew Figura
KP - Bartosz Kunlewicz, Rafał Piotrowski

Skład MW RP ze stopniami wojskowymi grających:
ppor.mar. Przemysław Plewiński - kmdr ppor. Robert Rachwał (kapitan i grający trener), mat Marek Stenka, kmdr ppor. Adam Ściechowicz, mar. Marek Pelikan - por.mar. Marek Pawlak, mar. Grzegorz Włodarski, st.mar. Ireneusz Siewert (65 kmdr ppor. Zbigniew Figura), ppor. mar. Tomasz Żołądek (56 mar. Damian Beyl) - bosmat Dariusz Kaśniewski, st.mar. Artur Wypyszczak (60 Adrian Niewiadomski)

Po pucharowych rozgrywek po raz kolejni zebrała się ekipa Lechia Oldboys. Biało-zieloni rywali ugościli na sztucznej murawie stadionu przy ul. Traugutta. Po emocjonującym meczu gospodarze pokonali Orła Straszym (B klasa) 5:3, choć to goście prowadzili 1:0 i 2:1, a do przerwy utrzymywali remis 2:2.

Bramki dla Lechii: Janusz Duda, Marek Wasicki, Sławomir Wojciechowski (karny), Adam Merchut, Dawid Banaczek.

LECHIA OLDBOYS: Piotr Opuszewicz - Andrzej Marchel, Lech Kulwicki (kapitan), Radosław Błondek, Sebastian Osmólski - Adam Merchut, Sławomir Wojciechowski, Dawid Banaczek Marek Wasicki - Marek Tomkowski, Janusz Duda

Piłkarzom Potoku Kamionki Sopot zabrakło pięć minut, aby zagrać w dogrywce.
Piłkarzom Potoku Kamionki Sopot zabrakło pięć minut, aby zagrać w dogrywce. for. K. Kobiak/PMEDIA
Z sopockich drużyn na własnym boisku grał Sopocki Potok Kamionka. Gospodarze mieli wyżej notowanego rywala, gdyż występującego w A klasie MKS Orkan Rumia. Goście już zdążyli zainaugurować wcześniej sezon, gromiąc Almares Wicher Wierzchucino 8:1, a dla miejscowych był to pierwszy oficjalny mecz.

Sopocianie stworzyli kilka groźnych sytuacji, a najbliższy zdobycia bramki w drugiej połowie był Michał Bałut, który w akcji jeden na jednego nie zdołał pokonać golkipera MKS. W odpowiedzi chwilę później Tomasz Twaróg strzelił w 85. minucie zwycięskiego gola dla ekipy z Rumi.

Podopiecznym Krzysztofa Bałuta pozostają zatem już tylko rozgrywki B klasy. W sobotę, 1 września o godzinie 14 na boisku przy "Złotym Kłosie" przy ul. Bitwy pod Płowcami sopocka drużyna w pierwszej kolejce spotkań ugości Barkę Łebno.

Pozostałe wyniki pierwszej rundy z udziałem trójmiejskich klubów:
Relaks Mechowo - KP Sopot 1:3, Unia Tczew - Morena Gdańsk 3:2, Neptuns Gdańsk - EX Siedlce 0:4, Orzeł Jasień - KS Sulmin 1:2, Rozstaje Gdańsk - EPT Grabiny Zameczek 1:0, Zryw Sławoszyno - Karlikowo Sopot 3:0 (walkower)