Meczu nie było

12 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Dziś ma się odbyć losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. Jednak do tej fazy awansowało siedem drużyn. Mecz w Gdańsku nie doszedł do skutku, gdyż Miedź nie stawiła się do gry z AZS AWFiS. Jeśli ZPRP da wiarę legniczanom, że ich autokar uległ awarii, zapewne wyznaczy inny termin. Jeśli nie, akademicy będą w gronie ośmiu najlepszych drużyn.

Miedź wnioskowała do gdańszczan, aby grać w innym terminie. AZS AWFiS nie wyraził zgody, tłumacząc się brakiem hali. Mecz miał się zatem odbyć w związkowym terminie - 12 grudnia. - Otrzymałem telefon od rywali, że w Poznaniu zepsuł im się autokar. Zamiast jechać dalej do Gdańska, zdecydowali się wracać do domu. Nie pozostało nam nic innego, jak mecz odwołać i czekać na decyzję związku, co dalej - informuje Tomasz Majewski, kierownik sekcji piłki ręcznej akademickiego klubu.

Teoretycznie czas na rozegranie tego pojedynku jest do 30 stycznia. Na ten dzień wyznaczone zostały mecze ćwierćfinałowe. Jeśli ZPRP wyznaczy nowy termin, to w losowaniu wezmą udział obie drużyny. Może też centrala awansować na zasadzie walkowera gdańszczan.

Nie było kłopotów z wyłonieniem pozostałych ćwierćfinalistów. Do największej niespodzianki doszło w Wągrowcu. I-ligowa Nielba wyeliminowała Azoty Puławy. Gospodarze wygrali 34:31, choć do przerwy przegrywali aż 11:18. Najwięcej emocji było zaś w Zabrzu. Zwycięzcę w meczu I-ligowego Powenu z Travelandem Olsztyn wskazały dopiero rzuty karne! Triumfowali miejscowi. W innych grach wygrywały drużyny z ekstraklasy. W Głogowie grano dogrywkę.

Pozostałe wyniki 1/8 finału: Powen Zabrze - Traveland-Społem 29:29 (27:27, 16:13) karne 3:2, AMD Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 32:31 (27:27, 13:15), Wisła II Płock - Vive Kielce 31:40 (15:18), Vive II - Wisła 20:30 (11:15), PMKS Focus Park Kiper Piotrków - Techtrans Darad Elbląg 36:24 (19:10), Olimpia Piekary - Interferie Zagłębie Lubin 13:42 (5:18).