Troje mistrzów Polski judo z Trójmiasta

6 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Judoczki AZS AWFiS Gdańsk wywalczyły trzy medale podczas mistrzostw Polski juniorów. Judoczki AZS AWFiS Gdańsk wywalczyły trzy medale podczas mistrzostw Polski juniorów.

Pięć medali zdobyli trójmiejscy judocy podczas mistrzostw Polski juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanęli Karolina Miller z AZS AWFiS Gdańsk, Anita Formela z Conrada Gdańsk oraz Michał Dudek z Wybrzeża Gdańsk.

Karolina Miller (-70 kg) z KS AZS AWFiS Gdańsk zdobyła mistrzostwo po bardzo dobrych walkach. Warto nadmienić, iż reprezentuje ona najmłodszy rocznik w kategorii juniorek. W drodze po złoty medal musiała stoczyć pięć pojedynków. W rundzie grupowej wygrała dwa i doznała porażki. W finale w bardzo dobrym stylu zrewanżowała się Kasandrze Hanelt za grupową porażkę i po raz pierwszy została mistrzynią Polski juniorek. Karolina ma na swoim koncie złoty medal mistrzostw Polski juniorów młodszych wywalczony przed rokiem.

Pierwsze miejsce zajęła także w kategorii powyżej 78 kg Anita Formela z UKS Conrad Gdańsk. Był to jedyny medal tego klubu podczas mistrzostw Polski. W finale swojej kategorii wagowej Anita pokonała Darię Tymann z GKS Czarni Bytom. A w półfinale rozprawiła się z judoczką AZS AWFiS Katarzyną Madajewską. Ta, wcześniej w grupie uległa Tymann. Judoczki z Gdańska stoczyły w półfinale wyrównany pojedynek a Formela wygrała na kary. Brązowy medal był pierwszym krążkiem wywalczonym w mistrzostwach Polski przez Madajewską.

Kolejne złoto dla Trójmiasta wywalczył przedstawiciel SGKS Wybrzeże Gdańsk Michał Dudek. Okazał się on najlepszy w kategorii powyżej 100 kg. W finale zmagań pokonał Patryka Rusina z KS Judo Gwardia Koszalin.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

Srebrny medal dla AZS AWFiS wywalczyła Anna Isenko (-63 kg), która bez porażki awansowała do finału. W nim gdańszczanka została zatrzymana przez reprezentantkę UKJ 225 Warszawa - Barbarę Kulik. Srebrny medal jest najlepszym wynikiem Ani w historii startów w mistrzostwach Polski juniorek.

W MPJ w czołowej ósemce znaleźli się również: Szymon Jasiński, UKS Galeon Gdynia (-66 kg) - 5. miejsce, Cezary Tchórzewski, SGKS Wybrzeże (-66 kg) - 5. miejsce, Patryk Frąckowiak, Conrad (-90 kg), Przemysław Szuta, Galeon (100 kg) - 5. miejsce, Monika Karkosza, AZS AWFiS (-52 kg) - 7. miejsce.

AZS AWFiS zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej kobiet i trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej ogółem.