Sztorm nie sprostał drużynie z Ligi Mistrzyń

13 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Magda Kołacz nie była w stanie uchronić Sztormu od straty czterech bramek w meczu z Medykiem. Magda Kołacz nie była w stanie uchronić Sztormu od straty czterech bramek w meczu z Medykiem.

Zespół z doświadczeniem w piłkarskiej Lidze Mistrzyń, dominator w ostatnich latach w rozgrywkach w Polsce, Medyk Konin nie dał szans w sobotę, na boisku Centrum Sportu Akademickiego Sztormowi Gdańsk. - Widać było różnicę pod każdym względem. Choć mieliśmy szansę na to, aby rywalki, po sezonie w którym nie straciły gola na wyjeździe, wreszcie poznały, jak to smakuje - mówi Robert Chałaszczyk, trener gospodarza meczu, który przegrał 0:4 (0:2).

SZTORM: Kołacz - N Świętoniowska, A. Bużan, Kamińska - Siratn, Kozłowska (40 Słowy) - Wierzbicka, Cywińska, K. Bużan, Turowska - Kopińska (80 P. Świętoniowska)

Po wyjazdowej porażce na inaugurację sezonu ekstraklasy w Krakowie trudno było przypuszczać, że piłkarki nożne Sztormu sięgną po pierwsze punkty w rozgrywkach już w sobotę. W końcu ich rywalkami były mistrzynie Polski, posiadające doświadczenie w piłkarskiej Lidze Mistrzyń, zawodniczki Medyka Konin.

Podopieczne Roberta Chałaszczyka dzielnie broniły się do 20 minut. Wtedy próbowały wyprowadzić kontrę jednak straciły piłkę i to samo uczyniły rywalki. Z tą różnicą, że oddały celny strzał i objęły prowadzenie 1:0. Jeszcze przed przerwą Magda Kołacz wyjmowała piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem nie miała nic do powiedzenie po ładnym strzale z dystansu.

Gdańszczanki nie miały nic do stracenia więc po zmianie stron ruszyły na rywalki, które w zeszłym sezonie nie straciły choćby gola w meczach poza domem. W 60. min. w sytuacji sam na sam z bramkarką Medyka była Dominika Kopińska. Zdecydowała się na lobowanie, ale zrobiła to minimalnie za mocno. Piłka spadła na siatkę od góry bramki.

5 min. później także w sytuacji jeden na jednego znalazła się Karolina Wierzbicka. Piłkarka Sztormu zeszła na lewą nogę, strzeliła, ale bramkarka z Konina dotknęła piłkę końcami palców i uchroniła drużynę od straty gola.

- Później, jak się jeszcze bardziej odkryliśmy, to rywalki dorzuciły nam dwa gole. Chcieliśmy za wszelką cenę strzelić Medykowi bramkę, aby przerwać ich serię. Niestety się nie udało - mówi Chałaszczyk.
- Rywalki przewyższały nas o klasę pod każdym względem. Było widać dużą różnicę w przyjęciu piłki, zabraniu się z nią czy w podejmowaniu decyzji - dodaje.
W kolejną sobotę, o godz. 16 Sztorm zmierzy się w Sosnowcu z Czarnymi.