• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Michael Jepsen Jensen ocenia żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk: Każdy swój poziom

Mikołaj Pachniewski
30 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (42)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Takiego składu jeszcze nie było, jest nowy trener
Michael Jepsen Jensen po dwóch meczach wyrósł na lidera Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Michael Jepsen Jensen po dwóch meczach wyrósł na lidera Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Michael Jepsen Jensen po dwóch spotkaniach jest niekwestionowanym liderem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Duńczyk, przed którym intensywny tydzień, mówi, że cel gdańszczan się nie zmienił i jest nim awans do play-offów. - Potrzebujemy jednak do tego, by każdy jechał na swoim poziomie. Potem będziemy robić krok po kroku i wierzę, że uda nam się awansować do czołowej "6" - dodaje. Teraz przed drużyną trzy mecze wyjazdowe, w tym dwa już pierwszym majowym tygodniu.Mikołaj Pachniewski: Zdunek Wybrzeże Gdańsk po dwóch meczach ma na koncie 2 punkty. Czy mogło być lepiej czy to optymalny rezultat?

Michael Jepsen Jensen: Zależy, z której strony na to spojrzeć. W meczu z Falubazem tor był dla nas nieco zaskakujący. Było albo zbyt sucho albo zbyt ślisko. Od początku spotkania musieliśmy szukać ustawień. Taki jest jednak żużel.

Czyli tor nie był taki sam jak na treningach?

Nie. Na treningach ani razu nie mieliśmy takiej sytuacji, że aż tak bardzo się kurzył. Oczywiście było cieplej, więc pogoda zrobiła swoje. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to ona w dużej mierze stanowi o tym, jaka jest nawierzchnia w danym dniu. Decyduje o tym m.in. temperatura, wilgotność powietrza itd. Z Falubazem nawet gdy było polewanie toru to kurzyło się niemiłosiernie. Tak bardzo, że jadąc z tyłu, nie widziało się nic. W jednym moim biegu od początku jechałem ostatni. Nic nie widziałem. Nie mogłem wtedy wyprzedzić jednego z juniorów Falubazu. Juniorzy też jeżdżą trochę inaczej i musisz zawsze być bardziej czujny, chcąc ich wyprzedzić, a w takich warunkach nie było na to szans.

Sprawdź, kto jeszcze narzekał na gdański tor Sprawdź, kto jeszcze narzekał na gdański tor

Tor jednak był polewany, ale padały słowa, że wtedy jechało się jak na lodzie.

Istotnie tak było. Jednak nawet gdy było polewanie, z toru bardzo się kurzyło. Może czasy były podobne jak na treningach, ale sama nawierzchnia nie.

Oczywiście Falubaz to faworyt do awansu i czołowa drużyna 1. Ligi Żużlowej. Jednak jechaliście u siebie i czy nie uważa pan, że porażka 37:53 nie jest trochę zbyt wysoka?

Falubaz ma bardzo dobry skład, na który wydali wiele pieniędzy. Ponadto mają w swoich szeregach Rasmusa Jensena, który zna gdański tor bardzo dobrze. 16 punktów to nie tak duża różnica. Powinniśmy wyciągnąć wnioski z tego meczu i patrzeć już w przyszłość. W pierwszym biegu po upadku z Krzysztofem Buczkowskim rozwalił mi się motocykl. Cały mecz nie należał do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli od początku masz takie problemy. W kilku biegach powinniśmy byli zdobyć więcej punktów, ale jak wszyscy widzieli, nie było łatwo wyprzedzać. Kilka razy wydarzenia na torze nie ułożyły się po naszej myśli. Krzysztof Buczkowski wyprzedzając mnie wpadł w koleinę i podniosło jego motocykl, przez co musiałem zamknąć gaz.

Zobacz zdjęcia podprowadzających Zdunek Wybrzeża Gdańsk Zobacz zdjęcia podprowadzających Zdunek Wybrzeża Gdańsk

Po tych dwóch meczach wyrósł pan na lidera gdańskiego klubu. Czy rzeczywiście czuje się pan takim liderem i czuje tą odpowiedzialność, by przywozić jak najwięcej punktów?


Robię wszystko, co mogę dla drużyny, by nie tylko mój występ był jak najlepszy, ale i całego zespołu. W meczu z Falubazem nie miałem jednak wiele czasu, by dyskutować z innymi przez ten wypadek i szukanie ustawień dla drugiego motocykla. Cały czas wszyscy jesteśmy nowi w drużynie i uczymy się siebie oraz szukamy miejsca w zespole. Wszyscy będziemy ciężko pracować, by poszło to w dobrym kierunku.

Zawodnik

Michael Jepsen Jensen

Michael Jepsen Jensen

ur.
1992
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Przed Wybrzeżem seria trzech meczów na wyjeździe. Czeka was kolejno mecz: w Łodzi, Bydgoszczy i Rybniku. Czy będzie to prawdziwa weryfikacja siły zespołu?

Myślę, że można tak to nazwać. Należy jednak pamiętać, że naszym głównym celem jest awans do play-off. Nie będzie to miało znaczenia, czy teraz wygramy, czy przegramy, jeśli się tam znajdziemy. Play-offy to osobna bajka. Nie powinniśmy teraz nakładać głupiej presji na siebie, ale nauczyć się tego, jak każdy pracuje, by potem pomagać sobie stawać się lepszym. Sezon zasadniczy ma przygotować nas do play-offów.

Jednak czy zakładacie jakiś scenariusz na te mecze. Chcielibyście wrócić do Gdańska z przynajmniej 2 punktami do ligowej tabeli?

Myślę, że na takie pytanie powinien odpowiedzieć Eryk Jóźwiak albo inne osoby z klubu. Ja dam z siebie wszystko, by zdobyć jak najwięcej punktów i pomóc innym zawodnikom.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk - harmonogram startów w innych ligach i turniejach 30.04-5.05

Niedziela, 30 kwietnia

MSC Olching (Nicolai Klindt) - MC Nordstern Stralsund (Daniel Kaczmarek), Bundesliga, Niemcy

Poniedziałek, 1 maja
Eliminacje SEC Indywidualnych Mistrzostw Europy, Mureck, Austria - Michael Jepsen Jensen

Brokstedt (Mads Hansen) - Guestrow, Bundesliga, Niemcy

Ipswich Witches (Keynan Rew) - King's Lynn Stars (Klindt), Premiership, Anglia

Wtorek, 2 maja

Vastervik (Hansen) - Lejonen Gislaved oraz Rospiggarna Hallstavik - Smederna Eskilstuna (Jepsen Jensen), Bauhaus Ligan, Szwecja,

Środa, 3 maja
Slangerup (Jepsen Jensen) - GSK Liga oraz Sonderjylland Elite Speedway (Klindt, Hansen) - Region Varde Elitesport, Speedway Ligaen, Dania

Piątek, 5 maja
Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Danii, Glumso - Hansen


Najbliższy tydzień będzie dla pana dość obfity w starty. W ciągu 7 dni pojedzie pan w 5 imprezach. Czy taka intensywność startów to coś, co pan lubi?

Spodziewałem się, że w ten weekend będziemy jechać z Rybnikiem, ale mecz został przełożony. W poniedziałek mam kwalifikacje do SEC Challenge, we wtorek ligę szwedzką, w środę duńską, a w piątek mecz w Łodzi, potem trochę przerwy i w niedzielę Bydgoszcz. Rzeczywiście kalendarz robi się coraz bardziej napięty w miarę rozkręcania się sezonu. Taka jest już specyfika tego sportu, że czasem jest się tak bardzo zajętym.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra 37:53. Przypomnij sobie wydarzenia z poprzedniego meczu, zobacz zdjęcia Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra 37:53. Przypomnij sobie wydarzenia z poprzedniego meczu, zobacz zdjęcia

Na zewnątrz robi się coraz cieplej. Czy to oznacza duże zmiany w ustawieniach motocykli i ogólnie przygotowaniach do meczów? Pytam, gdyż zwykle latem miał pan mniejsze lub większe problemy.

W tym sezonie nie będzie żadnych gruntownych zmian. Miałem kilka sezonów, gdy latem brakowało mi mocy. Dużo nad tym pracowałem i mam nadzieję, że rozwiązałem ten problem. W meczu z Falubazem czułem się bardzo dobrze, poza tym wyścigiem, gdy przyjechałem ostatni. Czuję, że naprawdę kilka problemów z poprzednich lat zostało wyeliminowanych i w tym sezonie moja forma będzie stabilna.

Niektórzy eksperci i kibice jasno skazują was na walkę o utrzymanie. Czy zgadza się pan z tym, czy jest jednak za szybko, by o tym mówić?

Uważam, że jest za wcześnie. Do play-off awansuje aż 6 drużyn i uważam, że jest to w naszym zasięgu. Potrzebujemy jednak do tego, by każdy jechał na swoim poziomie. Potem będziemy robić krok po kroku i wierzę, że uda nam się awansować do czołowej "6". Najważniejsze to po prostu robić swoje.

Typowanie wyników

4 maja 2023, godz. 18:00
2 pkt.
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

83% 274 typowania H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
3% 8 typowań REMIS
14% 47 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 4 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 3 3 0 0 155:115 6
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 4 3 0 1 186:161 6
3 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 3 2 0 1 130:137 4
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 0 2 180:190 4
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 4 2 0 2 181:179 4
6 ebebe PSŻ Poznań 3 1 0 2 132:137 2
7 Trans MF Landshut Devils 4 1 0 3 172:188 2
8 ROW Rybnik 3 0 0 3 119:150 0
Tabela wprowadzona: 2023-05-06

Wyniki 4 kolejki

 • ROW Rybnik - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK (przełożony na 12.05, godz. 18)
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 50:40
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Trans MF Landshut Devils 50:40
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - ebebe PSŻ Poznań 48:41
 • Zaległe mecze z 2. kolejki
 • H.Skrzydlewska Orzeł - ZDUNEK WYBRZEŻE 43:47
 • Trans MF - Abramczyk Polonia 52:38

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

1 czerwca 2024, godz. 16:30
94% Innpro ROW Rybnik
1% REMIS
5% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane