Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:1. Lider Fortuna 1. Ligi na Wielkanoc

30 marca 2024, godz. 16:55
Opinie (135)

Karol Czubak strzelił zwycięskiego gola dla Arki Gdynia w meczu z Miedzią Legnica (1:0), a po przerwie nie wykorzystał dwóch z trzech pojedynków sam na sam z bramkarzem, do których doszli żółto-niebiescy. Karol Czubak strzelił zwycięskiego gola dla Arki Gdynia w meczu z Miedzią Legnica (1:0), a po przerwie nie wykorzystał dwóch z trzech pojedynków sam na sam z bramkarzem, do których doszli żółto-niebiescy.

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola pod koniec pierwszej połowy strzelił Karol Czubak. W drugiej połowie ten napastnik miał dwa pojedynki sam na sam z bramkarzem, ale podobnie jak przy identyczne okazji Alassane Sidibe, nie zdołał pokonać Jakuba Mądrzyka. Jednak tym razem nie potwierdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Trener Wojciech Łobodziński już po raz trzeci w tym sezonie ograł swój były klub, a żółto-niebiescy Wielkanoc spędzą w fotelu lidera Fortuna 1. Ligi. Lechia Gdańsk, która obecnie traci punkt, będzie mogła odpowiedzieć dopiero we wtorek o godzinie 20:30, w meczu kończącym 25. kolejkę z Odrą Opole na Polsat Plus Arenie Gdańsk.

Mansfeld

Rezerwowi: 31 Abramowicz, 3 Leończyk, 7 Pierzak, 18 Agbor, 22 Kaczmarski, 24 Zalewski, 37 Bogacz, 87 Hoogenhout

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 9 Gaprindaszwili, 11 Adamczyk, 13 Azacki, 17 Turski, 20 Borecki, 27 Hafez, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski
  • 60' 95 Mansfeld Zmiany 37 Bogacz
  • 67' 98 Antonik Zmiany 24 Zalewski
  • 67' 59 Lehaire Zmiany 22 Kaczmarski
  • 80' 69 Michalik Zmiany 18 Agbor
  • 80' 20 Tront Zmiany 7 Pierzak
  • 71' 8 Sidibe Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 71' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 71' 6 Milewski Zmiany 20 Borecki
  • 80' 7 Kobacki Zmiany 11 Adamczyk
  • 42' Czubak
  • 89' Mijusković
  • 45+1 Stolc

Sprawdź komu zadedykował zwycięstwo Wojciech Łobodziński i jak podsumował mecz trener Arki Gdynia Sprawdź komu zadedykował zwycięstwo Wojciech Łobodziński i jak podsumował mecz trener Arki Gdynia

Świąteczna kolejna jest rozłożona od soboty do wtorku. Jako że Arka zagra pierwszego dnia, a Lechia ostatniego, to gdynianie w przypadku wygranej w Legnicy obejmą prowadzenie

Piotr Rzepka: Arka Gdynia będzie miała jeszcze dużo pułapek

w porównaniu z meczem sprzed przerwy dla reprezentacji w Arce dwie zmiany w "11"

Arka Gdynia - Odra Opole 2:2. Punkty znów utopione w... rzece

zgodnie z przewidywaniami po pauzie za kartki wraca Kobacki, odsyłając na ławkę Gaprindaszwiliego. Olaf obok Lenarcika i trenera Łobodzińskiego jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy... Miedzi

Przeczytaj wywiad z Olafem Kobackim, czołowym snajperem Arki Gdynia

druga zmiana, do której dochodzi na pozycji ofensywnego pomocnika mniej oczywista. Sidibe zagra po raz pierwszy w "11" kosztem Adamczyka

Arka Gdynia już ma z niego pożytek. Obiecujący początek Alassane Sidibe

natomiast bez zmian na prawej obronie. Miejsce w składzie zachował Stolc, którego kontrakt w Arce przedłużył się o rok, a zatrudniony w piątek Hiszpan Navarro jeszcze poza "20"

Przemysław Stolc: Dwa miesiące od chwały. Przeczytaj wywiad z obrońcą Arki Gdynia

obrona jest zresztą tą formacją, w której trener Łobodziński zmienia najrzadziej

Arka Gdynia wykreowała pewniaków. Żelazna formacja defensywna

ostatnie i najbliższe dni w Arce upłynął jednak nie tylko pod znakiem wydarzeń sportowych. Ruszyły prace nad nowych systemem szkolenia oraz budową ośrodka piłkarskiego

Arka Gdynia wznowiła współpracę z SI Arka. Potwierdza budowę akademii piłkarskiej

Miedź w ostatniej kolejce przegrała z Wisłą w Krakowie 0:2. W porównaniu z tamtym meczem na Arkę wychodzi z trzema zmianami w "11". Nowi gracze to: Tront (Miedź Legnica), Michalik (Miedź Legnica) i Mansfeld
w pierwszym meczu 25. kolejki Resovia przegrała w Rzeszowie z Górnikiem 2:3 (0:3)
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki. Miedź całe niebieskie stroje
losowanie kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Mijuskovicia (Miedź Legnica) nie zmienia stron boiska, które zajęły drużyny
wyściskali się trenerzy Łobodziński i Bella. Razem pracowali w Miedzi i zdobyli awans do ekstraklasy. Obecny trener Miedzi był wtedy asystentem aktualnego szkoleniowca Arki
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Arka
1'
18 sekunda i od razu zagranie w "16" Miedzi. Jednak piłkę przejął Mądrzyk (Miedź Legnica)
3'
Mądrzyk (Miedź Legnica) tym razem przed polem karnym wybił piłkę w aut
4'
na razie piłka głównie pod nogami piłkarzy Arki
6'
Miedź na razie skoncentrowana tylko na przeszkadzaniu Arce
6'
długa piłka w kierunku Kobackiego (ARKA Gdynia). Znów szybszy Mądrzyk (Miedź Legnica)
7'
zablokowany strzał Lehaire (Miedź Legnica). Dobitka Mansfelda celna, Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę, ale napastnik Miedzi uderzył już ze spalonego
7'
sędzia napomina ustnie Niewulisa (Miedź Legnica), który bez piłki faulował Milewskiego (ARKA Gdynia)
8'
centrostrzał Gojnego (ARKA Gdynia) sprawił wielkie kłopoty Mądrzykowi (Miedź Legnica). Bramkarz Miedzi przerzucił piłkę nad poprzeczką, a plecami uderzył w słupek
9'
po rzucie rożnym Kobackiego niecelnie sprzed pola karnego uderzył Skóra (ARKA Gdynia)
11'
posiadanie piłki 70:30 na korzyść Arki
12'
z sektora Arki skandowanie "Zagłębie Lubin"
13'
miejscowi odpowiadają wulgaryzmami
14'
goście odpowiadają tym samym
15'
ładna akcja Arki. Piłka krążyła między Czubakiem, Milewskim (ARKA Gdynia) i Kobackim (ARKA Gdynia). Ostatecznie Olaf strzelił niecelnie
16'
Czubak zaatakował lewym skrzydłem, najpierw się poślizgnął, ale po chwili zdołał dośrodkować piłkę. Nie doszła ona do Kobackiego (ARKA Gdynia)
17'
po 3 faule z obu stron
18'
posiadanie piłki już 72:28 na korzyść Arki
20'
Mandsfeld zbyt wysoko zagrał piłkę nogą w "16" Arki i jeszcze spowodował upadek Dobrotki (ARKA Gdynia)
21'
"MZKS Arka" - skandowanie z sektora gości
22'
kolejny długi przerzut Arki w "16" Miedzi. Znów piłkę przejął Mądrzyk (Miedź Legnica)
22'
zablokowany strzał Aguado (Miedź Legnica)
23'
wydawało się, że z tej akcji już nic nie wyjdzie, bo piłka uciekała Arce, a Carolina (Miedź Legnica) sfaulował Skórę (ARKA Gdynia)
24'
sędzia nakazał, aby Gojny (ARKA Gdynia) powtórzył dośrodkowanie z rzutu wolnego i aby to zrobił dopiero po gwizdku
25'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Miedź bliska gola... samobójczego. Mansfeld główkował tuż obok słupka. Będzie jeszcze korner dla Arki
25'
tym razem bez zagrożenia dla Miedzi po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
26'
kapitalna interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia) po strzale Niewulisa (Miedź Legnica). Miedź zaskoczyła Arkę po wrzucie piłki z autu. Gola jednak by nie było, gdyż już po zakończeniu akcji, odgwizdał spalonego
28'
Czubak wywalczył kolejny korner
28'
z kornera Gojny (ARKA Gdynia), ale bez zagrożenia dla Miedzi
30'
po akcji Antonika (Miedź Legnica) na spalonym Mansfeld
31'
Miedź w statystykach nadal bez celnego strzału, gdyż te dwa, po których interweniował Lenarcik (ARKA Gdynia), były przy spalonym. Natomiast przy Arce w tej rubryce 1 po centrostrzale Gojnego (ARKA Gdynia)
32'
spokojnie piłkę łapie Mądrzyk (Miedź Legnica)
32'
Milewski (ARKA Gdynia) mógł strzelać, gdyż dostał piłkę w polu karnym, ale zdecydował się na podanie i było ono niecelne
33'
Kobacki (ARKA Gdynia) poślizgnął się w polu karnym po dobrej kontrze Milewskiego (ARKA Gdynia)
34'
wulgarnie z gdyńskiego sektora
35'
niecelnie główkował Aguado (Miedź Legnica)
36'
zderzenie Czubaka z Niewulisem (Miedź Legnica)
36'
Czubak potrzebuje pomocy medycznej
37'
Czubak trzyma się za głowę i na razie opuszcza boisko
38'
Czubak wraca do gry
39'
długi przerzut Stolca (ARKA Gdynia) w kierunku Milewskiego (ARKA Gdynia), ale pomocnik Arki na spalonym
40'
z sektora Arki śpiewy o przyjaźni z Zagłębiem Lubin
40'
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie załapał piłkę po dośrodkowaniu Kostki (Miedź Legnica)
42'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Wszystko zaczęło się od wybicia w aut Caroliny przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki. Arka skorzystała z prezentu. Po rozegraniu autu przez Gojnego i Kobackiego, Olaf przedarł się w pole karne i podaniem szukał wbiegającego w pole bramkowe Skóry. Piłka została wybita przez Niewulisa. Na 7-8. metrze od bramki dopadł do niej Czubak i mierzonym strzałem w tzw. długi róg bramki zdobył prowadzenie
43'
13. gol Czubaka. Liderzy strzelców - Rodado i Sekulski - mają po 14 trafień
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Stolc (ARKA Gdynia) sfaulował Antonika (Miedź Legnica) przed polem karnym
45+1
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA Gdynia).
45+2
Antonik (Miedź Legnica) z rzutu wolnego z 17. metra uderzył po ziemi obok muru. Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. MIEDŹ LEGNICA - ARKA GDYNIA 0:1
Arka potwierdza, że ma patent na Miedź w tym sezonie. Po jesiennych wygranych 2:1 w Gdyni i 2:0 w Legnicy, prowadzi do przerwy 1:0. Żółto-niebiescy mieli przewagę w posiadaniu piłki (58:42), a rywale rozpoczęli wobec nich z wielkim respektem, gdyż na początku gry ten współczynnik posiadania wynosił nawet 72:28. Przewaga w polu nie przekładała się jednak na zagrożenie bramki Miedzi. Nim Czubak zaskoczył Mądrzyka (Miedź Legnica) po rozegraniu przez Arkę wrzutu piłki z autu, bramkarz legnicki najwięcej musiał się natrudzić przy wybiciu piłki po centrostrzale Gojnego (ARKA Gdynia).
Lenarcik (ARKA Gdynia) przez całą połowę był czujny. W doliczonym czasie pewnie obronił strzał Antonika (Miedź Legnica), a wcześniej dwukrotnie bronił, ale nie widać tego w statystykach, gdyż uderzenia miały miejsca z pozycji spalonych.
Taki wynik premiuje Arkę fotelem lidera, gdyż prowadząca po 24. kolejce Lechia swój mecz rozegra dopiero we wtorek.
46'
drugą połowę rozpoczęła Miedź
46'
nie ma zmian w składach
47'
głośne "Zagłębie Lubin", a po chwili "Polonia Bytom" z gdyńskiego sektora
49'
Gol (ARKA Gdynia) po przechwycie zagrał w pole karne do Czubaka, ale Karol zablokowany przez Kostkę (Miedź Legnica)
50'
po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia) w polu bramkowym Miedzi odgwizdany faul Sidibe (ARKA Gdynia)
53'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Michalika (Miedź Legnica)
55'
Dobrotka (ARKA Gdynia) poślizgnął się przy wyprowadzaniu piłki, ten błąd Słowaka naprawił Marcjanik (ARKA Gdynia)
55'
kiks Mansfelda po wrzucie z autu Caroliny (Miedź Legnica)
56'
Gojny (ARKA Gdynia) doskonale podał spod własnego pola karnego, Sidibe (ARKA Gdynia) wyszedł sam na sam z bramkarzem, zdecydował się lobować Mądrzyka (Miedź Legnica), piłka odbiła się od poprzeczki i przeszła nad bramką
57'
Mądrzyk (Miedź Legnica) wybił piłkę poza własną bramkę w pojedynku sam na sam z Czubakiem. Doskonała okazja dla Karola po przechwycie Milewskiego (ARKA Gdynia)
58'
Mądrzyk (Miedź Legnica) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
58'
a teraz musiał wykazać się Lenarcik (ARKA Gdynia). Po dośrodkowaniu wybił piłkę nad bramką
59'
bez zagrożenia dla Arki po kornerze Miedzi
60'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mansfeld, w jego miejsce wchodzi Bogacz.
61'
Miedź zmieniła napastnika, ale zaatakowała Arka i ma rzut rożny
62'
Gojny (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, a sprzed pola karnego niecelnie uderzył Skóra (ARKA Gdynia)
63'
coraz więcej rzutów rożnych, tym razem dla Miedzi
63'
po dośrodkowaniu Antonika (Miedź Legnica) z narożnika boiska Gojny (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową w aut
65'
4. rzut rożny dla Miedzi, Arka miała ich pięć
65'
zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu Caroliny (Miedź Legnica) z narożnika boiska, próbował strzelać Tront (Miedź Legnica)
66'
Kobacki (ARKA Gdynia) w indywidualnej kontrze, ale w polu karnym nie miał z kim rozegrać tej piłki
66'
Miedź przygotowuje podwójną zmianę
67'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Antonik, w jego miejsce wchodzi Zalewski.
67'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lehaire, w jego miejsce wchodzi Kaczmarski.
69'
zablokowany strzał Kobackiego (ARKA Gdynia)
70'
Milewski (ARKA Gdynia) zdobył jeszcze korner
70'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska piłkę zgrał Dobrotka (ARKA Gdynia) głową, ale nikogo nie było na zamknięcie akcji
70'
Arka przygotowuje potrójną zmianę
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sidibe, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
72'
Lipkowski (ARKA Gdynia) i Borecki (ARKA Gdynia) weszli do środka drugiej linii, a Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) na prawe skrzydło
74'
rzut rożny dla Miedzi
75'
i jeszcze jeden rzut rożny dla Miedzi po niezbyt pewnej interwencji Lenarcika (ARKA Gdynia)
76'
po kolejnym kornerze Caroliny (Miedź Legnica) już bez zagrożenia dla Arki
77'
kontra Arki 4 na 3. Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wypuścił Czubaka sam na sam z bramkarzem, ale napastnik Arki nie pokonał Mądrzyka (Miedź Legnica). Bramkarz wybił piłkę poza bramkę
78'
Madrzyk dobrze teraz interweniuje po centrostrzale Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
80'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalik, w jego miejsce wchodzi Agbor.
80'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tront, w jego miejsce wchodzi Pierzak.
81'
w Arce kolejna zmiana ustawienia, ale znana przy tego typu roszadach z poprzednich meczów. Lipkowski (ARKA Gdynia) przeszedł na skrzydło, a Adamczyk (ARKA Gdynia) zajął miejsce na "10"
81'
Miedź już wykorzystała limit zmian, trener Łobodziński może jeszcze wymienić jednego zawodnika
85'
pewna interwencja na przedpolu Lenarcika (ARKA Gdynia)
87'
Bogacz (Miedź Legnica) główkował nad poprzeczką, a miał naprawdę dobrą okazję na gola. Z prawej strony dośrodkował Zalewski (Miedź Legnica), który wykorzystał błąd Gojnego (ARKA Gdynia)
88'
nieudane dośrodkowanie Agbora (Miedź Legnica). Posłał piłkę w boczną siatkę
89'
Żółtą kartką został ukarany Mijusković (Miedź Legnica).
89'
"Jesteśmy tam gdzie nasza Arka gra..." - z sektora gości, w którym dziś dużo pomarańczowych barw, czyli Zagłębia Lubin
90'
KONIEC MECZU. MIEDŹ LEGNICA - ARKA GDYNIA 0:1
Arka Gdynia Wielkanoc spędzi jako lider Fortuna 1. Ligi. Dopiero we wtorek, 2 kwietnia będzie mogła odpowiedzieć Lechia Gdańsk, która obecnie traci punkt, a zagra dopiero w ostatnim meczu 25. kolejki. By wrócić na czoło tabeli, potrzebować będzie co najmniej remisu.
W Legnicy w przypadku żółto-niebieskich nie potwierdziło się powiedzenie, że niewykorzystane okazje się mszczą. Ten mecz mogli spokojnie zamknąć Sidibe (ARKA Gdynia) i Czubak, ale debiutujący w "11" pomocnik wypożyczony z Atalanty Bergamo, a następnie napastnik, i to dwukrotnie, nie umieścili piłki w siatce w pojedynkach sam na sam z bramkarzem.
Z przebiegu gry wygrana gości zasłużona, gdyż też mieli przewagę w posiadaniu piłki (54:46) oraz liczbie strzałów: 9:7, w tym 5:2 w celnych.
Arka potwierdziła, że ma patent na Miedź w tym sezonie, a trener Łobodziński na swojego byłego, legnickiego asystenta - Bellę. Po wygranych jesiennych 2:1 i 2:0 jest sukces 1:0. To jednocześnie siódmy mecz z rzędu gdynian bez porażki w Fortuna 1. Lidze.

30 marca 2024, godz. 15:00