Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów

Maciej Napiórkowski
27 kwietnia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Juniorzy gdańskiego Wybrzeża zdobyli srebrny medal Mistrzostw Polski. Zawody młodych szczypiornistów odbywały się w Białej Podlaskiej. Juniorki walczyły w Słupsku. Mistrzyniami zostały gospodynie - Słupia Słupsk.

4. Łącznościowiec Szczecin 3 0 0 3 60-71 0
Na kolejnych pozycjach: lp. drużyna mecze wyg. zrem. prz. bramki pkt.

MOSiR - Gwardia 25:28 (12:13)
Mecz bardzo wyrównany w ostatnich minutach Gwardzistom udało się zdobyć trzy bramki przewagi (58 minuta 24:27). Dwa rzuty karne obronił Adam Malcher i to Gwardia zdobyła dwa punkty. MOSiR bez Rosińskiego i Lasonia niestety chyba nie będzie w stanie odegrać głównej roli w Turnieju. Ekipa z Opola mimo wygranej z dnia na dzień może mieć duże problemy. Wyniaka to z faktu, że do Białej przyjechali w 10 osobowym składzie.
MOSiR: Borecki, Kryński - Szidlek 4, Kowalski 6, Gurok, Paterok 2, Kapusta 5, Jurek, Kubal, Rychlewski 1, Żebrowski 7, Żywiałowski.
Gwardia: Śledź, Malcher - Baran 6, Bąk 2, Bruell 5, Knop 5, Pacyna, Piech 7, Wieczorek.
kary: MOSir - 8. Gwardia - 10.
Sędziowali: Mirosław Majchrowski, Piotr Wojdyr (Gdańsk)
Widzów: 100

Wybrzeże - Wisła Płock 27:24 (15:11)
Początek meczu dla Wybrzeże 5 minuta 4:0. Po 10 minutach gry mecz się wyrównał, jdnak Wybrzeże po raz drugi odskoczyło na 4 bramki. Taką przewagę młodzi zawodnicy z Gdańska utrzymali do końca pierwszej połowy. Druga połowa to zaciekła walka o każdy centymetr boiska. Wynik oscylował cały czas wokół remisu. Ostatnie 8 minut to odskok Wybrzeże i to ono zdobyło cenne dwa punkty. Obie ekipy stworzyły bardzo ciekawe i stojące momentami na wysokim poziomie widowisko, Wydaje się, że z grupy A chyba te ekipy zobaczymy w półfinałach. Ale jak będzie faktycznie pokażą kolejne mecze. Trzeba pamiętać, że rozgrywki juniorskie rządzą się swoimi prawami.
Wybrzeże: Sokołowski, Szynszecki - Sztormowski, Stefański 8, Fijałkowski, Belzyt 1, Narloch 3, Kuczyński 7, Jurkiewicz 3, Najman 1, Modestowicz 4.
Wisła: Florczak, Konczewski 1 - Białaszek 12, Kulik, Maliszewski, Kwiatkowski, Pietrzak, Szyczkow, Rumniak 4, Kolczyński 3, Sobiesiak 4.
Kary: Wybrzeże - 8. Wisła - 6.
Sędziowie: Grzegorz Budziosz (Wolice) i Tomasz Olesiński (Kielce)
Widzów: 200

Wybrzeże - MOSiR 42:29 (26:13)
Mecz w zasadzie bez historii. Szybko zdobytą przewagę Wybrzeże pilnowąło do końca spotkania. MOSiR nie był w stanie podjąć wyrównanej walki i wydaje się, że bardzo mało szanse na grę w półfinałach. Wybrzeże odniosło drugą wygraną i wyrasta do kandydata do złota.
Wybrzeże: Sokołowski, Szynszecki - Sztormowski 3, Stefański 11, Kuczyński 7, Modestowicz 4, Najman 2, Narloch 5, Pietrowski, Belzyt 1, Koral 2, Jurkiewicz 4, Borof 5.
MOSiR: Borecki, Kryński, Wachowski - Szidlek 5, Jurek, Kubal 1, Żywiałowski, Rychlewski, Kowalski 2, Kapusta 6, Żebrowski 6, Gurok 6, Paterok 1.
Kary:
Sędziowie: Piotr Eichler i Andrzej Kierczak (Kraków)
Widzów: 100

Gwardia - Wisła 30:43 (15:21)
Początek meczu zdecydowanie dla Wisły w 5 min 4:0. Tą przewagę Wisła utrzymywała do 28 minuty wtedy to juniorzy z Płocka włączyli drugi bieg i 2 bramki Gwardii w ostatnich 2 minutach odpowiedzieli 6 bramkami. Druga połowa wyrównana do 42 minuty. Od 42 do odrabiania strat wzięli się zawodnicy Gwardii jednak udało im się doprowadzić tylko do wyniku 24:28 w 46 minucie. W 52 minucie było już 35:25 dla Wisły i w zasadzie emocje się skończyły. Końcówka przyniosła kolejny grad bramek i mecz zakończył się wynikiem 43:30 dla Wisły. Sytuacja w grupie A po tym meczu ułożyła się tak, że szanse na grę w półfinałach mają jeszcze wszystkie 4 ekipy. Jednak wydaje się, że Wisła i Wybrzyże powinny ten awans wywalczyć.
Gwardia: Śledź, Malcher - Bąk 4, Baran 6, Piech 4, Knop 6, Jessa 2, Bruell 5, Wieczorek 3.
Wisła: Konczewski, Florczak - Białaszek 12, Kulik, Czaplicki, Maliszewski 2, Kwiatkowski 2, Pietrzak 1, Szyczkow 9, Rumniak 11, Kolczyński 3, Mitura, Sobiesiak 2, Kapuściński.
Kary: Gwardia - 16 minut. Wisła - 6 minut.
Sędziowie: Mirosław Majchrowski, Piotr Wojdyr (Gdańsk)
Widzów: 200

Gwardia - Wybrzeże 21:38 (9:19)
Już po pierwszych 30 minutach było jasne kto ten mecz wygra. Największa przewga Wybrzeża w 52 minucie 33:13. Ta wygrana zapewaniła ekipie z Gdańska Pierwsze miejsce w grupie i awans z drugiego ekipie Wisły Płock.
Gwardia: Śledź, Malcher - Baran 1, Bąk 4, Bruell 3, Jessa 2, Knop 4, Piech 5, Wieczorek 2.
Wybrzeże: Sokołowski, Szynszecki - Sztormowski 5, Stefański 7, Kuczyński 4, Modestowicz 7, Jurkiewicz 5, Narloch 6, Borof, Koral 1, Najman 2, Belzyt 1.
Kary: Gwardia - 4. Wybrzeże - 4.
Sedziowali: Olgierd Sikora (Chorzów) i Marcin Zubek (Bytom)
Widzów: 100

MOSiR Zabrze - Wisła Płock 27:31 (17:16)
Bradzo wyrównan pierwsza cześć spotkania zakończyła się wygraną Zabrzan, któzy wygrywając ten mecz mogli wywalczyć awnas do półfinału. Ostatecznie nie powiodło się osłabionej ekipie z Śląska. W drugiej połowie Wisła odskoczyła w 52 minucie 28:22 i ostatnie 10 minut pilnowała wyniku.
MOSiR: Borecki, Kryński - Szidlek 7, Jurek 1, Kubal 3, Żywiałowski, Kowalski, Kapusta 4, Żebrowski 2, Gurok 3, Paterok 7.
Wisła: Florczak, Rodzik - Białaszek 11, Kulik, Czaplicki, Maliszewski, Kwiatkowski 1, Pietrzak, Szyczkow 6, Kiczka 1, Rumniak 6, Kolczyński 2, Sobiesiak 4, Kapuściński.
Kary: MOSiR - 10. Wisła - 4.
Sędziowie: Piotr Eichler i Andzrej Kierczak (Kraków)

Ostrovia - Truso 42:31 (23:15)
Pewna wygrana Ostovii. Już po pierwszych 30 minutach było jasne kto to spotkanie może wygrać. Ostrovia w drugiej części prowadziła 13 bramkami 57 minuta 40:27. Młodzi zawodnicy z Wielkopolski na dzień dziejszy urastają na kandydata numer jeden do złota.
Ostrovia: Młoczyński, Smoliński - Klara 1, Tomczak 4, Kieliba 7, Górecki 4, Frąszczak 3, Perzyński 2, Bartnik 11, Frąckowiak 8, Piosik 1, Świątek, Kierzek 1, Mazurek.
Truso: Wróbel, Humla, Kozik - Masiak 5, Kancelarczyk 1, Kozik 2, Kaczkowski, Stolarowicz 6, Legan 1, Ostachowski, Cieśliński 8, Makowski 3, Korzeniowski 1, Sadowski 4.
Kary: Ostrovia - 10. Truso - 8.
Sędziowali: Olgierd Sikora (Chorzów) i Marcin Zubek (Bytom)
Widzów:350

AZS AWF - Wisła Puławy 33:28 (15:14)
Gdy grają dwaj odwieczni rywale zawsze można się spodziewać zaciętej walki. Wisła w rozgrywkach ligi wojewódzkiej okazała się lepsza od AZS. Tym razem zawodnicy trenera W. Łuczyka bardzo się chcieli zrerwanżowac i udało im się to w pełni. Pierwsze 30 minut bardzo wyrównane. Losy meczu rozstrzygnęły się pomiędzy 34 a 42 minutą gdy to od stanu 16:17 AZS zdobył 7 bramek na które Wisła odpowiedziała tylko jedną. Akademicy do końcowej syreny kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.
AZS AWF: Cybulski, Fedoruk - Kwiecień 3, Jezior 3, Uss, Zając 4, Rozporski 6, Wasilewski, Wielgus, Olik 5, Denisiuk 8, Koszołko, Kaliszuk 4, Panasiuk.
Wisła: Budnik, Piskorek - Ignaszewski 1, Bednarski 2, Janasz 6, Wolf 3, Kubiś 1, Tylutki 8, Misiewicz 6, Pisula, Łyszcz, Sieczkowski, Krawczak 1.
Kary: AZS - 8, Wisła - 10.
Sędziowie:Piotr Eichler i Andrzej Kierczak (Kraków)
Widzów:550

Wisła Puławy - Ostrovia 33:34 (21:20)
Niesamowicie zacięte i emocjonujące widowisko storzyli zawodnicy obu ekip. Początek zdecydowanie dla Wisły. W 15 minucie prowadziła ona 11:5. Dwie kary dla Puławian i poprawa gry ofensywnej Ostrovii spowodwała, że już 7 minutach był remis 13:13. Do końcej pierwszej połowy gra była bramka za bramkę. Druga połowa wyrównana w 45 minucie pierwsze prowadzenie w meczu obejała Ostrovia 27:26. Końcówka zacięta i emocjonująca. w 58 minucie Ostrovia prowadziła 33:31 i udało jej się mimo kary 2 min dla bramkarza Młoczyńskiego utrzymać prowadzenie na swoim koncie. Według wielu obserwatorów najsprawiedliwszym wynikiem w tej potyczce był by remis. Ostravia prawie w połfinłach, a Wisła po za nimi.
Wisła: Budniak, Piskorek - Ignaszewski 3, Bednarski, Janasz 8, Wolf 6, Kubiś 1, Tylutki 5, Misiewicz 4, Pisula, Sieczkowski 3, Krawczyk.
Ostrovia: Młoczyński, Smoliński - Klara 1, Tomczak 2, Kieliba 7, Górecki 2, Frąszczak 9, Perzyński, Bartnik 6, Frąckiewicz 8, Piosik 1, Świątek, Mazurek.
Kary: Wisła - 12. Ostrovia - 10.
Sędziowie:Grzegorz Budziosz (Wolice) i Tomasz Olesiński (Kielce)
Widzów: 300

Truso - AZS AWF 28:27 (16:12)
Ogromne emocje przeżywali licznie zgromadzeni kibice na hali AWF. Porażka w tym meczu przekraślała szanse Truso na grę w półfinale. Ambitnej ekipie Truso udało się pokonać AZS i zachwoac sznase na medale Mitsrzostw Polski. Początek spotkania dla Elbląga. W 6 minucie 4:0. Dalsza część pierwszej połowy przebigałą w następujący sposób AZS dochodził na jedna bramkę (14 minuta 6:7, 22 minuta 10:11) by po chwili przegrywac ponowanie 3 lub 4 bramkami (17 minuta 6:9, 27 minuta 11:14). Aby ostatecznie pierwsza połowa zakończył się wynikiem 16:12 dla Truso. W drugiej cześć do 47 ekipie z Elbląga udawało się utrzymać korzystny wynik od 47 minuty. Wtedy AZS ruszył do ataku i 50 minucie prowadził 25:24. Kolejne 6 minut AZS nie może trafić do barmki Truso natomaist zawodnicy z Elbląa zdobywają kolejno 4 bramki. w 59 AZS zdobywa bramkę i przegrywa tylko 26:28 za chwilę po rzucie Rafała Denisiuka piłka uderza w poprzeczkę, słupek iwychodzi w pole. Sędziowie twierdzili, że w tym wypadku bramki nie było innego zdania było wielu obserwatorów tego spotkania nie koniecznie związanych z AZS. Na kilka sekund przed syreną końcową bramkę dla AZS zdobywa Denisiuk. Do końca pozostało 7 sekund i przez tą chwilę ekipie Truso udaje się utrzymać piłke i wygrać to spotkanie 28:27. Nalezy także podkreslić niestety słabą postawę pary sędziowskiej, która momentami kompletnie nie panowała nad wydarzeniami na parkiecie. Niska ocena pracy sedziów nie powinna kłaść cienia na wygraną Truso ta ekipa na tą wygraną zasłużyła. Jutrzejsze mecze w grupie B rozstrzygną kto awansuje do połfinału.
Truso: Wróbel, Kozik - Dąbrowski 3, Masiak 8, Kancelarczyk 4, Kaczkowski, Stolarowicz 2, Legan, Cieśliński 9, Makowski 1, Korzeniowski 1, Sadowski.
AZS AWF: Cybuslki, Fedoruk - Kwieciń 4, Jezior 3, Koszołko, Kaliszuk 1, Panasiuk, Zając 3, Uss, Olik 8, Rozporski 3, Kowalski, Denisiuk 5.
Kary: Truso - 12 minut. AZS - 6 minut.
Sedziowie:Olgierd Sikora (Chorzów) i Marcin Zubek (Bytom)
Widzów: 700

Truso - Wisła 34:39 (17:18)
Obie ekipy miały sznase na awans do połfinału. Większe Truso któremu już awans dawał szanse na grę o medale. W 25 minucie meczu Truso wygrywało 16:14, jednak pierwsza połowa zakonczyła się wynikiem 18:17 dla Wisły. Druga czesć spotkania od początku przebiegała pod dyktando Wisły i to ona wygrywając ten mecz 39:34 zajełą ostatecznie 3 miejsce w grupie. Wynik tego spotkania zagwarantowął także grę w półfinale ekipie AZS AWF.
Truso: Wróbel, Humla, A. Kozik - Maisak 6, Kancelarczyk 4, Dąbrowski 3, Kaczkowski 2, Stolarczyk, Legan 1, Ostachowski, Cieśliński 14, Makowski, Korzeniowski 4.
Wisła: Budniak, Piskorek - Ignaszewski 10, Bednarski 3, Janasz 3, Wolf 7, Kubiś 1, Tylutki, Misiewicz 9, Pisula, Łyszcz, Sieczkowski 3, Krawczyk 3.
Kary: Truso - 14. Wisła - 18.
Sędziowie: Mirosław Majchorwski i Piotr Wojdyr (Gdańsk)
Widzów: 450

Ostrovia - AZS AWF 31:25 (14:10)
Obie ekipy przystąpiły do tego meczu jako połfinaliści. Posotałą tylko do rostrzygnienia kwestia kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce w grupie. W 26 minucie Ostrovia osiągnełą przewagę 6 bramek 17:11 i od tego monetu nie dali się zbliżyć AZS na wiecej niż 3 bramki. Losy spotkania mogły potoczyć sie inaczej gdyby nie fakt, że AZS nie wykorzystał aż 5 rzutów karnych. W barwach AZS bardzo dobrze spisał się bramkarz Rafał Fedoruk. W ekipie Ostrovii bardzo dobrze grali Piotr Frąckowiak i Robert Kieliba.
Ostrovia: Młoczyński, Bednarek - Klara 2, Tomczak 2, Kieliba 7, Górecki 1, Frąszczak 2, Perzyński 1, Bartnik 6, Frąckowiak 9, Piosik, Świątek 1, Mazurek.
AZS AWF: Cybulski, Fedoruk - Kwiecień 3, Denisiuk 6, Olik 4, Jezior 2, Zając 4, Uss, Koszołko, Kaliszuk, Kowalski 1, Rozporski 2, Panasiuk 3.
Kary: Ostrovia - 14. AZS AWF - 22.
Sędziowie: Grzegorz Budzisz i Tomasz Olesiński (Kielce)
Widzów: 750

1. Ostrovia Ostrów Wlkp. 3 3 0 0 107-89 6
2. AZS AWF Biała Podlaska 3 1 0 2 85-86 2
3. Wisła Puławy 3 1 0 2 100-101 2
4. Truso Elbląg 3 1 0 2 93-108 2

Mecz o miejsce 7:
MOSiR Zabrze - Truso Elbląg 21:37 (10:19)
Do 10 minuty mecz był wyrównany. Od 10 minuty 7 bramek z rzędu zdobyło Truso i w tym momencie praktycznie zakończyły się emocje. Truso zajęło miejsce 7, a MOSiR 8 w MPJ 2003.
MOSiR: Borecki, Kryński, Wachowski, Majorek - Jurek 6, Szidlek 2, Kubal 2, Żywiałowski, Rychlewski 2, Kowalski 2, Kapusta 1, Żebrowski 1, Paterok 5.
TRuso: Wróbel, Humla, Kozik 1 - Masiak 4, Kanclerzewski 5, Dąbrowski 4, Kaczkowski 1, Stolarowicz 1, Ostachowski 2, Cieśliński 11, Makowski 2, Korzeniewski 2, Sadowski 1, Kulik 3.
Kary: MOSiR - 10. Truso - 4.
Widzów: 100

Mecz o miejsce 5:
Gwardia Opole - Wisła Puławy 40:25 (16:14)
W pierwszej połowie gra była dosć wyrównana. Lekką przewagę miała Gwradia i udokumentowała to dwiema bramkami przewagi po 30 min uatch gry. Początek drugiej połowy to popis gry Opolan w ciągu 8 minut zdobywaj oni 10 bramek tracąc zaledwie jedną. Od tego momentu stało się jasne kto wygra to spotkanie. 6 miejsce dla Wisły, a 5 dla Gwardii.
Gwardia: Śledź, Malcher - Wieczorek 2, Jessa 2, Pacyna 2, Knop 6, Piech 10, Bruell 3, Bąk 10, Baran 4.
Wisła: Budniak, Piskorek - Ignaszewski 1, Bednarski 4, Janasz 2, Wolf 5, Kubiś, Tylutki, Misiewicz 3, Capała 1, Pisula 1, Łyszcz 3, Sieczkowski, Krawczak 3.
Kary: Gwardia - 2. Wisła - 6.
Sędziowie: Olgierd Sikora (Chorzów) i Marcin Zubek (Bytom)
Widzów: 100

Półfinały:
Wybrzeże Gdańsk - AZS AWF Biała Podlaska 29:26 (14:13)
Wielkie emocje w pierwszym emczu połfinąłowym przezywali kibice licznie zgromadzeni na hali AWF w Białej Podlaskiej. Poczętek meczu dla AZS w 6 minucie prowadził 3:0. Następnie gra się wyrównała i żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie znacznej przewagi. W drugiej połowie inicjatywę przejąłe Wybrzeże i w 40 minucie prowadziło 21:16. AZS cały czas starał się odrobić stratę jednak nie można tego dokonać marnując tyle dogodnych sytuacji (karne - 6/2 33%). W 56 minucie AZS przegrywał 21:27 i gdy wydawało się, że jest już po meczu bialczanie zaczęli Pogoń. W 57 minucie było 28:26 i AZS trzy sytuacje ktróre mógł zamienić losy tego meczu. Jednak ani jednej nie wykorzytsali i do finału awansowało Wybrzeże.
Wybrzeże: Sokołowski, Szynszecki - Sztormowski, Stefański 6, Kuczyński 9, Modestowicz 6, Narloch 3, Jurkiewicz 4, Najman, Belzyt 1.
AZS AWF: Fedoruk, Cybulski - Kwiecień 4, Denisiuk 8, Jezior 3, Koszołko, Kaliszuk, Zając 6, Olik 4, Rozporski 1, Kowalski, Panasiuk.
Kary: Wybrzeże - 10. AZS - 12
Widzów: 600

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Wisła Płock SSA 33:36 (17:15, 29:29, 29:32)
Ach co to był za mecz!!! Niesamowite widowisko zapewnili kibicom zawodnicy Ostrovii i Wisły. Było wszystko: walka, zmiany akcji, dramaturgia, dogrywka, nerwy, łzy te z radość i te z smutku. Początek spotkania był wyrównany na 5 minut przed końcem pierwszej połowy inicjatywę przejełą ekipa z Wielkopolski i to oni schodzili na przerwę prowadząc dwiema bramkami (17:15). W drugiej połowie Ostrovia utrzymywała bądz nawet momentami powiększała przewagę do 4 bramek. Tym razem ostatnie 5 minut należało do Wisły, na niespełna 40 sekund przed końcową syreną najpierw Wisła miała okazję na rozstrzygnięcie tego meczu na swoją korzyść a następnie Ostrovia. Nikt tej szansy nie wykorzystał i mecz zakończył się remisem. Po 5 minutowej przerwie rozpoczęto dogrywkę. W pierwszych 5 minutach Wisła zdobyła 3 bramki nie tracąc ani jednej w drugije część dogrywki dorzucili jeszcze dwie bramki i stało się jasne, że w finale zagra ekipa z Płocka. Znakomity, mecz stojący na bardzo wysokim poziomie i prowadzony w zawrotnie szybkim tempie.
Ostrovia: Młoczyński, Smoliński - Klara 4, Kieliba 2, Górecki 4, Piosik 6, Bartnik 9, Frąckowiak 9, Frąszczak 2, Tomczak, Świątek, Perzyński, Kierzek.
Wisła: KOnczewski, Florczak - Białaszek 12, Kulik 1, Czaplicki, Maliszewski, Kwiatkowski, Pietrzak 2, Szyczkow 7, Kiczka, Rumniak 6, Kolczyński 3, Sobiesiak 3, Kapuściński 1.
Kary: Ostrovia - 8. Wisła - 16.
Sedziowie: Mirosław Majchrowski i Piotr Wojdyr (Gdańsk)
Widzów: 400

AZS AWF Biała Podlaska - Ostrovia Ostrów Wlkp 30:29 (17:17)
Pierwsza połowa bardzo wyrównana. 1-2 bramki przewagi Ostrovii lub 1-2 AZS tak rpzez 30 minut. W drugiej część podobnie z tym, że teraz cześciej prowadzi AZS niż Ostrovia. w 53 minucie remis 27:27. Dwie bramki Arkadiusza Olika i w 57 minucie 29:27. Bramkę zdobywa Michał Bartnik, a na jego rzut bramką odpowida Daniel Kaliszuk. minuta do końca 29 bramkę dla Ostrovii zdobywa Piotr Frąckowiak. Do końca meczu 30 sekund w posiadaniu piłki AZS. Czas mija nie ubłaganie dla zawodników z Wielkopolski na 10 sekund rpzed syryną odbierają piłkę ale gubią ją przy wyprowadzaniu kontry z połowy boiska na bramkę rzuca Kamil Kwiecień wyje syrena. AZS płacze z radości, a Ostrovia z rozpaczy. Taki jest sport. Zawodnicy Ostrovi mimo bardzo dobrej gry w ćwiercfinałch i półfinałach oraz w fazie grupowej finału bez medalu. AZS wykorzystał niepowtarzalną szansę i odniósł wielki sukces zdobywając medal Mistrzostw Polski mimo takiej a nie innej sytuacji zdrowotnej w ekipie.
AZS AWF: Cybulski, Fedoruk - Kwiecień 6, Denisiuk 8, Jezior, Koszołko, Kaliszuk 4, Zając 5, Olik 3, Rozporski 3, Panasiuk 1.
Ostrovia: Młoczyński, Smoliński - Klara 1, Kieliba 5, Górecki, Piosik 6, Bartnik 4, Frąckowiak 9, Frąszczak 3, Tomczak 1, Perzyński, Świątek, Mazurek, Kierzek.
Kary: AZS - 6. Ostrovia - 3.
Sedziowali: Mirosław Majchrowski i Piotr Wojdyr z Gdańska
Widzów: 700

Finał:
Wybrzeże Gdańsk - Wisła Płock SSA 26:29
Przewaga Wisły od pierwszych minut. 7 minuta 3:0. W 29 minucie było już 18:11 dla Wisły. Wybrzeże starało się odrabiać startę ale było wyraźnie zmeczone trudami turnieju w przeciwieństwie do Wisły, który narzucała ostre tempo meczu. W 48 minucie największa przewaga Wisły 27:18 od tego momentu 6 bramek Łukasza Stefańskiego i dwie Sławomira Jurkiewicza spowodowały, że mecz zakonczył się wynikiem 29:26. Spodziewałem się bardziej zaciętego meczu jednak Wisła była tego dnia po za zasięgiem Wybrzeża. Złoto dla Płocka, srebro dla Gdańska. Nalezy także podkreślić, że było to niesamowicie czyste spotkanie. Pierwsza kara w 45 minucie. A Wisła swoją jedyną karę otrzymała za bład zmiany. Licznie zgromadzona publiczność oklaskami podziekowała obu ekipom za grę w tym finale.
Wybrzeże: Sokołowski, Szynszecki - Sztormowski 5, Stefański 11, Kuczyński 3, Modestowicz 2, Narloch, Jurkiewicz 4, Najman, Fijałkowski, Belzyt 1.
Wisła: Florczak, Konczewski - Białaszek 8, Kulik, Szyczkow 9, Kiczka, Rumniak 8, Sobiesiak 3, Kapuściński, Maliszewski, Kolczyński 1, Pietrzak, Kwiatkowski.
Kary: Wybrzeże - 2. Wisła - 4. Sędziowali:Grzegorz Budziosz (Wolice) i Tomasz Olesiński (Kielce)