Mistrzostwa Polski we florecie

12 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Cztery medale zdobył Sietom AZS AWFiS Gdańsk w mistrzostwach Polski kadetów do lat 17 we florecie. We Wrocławiu tytuły mistrzowskie wywalczyli Anna Lidzbarska i Paweł Osmański. Drużyna chłopców zgarnęła srebro, a dziewcząt - brąz. Lidzbarska i Wojciech Naruszewicz pojadą na mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej.

W hali sportowej Akademii Rolniczej rywalizacja szła nie tylko o medale, ale też o prawo startu w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. Do Płowdiw (1-8.04.2004) pojedzie najlepsza trójka z rankingu.

Wśród dziewcząt, których na planszy stawiło się 53, mistrzowskie wyniki pokryły się dokładnie z krajową listą. Triumfowała jej liderka - Lidzbarska. Podopieczna Roberta Mrozowskiego w decydujących walkach wygrywała zdecydowanie. W półfinale z wynikiem 15:11 odprawiła Klaudię Tomkowiak (Korona Wrocław), a w pojedynku o złoto tylko dziesięć razy pozwoliła się trafić Martynie Synoradzkiej (Warta Poznań). Do szerokiego finału przebiła się jeszcze tylko jedna gdańszczanka. Agnieszka Purowska zajęła siódme miejsce po sromotnej przegranej z późniejszą brązową medalistką, Darią Kasperek (D'Artagnan Warszawa) 2:15.

6. Purowska 77.

W turnieju indywidualnym chłopców (51 startujących) doszło do sensacji. Osmański co prawda był mistrzem Polski, ale 15-latków. We Wrocławiu podopieczny Łukasza Szymańskiego w półfinale pokonał 15:8 Michała Majewskiego (AZS AWF Warszawa), który jest numerem siedem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 20-latków. Rundę wcześniej zamknął drogę do podium koledze klubowemu, Piotrowi Naruszewiczowi, zwyciężając 15:8.

Generalnie skład finału był zaskoczeniem, bo Wojciecha Mitygowskiego także przed walkami nie było w ścisłym gronie faworytów. Gdańszczanin pokonał 15:11 florecistę Budowlanych Toruń, który w ćwierćfinale ńwyeliminował Andrzeja Prokopskiego (Sietom) 15:12. Brązowe medale zdobyli: Majewski i Michał Puzianowski (Kolejarz Wrocław).

5. Osmański 89.

W turniejach drużynowych gdańszczanie wystawili po dwie ekipy. Chłopcy mieli 12 konkurentów, a dziewczęta 9. Osmański, W. Naruszewicz, Prokopski i P. Naruszewicz zanim oderali srebro, pokonali AZS AWF Warszawa II 45:29 i Koronę 44:38, a w finale ulegli AZS AWF I 36:45. Sietom II zajął dziewiąte miejsce.

Lidzbarska, Purowska, Anuszewska, Pacuła w ćwierćfinale pokonały drugi gdański zespół 45:19, w półfinale uległy późniejszym mistrzyniom z Warty I 36:45, a miejsce na najniższym stopniu podium uratowały po sukcesie nad Koroną 45:37. Sietom II ukończył rywalizację na siódmej pozycji.

- Trenerami naszych zawodników są: Longin Szmit, Łukasz Szymański, Grzegorz Supeł i Robert Mrozowski. W porównaniu z poprzednim sezonem zanotowaliśmy postęp. W mistrzostwach w 2003 r. zdobyliśmy srebro i dwa brązowe krążki - podkreśla Ryszard Sobczak, prezes Sietom AZS AWFiS.

Opinie (9)

• łeeeeeeeeeeeeee

przybysławski wieśniak jeden niestety nie pojedzie na panienki do plovdiv....o co za szkoda;]zaraz sie poplaczeeeee,buuuuu. dobrze mu tak,gowniarz jeden chodzi z nosem w chmurach i mysli ze jest niewiadomo kim...szkoda ze majewski jedzie,bo przybyslawski to jego kopia,marna w szermierce,ale dobra z zachowania.
    pozdro

• 0 0

• Wiekszos Warszawki jest taka. Nos wyzej niz chmury.
    Osman pierwszy? To dopiero niespodzianka! Ale calkim przyzwoicie.

• 0 0

• puzianowski?!

Farciarz o 4 mial Roszkowskiego z w-wa który zresztą jak on sam walczy jak ostatnia p...

• 0 0

• Osman

Osman za to walczył świetnie- szczególnie z tym osłem majewski pojechał jak z psem

• 0 0

• Podopieczna

Podopieczna Roberta Mrozowskiego hi,hi,hi................... nieźle brzmi. Jeszcze parę zawodniczek przytnie sobie w ch..., trenerzy je oleją i Robson będzie miał niezłą grupę wyczynową. Kurde, dobrze, że Marty nie zdążył zabrać, bo by nam się w klubie nudziło.

• 0 0

• zawodnik sietomu

co sie dziwicie ze osman wygral to jest normalne przecierz:) i jeszcze w dodatku tak ladnie pojechal z majewskim haha

• 0 0

• ekhm....

no nie wiem czy to takie normallne? raczej wszyscy spodziewali sie ze to majewski wygra... a jesli dobrze pamietam to osman nie wygral zadnego turnieju do 17. ale za MP wielkie GRATULACJE jednak nie moowcie ze majewski jest tak beznadziejny bo to nie ma sensu wszyscy wiedzaa ze jest zajkebistym zawodnikiem!!!!!!!!! pozdrawiam