Mistrzostwo Polski karateki gdyńskiego klubu

rb
6 listopada 2023, godz. 12:00
Opinie (25)
Najnowszy artykuł na ten temat Karatecy z Trójmiasta jadą na mistrzostwa Polski
  • Michał Sielski został mistrzem Polski w karate tradycyjnym w konkurencji kumite, czyli w walce z przeciwnikami.
  • Paweł Gomułka zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w karate tradycyjnym w konkurencji kata, czyli technicznej prezentacji.
  • Medaliści Mistrzostw Polski w karate tradycyjnym. Od lewej: Paweł Gomułka, Michał Sielski i trener Tomasz Konieczny.

Dwa medale w 1. Mistrzostwach Polski Senior+ w karate zdobyli zawodnicy gdyńskiego klubu Centrum Karate Kigai. W zawodach zorganizowanych dla zawodników, którzy mają ponad 25 lat, złoto w kategorii kumite (walka) zdobył Michał Sielski, a brąz w kategorii kata (pokaz techniczny) wywalczył Paweł Gomułka. Natomiast na mistrzostwach świata w karate WKF, które odbywały się w Budapeszcie, Julia Daniszewska z klubu Sonkei Gdańsk zajęła 7. miejsce.

Mistrzostwa Polski w Pruszkowie

Trenujesz lub będziesz trenować coś po czterdziestce?

Mistrzostwa Polski w kategorii Senior+ odbyły się w Pruszkowie w minioną sobotę 4.11.2023 r. Zorganizowano je po raz pierwszy, bo w ostatnich latach lawinowo rośnie zainteresowanie startem w zawodach osób dorosłych. Do tej pory karatecy, po zakończeniu startów i profesjonalnych treningów, zostawali trenerami lub ćwiczyli często już tylko w ograniczonym zakresie. Obecnie mają okazję do tego, by nadal poczuć adrenalinę sportowego współzawodnictwa.

Ku zaskoczeniu organizatorów w 1. Mistrzostwach Polski Senior+ wzięło udział aż 70 karateków na różnym poziomie i w różnym wieku.

W tym towarzystwie doskonale poradzili sobie karatecy gdyńskiego Centrum Karate Kigai. Obu z nich udało się zdobyć medale.

Złoty i brązowy medal zawodników Centrum Karate Kigai

Na trzecim miejscu podium rywalizację w kata (4-6 kyu), czyli technicznej prezentacji technik, zakończył Paweł Gomułka, który zdobył brązowy medal. Jeszcze lepiej spisał się nasz redakcyjny kolega Michał Sielski. Po serii złotych medali w wojewódzkich zawodach, okazało się, że najlepszy jest także w Polsce. W kategorii kumite (4-6 kyu), czyli w bezpośredniej walce z rywalem, zdobył złoty medal, pokonując wszystkich swoich przeciwników.

- Dla naszego klubu, wyniki jakie osiągnęli nasi zawodnicy, są historyczne. Duży sukces to jednocześnie zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy i wyznaczania kolejnych celów, poprzeczka wędruje do góry - zapowiada Tomasz Konieczny, trener zawodników z Centrum Karate Kigai. - Panowie pod względem mentalnym funkcjonują na rozmaitych turniejach bardzo dobrze, a osiągnięte rezultaty są właściwie potwierdzeniem całego udanego sezonu. Dla młodszych, trenujących u nas czasami już od 5. roku życia, te medale z pewnością będą źródłem inspiracji, odziaływania na wyobraźnię oraz zachętą do podążania drogą wytrwałości - dodaje.

Mistrzostwa świata w Budapeszcie

Natomiast w Budapeszcie odbywały się mistrzostwa świata Karate WKF, w których udział brały zawodniczki i zawodnicy z 103 krajów.

Wysoki wynik przywiozła stamtąd Julia Daniszewska z klubu Sonkei Gdańsk. Mimo wieku 19 lat i pierwszego startu w imprezie tej rangi sięgnęła pierwszego dnia zawodów po 7. miejsce kat. Kumite +68 kg. To najlepszy indywidualny polski wynik.

Trenuj karate, odnoś sukcesy jak Julia Daniszewska. Gdzie i za ile? Trenuj karate, odnoś sukcesy jak Julia Daniszewska. Gdzie i za ile?