Mistrzostwo na wrotkach

kfk
30 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Zawodniczka Twister Trójmiasto Monika Międlarz zajęła drugie miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na wrotkach rozegranych we Wrocławiu. Najszybszą w imprezie organizowanej przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich okazała się 18-letnia Aleksandra Goss (UKS Zryw Słomczyn).

Zawody na dystansie maratońskim (42,195 km) odbywały się na wrocławskim torze kartingowym, toteż trasa była bardzo kręta i dosyć trudna technicznie. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji tryumfowała młoda uczestniczka ze Słomczyna. Druga metę przekroczyła Monika Międlarz, przegrywając z mistrzynią dziewięć minut.

Wśród seniorów podium okupowali przedstawiciele UKS Ambra Cekol Ołtarzew z Pawłem Milewskim (1:18:13.146) na czele. Najwyżej z reprezentantów sopockiego Twistera uplasował się Marcin Międlarz, z czasem 1:23:25 zajął piąte miejsce.

7. Piotr Andrzejewski (SKF Twister Trójmiasto) 1:36:34.065

Zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto od 3 lat startują w największych maratonach w Polsce i zagranicą. Konsultacje specjalistyczne odbywają się pod okiem Ryszarda Białkowskiego, trenera kadry narodowej.