Motor Lublin - Arka Gdynia 2:2. Dwa razy odrabiali straty. Nie przegrali 9. meczu

12 kwietnia 2024, godz. 22:25
Opinie (175)

Marcin Stefański po raz drugi w tym sezonie prowadził mecz Arki Gdynia z Motorem Lublin. Arbiter zapamiętany zostanie z kontrowersyjnego rzutu karnego. Natomiast Karol Czubak (nr 10) ponownie w tej konfrontacji strzelił gola. Marcin Stefański po raz drugi w tym sezonie prowadził mecz Arki Gdynia z Motorem Lublin. Arbiter zapamiętany zostanie z kontrowersyjnego rzutu karnego. Natomiast Karol Czubak (nr 10) ponownie w tej konfrontacji strzelił gola.

Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Motorem Lublin 2:2 (1:2) w 27. kolejce Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy dwukrotnie w tym meczu przegrywali, w tym do przerwy po kontrowersyjnym rzucie karnym, ale najpierw Karol Czubak, a następnie po kapitalnym strzale z blisko 30 metrów Hubert Adamczyk doprowadzali do wyrównania. Dla podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego to już dziewiąte z rzędu ligowe spotkanie bez porażki. Jednak w niedzielę mogą stracić fotel lidera, jeśli Lechia Gdańsk wygra u siebie z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Mraz

Rezerwowi: 53 Budziłek, 7 Rybicki, 10 R.Król, 21 Rudol, 22 Wojtkowski, 24 Luberecki, 37 Scalet, 73 Lis, 99 Śpiewak

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 2 Navarro, 9 Gaprindaszwili, 11 Adamczyk, 13 Azacki, 17 Turski, 20 Borecki, 27 Hafez, 39 Lipkowski
  • 65' 55 Gąsior Zmiany 37 Scalet
  • 65' 28 P.Stolarski Zmiany 73 Lis
  • 68' 19 Wełniak Zmiany 22 Wojtkowski
  • 68' 18 Najemski Zmiany 21 Rudol
  • 80' 26 M.Król Zmiany 7 Rybicki
  • 22' 6 Milewski Zmiany 11 Adamczyk
  • 68' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 68' 8 Sidibe Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 90' 7 Kobacki Zmiany 27 Hafez
  • 7' Wolski
  • 31' Ceglarz karny
  • 14' Czubak
  • 62' Adamczyk
  • 29' Gojny
  • 45+4 Łobodziński trener
  • 75' Frydrych asystent 1. trenera
  • 83' Adamczyk
  • 87' Lipkowski
  • 90+3 Dobrotka

Wojciech Łobodziński: Jeżeli będziemy tak punktować - awansujemy. Przeczytaj, co jeszcze powiedział trener Arki Gdynia po remisie z Motorem Lublin Wojciech Łobodziński: Jeżeli będziemy tak punktować - awansujemy. Przeczytaj, co jeszcze powiedział trener Arki Gdynia po remisie z Motorem Lublin

Arka w 26. kolejce ponownie wróciła na fotel lidera, którym była wcześniej od 15. do 22. kolejki

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1. Igrali z losem, ale znów są liderem 1. Ligi. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi obejrzyj video i foto

nie obyło się o nerwach oraz uszczerbkach na zdrowie i... urodzie, o których mówił trener Arki

Arka Gdynia nauczyła się "przepychać" mecze. Siwe włosy i krótsze życie trenera

szkoleniowcowi w pewnym stopniu te odczucia wynagrodził nowy, dwuletni kontrakt w Arce

Arka Gdynia przedłużyła kontrakt z trenerem. Wojciech Łobodziński do 2026 roku

piłkarze zapewniają, że na pewno nie osiądą na laurach

Arka Gdynia skupia się na sobie. Karol Czubak: Nie jestem minimalistą

jest nawet ambitny plan, aby awans zapewnić sobie już co najmniej na dwie kolejki przed końcem rozgrywek

Sebastian Milewski o celach Arki Gdynia: Na derby z awansem i tam o 1. miejsce

a będzie jeszcze większa, gdyż po raz pierwszy do meczowej "20" włączony został Hiszpan Navarro. Nie ma zmian w "11" w porównaniu z wygraną z Chrobrym 2:1

Wojciech Łobodziński: Nie gramy na remis. Przeczytaj, co jeszcze o meczu z Motorem Lublin i swoim nowym kontrakcie powiedział trener Arki Gdynia

nadal również dużych ciekawych i ważnych rzeczy dzieje się w klubie oraz wokół niego. Czy temat Arki znajdzie się w debacie kandydatów na prezydenta Gdyni?

Arka Gdynia i sport tematem debaty kandydatów na prezydenta miasta? SKGA zaprasza

Motor obecnie zajmuje 4. miejsce ze stratą 7 punktów do Arki. Od 18 marca drużynę prowadzi trener M.Stolarski, który zastąpił Portugalczyk Feio, obsadzonego właśnie na stanowisku szkoleniowca Legii Warszawa
gospodarze w porównaniu ze składem, który w ostatniej kolejce wygrał z Wisłą w Krakowie 3:1, grając przez większą część meczu 11 na 10, dokonali dwóch zmianę. W "11" weszli: Kruk i Gąsior, a na ławkę trafili: Rudol i Scalet
kibice Arki na mecz wyruszyli po godzinie 11
wulgarnie z miejscowych sektorów
na stadionie było zapowiadanych około 12 tysięcy kibiców. Motor podaje oficjalną frekwencję około 75 minuty spotkania
kibice Arki otrzymali 800 miejsc
piłkarze na prezentacji, Arka niebieskie stroje, Motor żółte koszulki, białe spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
dobry powrót Kobackiego (ARKA Gdynia), który zagrał w kierunku bramkarza i nie pozwolił, aby piłka wykładana przez M.Króla (Motor Lublin) dotarła na strzał dla rywali
2'
nieznacznie niecelny strzał sprzed pola karnego Wolskiego (Motor Lublin)
3'
pierwszy atak Arki. Kobacki (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Stolca i jeszcze faulował P.Stolarskiego (Motor Lublin)
5'
rajd Kobackiego (ARKA Gdynia) lewym skrzydłem, minął P.Stolarskiego (Motor Lublin), ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i opuściła ona boisko
7'
[1:0] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolski. Ależ akcja wyszła gospodarzom. Gąsior z pierwszej piłki posłał podanie na około 40 metrów. Wolski uciekł Milewskiemu i w pojedynku sam na sam z bramkarzem z około 12 metrów pokonał Lenarcika
10'
posiadanie piłki 50:50, ale w ofensywie groźniejszy Motor. Arka nie doszła jeszcze do strzału w kierunku bramki gospodarzy
11'
zbyt mocne dośrodkowanie Stolca. Czubak nie miał szans nie tylko na strzał, ale nawet na utrzymanie tej piłki w boisku
12'
Ceglarz (Motor Lublin) uderzył z dystansu wysoko nad bramką Arki
13'
Dobrotka (ARKA Gdynia) pomylił się przy wyprowadzeniu piłki. Zamiast do Gojnego (ARKA Gdynia) zagrał w aut, gdy ruszyli do niego rywale
14'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Bardzo dobrze zagrał Gol. Zamarkował strzał sprzed pola karnego, a posłał prostopadłą piłkę, w narożniku pola bramkowego doszedł do podania napastnik Arki i posłał piłkę do siatki
15'
na razie po jednym celnym strzale z obu stron i już po jednym golu
15'
Czubak strzelił gola Motorowi również w Gdyni, w wygranym meczu 2:0

Arka Gdynia - Motor Lublin 2:0. Trzecie zwycięstwo z rzędu u siebie

17'
Sidibe (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne do Milewskiego (ARKA Gdynia), ale strzał Sebastiana zablokował Gąsior (Motor Lublin), ofiarnie rzucając się pod niego nogi
18'
dobry mecz w Lublinie, szybka gra z obu stron, nikt nie stara się bronić, a na razie obie drużyny stawiają na atak
18'
Milewski (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
19'
Milewski (ARKA Gdynia) utykając na razie opuszcza boisko
19'
rozgrzewa się Adamczyk (ARKA Gdynia), a Arka gra na razie 10 na 11
20'
race odpalone na miejscowych sektorach
22'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Milewski, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
22'
ofensywna zmiana trenera Łobodzińskiego. Na środku drugiej linii teraz dwóch ofensywnych pomocników: Sidibe (ARKA Gdynia) i Adamczyk (ARKA Gdynia), a za nimi ustawiony Gol
24'
sędzia napomina ustnie Gola, który przerwał kontrę Wełniaka (Motor Lublin), gdyż widać, że pomocnik Arki niezbyt zgadza się z decyzją, iż gospodarzom należy się rzut wolny
26'
Kobacki (ARKA Gdynia) mijał Najemskiego (Motor Lublin), ale przewrócił się w polu karnym, a sędzia nie zareagował
27'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę spod nóg atakującego lewym skrzydłem Ceglarza (Motor Lublin)
27'
z narożnika boiska dośrodkował Wolski (Motor Lublin), a w polu karnym Arki faulował P.Stolarski (Motor Lublin)
28'
znów przy wyprowadzeniu piłki pogubił się Dobrotka (ARKA Gdynia). Zagrał pod nogi Mraza, który od razu przekazał piłkę do zdobywcy 1. gola dla Motoru. Wolski (Motor Lublin) strzelał z 14. metra, ale tym razem w środek bramki. Lenarcik (ARKA Gdynia) obronił
29'
Sędzia dyktuje rzut karny dla Motoru!
29'
Żółtą kartką został ukarany Gojny (ARKA Gdynia), gdyż sędzia uznał, że w walce o górną piłkę we własnym polu karny z M.Królem obrońca Arki pomógł sobie łokciem
30'
dla Gojnego (ARKA Gdynia) do 4. żółta kartka. W następnej kolejce będzie pauzować
30'
czekamy jeszcze na ocenę VAR, bo decyzja co najmniej kontrowersyjna
31'
decyzja o karnym podtrzymana
31'
[2:1] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ceglarz z rzutu karnego. Lenarcik wyczuł intencję strzelca, rzucił się w prawy róg bramki i tam została posłała piłka. Jednak bramkarz Arki nie zdążył wybić futbolówki, gdyż strzał był mocny
33'
5 strzałów Motoru, w tym 3 celne. Arka tylko 1 uderzenie na bramkę, to po którym gola zdobył Czubak
33'
posiadanie piłki 55:45 na korzyść Motoru
35'
nadal dobrze ogląda się ten mecz, dużo się dzieje na boisku, na pewno okoliczności rzutu karnego pozostaną kontrowersją
35'
celny strzał sprzed pola karnego Kobackiego (ARKA Gdynia), ale niezbyt mocny, piłka po nodze obrońcy nie sprawiła kłopotów Rosie (Motor Lublin)
36'
Mraz potrzebuje pomocy medycznej
37'
Mraz może kontynuować grę
37'
długa piłka w kierunku Czubaka, dobrze został przyblokowany przez dwóch obrońców i piłkę przejął Rosa (Motor Lublin)
38'
Motor o mało co nie zaskoczył się po własnym wyrzucie z autu. Piłkę przejął Skóra (ARKA Gdynia) i od razu uderzył z około 25 metrów. Rosa (Motor Lublin) odbił piłkę przed siebie, ale nie było nikogo na dobitkę
39'
zamieszanie w "16" Motoru, ale kończy się odgwizdaniem spalonego Gola
40'
Palacz sfaulował Stolca z 8 metrów od narożnika własnego pola karnego
41'
duże kłopoty Motoru z wybicie piłki z własnej "16" po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego. Dobrotka (ARKA Gdynia) doszedł do strzału z pola bramkowego, ale nie trafił głową
42'
Czubak poszedł na przebój, ale uciekła mu piłka i wyszła za końcową linię boiska
42'
Czubak ma 14 goli, tyle co wicelider najlepszych snajperów I-ligowych - Rodado. Lider - Sekulski zaliczył 15 bramek w tym sezonie
45'
Mraz niecelnie główkował po dośrodkowaniu Palacza (Motor Lublin) z prawego skrzydła
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia) zbyt głębokie, prosto w ręce Rosy (Motor Lublin)
45+3
kontra Motoru po niecelnym podaniu Sidibe (ARKA Gdynia) do Kobackiego (ARKA Gdynia). Dobrze przerwał ją wślizgiem Marcjanik (ARKA Gdynia)
45+4
rzut rożny po rajdzie Adamczyka (ARKA Gdynia), w którym swobodnie mijał rywali
45+4
Żółtą kartką został ukarany trener Łobodziński (ARKA Gdynia).
45+5
bez zagrożenia dla Motoru po rzucie rożnym Arki
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. MOTOR LUBLIN - ARKA GDYNIA 2:1
Jak na warunki Fortuna 1. Ligi dobry, a nawet bardzo dobry mecz, a na pewno gra na dużej intensywności z obu stron. Motor miał przewagę w posiadaniu piłki 56:44, ale też przede wszystkim był konkretniejszy pod bramką. Gospodarze oddali 6 strzałów, w tym 3 celne. Dwukrotnie też obejmowali prowadzenie, choć decyzja o podyktowaniu rzutu karnego przez arbitra Stefańskiego pozostanie zapewne kontrowersją.
Arka z minuty na minutę się rozkręcała, jeśli chodzi o grę w ofensywie. Przy pierwszym strzale na bramkę rywali wyrównał Czubaka, a potem jeszcze dwukrotnie gdynianie zatrudnili Rosę (Motor Lublin). Było też jeszcze kilka akcji, z których można było wycisnąć więcej.
Jeśli w przerwie trenerzy nie zmienią taktyki i nadal będzie to otwarty mecz, powinno nas czekać jeszcze dużo emocji.
przypomnijmy, że w Fortuna 1. Liga Arka po raz ostatni przegrała 11 grudnia 2023 roku w Niecieczy (1:2). Jej seria bez porażki to osiem meczów z rzędu, w tym 5 wygranych i 3 remisy
46'
drugą połowę od środka rozpoczął Motor
46'
w przerwie nie zaszły żadne zmiany w składach, przypomnijmy, że w pierwszej połowie Arka wymieniła kontuzjowanego Milewskiego (ARKA Gdynia) na Adamczyka (ARKA Gdynia)
47'
ryzykowne podanie Dobrotki (ARKA Gdynia) do Lenarcika (ARKA Gdynia). Paweł uratował się wybiciem w aut
48'
Lenarcik (ARKA Gdynia) głową interweniuje poza własną "16", gdyż Ceglarz (Motor Lublin) próbował crossem dograć piłkę do M.Króla (Motor Lublin)
49'
Adamczyk (ARKA Gdynia) szukał dolnego rogu bramki Motoru. Posłał piłkę tuż obok słupka
51'
długi przerzut Dobrotki (ARKA Gdynia) z własnej połowy. Sidibe (ARKA Gdynia) nie utrzymał piłki w boisku, ale gestem ręki podziękował koledze za to zagranie
52'
Gojny (ARKA Gdynia) nie pozwolił dośrodkować M.Król (Motor Lublin). Kończy się na kornerze dla miejscowych
53'
bez zagrożenia dla Arki po rzucie rożnym Motoru
54'
cały niemal czas pressing Motoru na połowie Arki
55'
Arka potrzebuje wielu podań, aby przesuwać grę na połowę rywali
55'
nieczyste uderzenie z woleja Gola. Od bramki grę wznowi Rosa
56'
10. faul Motoru, po stronie Arki 12 przewinień
57'
teraz Arka ruszyła do pressingu i Najemski (Motor Lublin) wybił piłkę w aut przy jej wyprowadzeniu spod własnej bramki
58'
Czubak nie utrzymał piłki w boisku. Znów od bramki Rosa (Motor Lublin)
59'
po przerwie przewaga Arki w posiadaniu piłki. Motor najwyraźniej czeka na kontry
59'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę do Czubaka, kończy się na rzucie rożnym
60'
z narożnika boiska zagrał Kobacki (ARKA Gdynia), a sprzed pola karnego wysoko nad bramką uderzył Sidibe (ARKA Gdynia)
61'
Wełniak (Motor Lublin) nie opanował piłki po zagraniu Wolskiego (Motor Lublin). Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę z własnego pola karnego
62'
[2:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk. Kapitalny strzał Huberta z około 30 metrów w lewy róg bramki Rosy
63'
"Gdyńska Arka" - głośne śpiewy z sektora gości niosą po cały stadionie, bo miejscowi po tym strzale Adamczyka (ARKA Gdynia) zamilkli
63'
podwójną zmianę szykuje Motor
65'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gąsior, w jego miejsce wchodzi Scalet.
65'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza P.Stolarski, w jego miejsce wchodzi Lis.
66'
trener Łobodziński za chwilę też odpowie podwójną zmianą
67'
Kobacki (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę na strzał Czubakowi, ale Karol w dogodnej sytuacji spudłował. To mógł być gol na wagę prowadzenia, a może i zwycięstwa
68'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
68'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sidibe, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
68'
a Motor sięga po kolejną podwójną zmianę
68'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wełniak, w jego miejsce wchodzi Wojtkowski.
68'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Najemski, w jego miejsce wchodzi Rudol.
69'
w Arce po zmianach Lipkowski (ARKA Gdynia) przeszedł na środek drugiej linii, a Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) ustawiony na prawym skrzydle
69'
Motor dokonał roszady na środku obrony i środku drugiej linii
70'
trener Motoru może wymienić już tylko jednego zawodnika, trener Łobodziński nawet dwóch, ale jeśli dokona tego w trakcie jednej zmiany
72'
Wojtkowski (Motor Lublin) długo utrzymywał się z piłką w "16" Arki, ale wreszcie zabrał mu ją Marcjanik (ARKA Gdynia)
74'
posiadanie piłki już na korzyść Arki - 51:49
75'
cały czas przewaga Arki po przerwie
75'
Gol (ARKA Gdynia) powstrzymał atak Ceglarza (Motor Lublin)
75'
Czubak ostro potraktowany przez Kruka (Motor Lublin), ale sędzia nie przerwał gry
75'
Żółtą kartką został ukarany Frydrych, asystent 1. trenera ARKi Gdynia, który protestował wobec decyzji sędziego
77'
w strzałach też przewaga Arki, w celnych 4:3, łącznie 9:6
78'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) szukał podaniem Czubaka, ale przejął piłkę Rosa (Motor Lublin)
79'
Motor przygotowuje ostatnią zmianę
80'
zbyt mocno Adamczyk (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka. Piłka wyszła poza boisko
80'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Król, w jego miejsce wchodzi Rybicki.
81'
Motor wykorzystał limit zmian, Arka może wymienić 1 lub 2 zawodników, ale w trakcie jednej zmiany
82'
Mraz nie przejął piłki, a zadanie utrudnił mu Dobrotka (ARKA Gdynia). Futbolówka padła łupem Lenarcika (ARKA Gdynia)
83'
Wojtkowski (Motor Lublin) faulowany przez Adamczyka (ARKA Gdynia) około 25 metrów od bramki Arki
83'
Żółtą kartką został ukarany Adamczyk (ARKA Gdynia).
84'
Wolski (Motor Lublin) z rzutu wolnego strzelił nad bramką Arki
85'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) dośrodkował w pole karne, ale Czubak nie zdołał przepchnąć obrońców i dojść do piłki
86'
rzut rożny dla Arki po dośrodkowaniu Stolca
87'
Gojny (ARKA Gdynia) z Adamczyk (ARKA Gdynia) krótko rozegrali korner, ale w ich zamiarach zorientował się Palacz (Motor Lublin) i zablokował piłkę
87'
Żółtą kartką został ukarany Lipkowski (ARKA Gdynia), gdyż faulem przerwał kontrę Lisa
87'
do debiutu szykuje się Hafez (ARKA Gdynia)
87'
dla Lipkowskiego (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka w lidze w tym sezonie, w następnej kolejce będzie pauzował
88'
po rzucie wolnym rzut rożny dla Motoru
89'
Ceglarz (Motor Lublin) próbował się popisać tzw. "rogalem". Po jego zagraniu z narożnika boiska Lenarcik (ARKA Gdynia) przyrzucił piłkę nad poprzeczką
90'
tym razem Ceglarz (Motor Lublin) nie zaskoczył z narożnika boiska defensywy Arki
90'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Hafez.
90'
dla egipskiego pomocnika to debiut w Arce, przyszedł latem ubiegłego roku, ale długo leczył kontuzję kolana
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
Czubak w pojedynku z dwoma obrońcami pada w polu karnym. Sędzia nie reaguje
90+3
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia), który nie pozwolił rywalom na kontrę
90+5
KONIEC MECZU. MOTOR LUBLIN - ARKA GDYNIA 2:2
Trener Łobodziński mówił nam przed meczem, że jego Arka nigdy nie gra na remis, ale w Lublinie zakończyła spotkanie podziałem punktów. Tym samym do dziewięciu kolejek przedłużyła passę w Fortuna 1. Ligi bez przegranej. Trzeba to docenić, gdyż w piątkowy wieczór Motor dwukrotnie obejmował prowadzenie. Żółto-niebiescy wyrównali po kapitalnym golu Adamczyka (ARKA Gdynia), który jeszcze w pierwszej połowie wszedł na boisko z ławki po kontuzji Milewskiego (ARKA Gdynia).
W statystykach lekka przewaga Arki (52:48 posiadanie piłki, 9:7 strzały), dla oka dobry mecz z obu stron. Z przebiegu gry chyba remis zasłużony, bo pierwsza połowa z przewagą Motoru, a druga pod dyktando Arki.
W tabeli Arka utrzymała 7 punktów przewagi nad Motorem, a tyle samo punktów co lublinianie mają też GKS i Górnik.
Natomiast w niedzielę Arkę fotela lidera może pozbawić Lechia, która u siebie zagra z Termaliką, a obecnie do gdynian traci 2 punkty.

12 kwietnia 2024, godz. 20:30