Murdza zdjął "Skowronka"...

8 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Kto wie, jak zakończyłby się mecz w Pile, gdyby Roman Murdza nie posadził na ławce... Katarzyny Skowrońskiej. Gabriela Buławczyk miała mniej wyrozumiałości dla siatkarek Energi Gedanii niż mistrzyni Europy. Ostatecznie Nafta-Gaz Piła zwyciężyła 3:1 (25:16, 16:25, 25:21, 25:22).

ENERGA GEDANIA: Kuczyńska, Drzewiczuk, Bełcik, Szyjanowa, Kruk, Wiśniewska oraz Siwka (libero), Olczyk, Sołodkowicz.

Gdańszczanki pojechały bez Bereniki Tomsi, którą przy ul. Kościuszki zatrzymał turniej ćwierćfinałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wbrew temu, co obrazuje wynik pierwszego seta, podjęły walkę od samego początku. Prowadziły nawet 6:3. Później zostały rozbite po atakach Agaty Karczmarzewskiej i Agnieszki Orłowskiej.

Druga partia zaczęła się dla przyjezdnych źle, od 1:4, ale przy przerwie technicznej prowadziły już 8:6. Co więcej, doskonale dyrygowane przez Izabelę Bełcik gedanistki zaczęły systematycznie powiększać przewagę. Było już 14:7 i 23:14! Grę zakończyła po zbiciu z lewego skrzydła Dominika Kuczyńska. Obok Aleksandry Kruk gnębiła pilanki najbardziej. Znacznie poprawiło się także przyjęcie zagrywki w gdańskich szeregach.

Rozzłoszczona Nafta w trzecim secie szybko odskoczyła na 5:1, ale po serwisie Karoliny Wiśniewskiej było 5:5. Potem zespół Marka Mierzwińskiego uzyskał nieznaczną przewagę. Przy drugiej przerwie technicznej prowadził 16:14. Szkoda, że Roman Murdza wprowadził Buławczyk za Skowrońską. Rezerwowa najpierw zatrzymała Annę Sołodkowicz, a po chwili wspólnie z Orłowską zablokowała Kruk. Także ta część gry zakończyła się udanym blokiem miejscowych, gdy zatrzymały Agnieszkę Drzewiczuk.

W ostatniej części gry Gedania walczyła równo do 6:6, a nawet gdy rywalki odskoczyły na 10:6, potrafiła wyrównać na 18:18. Piłkę meczową zdobyła Orłowska, a mecz atakiem z drugiej linii zakończyła Karczmarzewska.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Winiary Kalisz - AZS AWF Poznań 3:0 (25:6, 25:17, 25:22), Telenet Polska Autopart Mielec - BKS Stal Bielsko-Biała 2:3 (25:18, 25:19, 19:25, 19:25, 7:15), ZSV Gwardia Wrocław - Muszynianka 3:1 (25:20, 22:25, 25:16, 25:23). Pauzowała: Adriana Gazeta Pomorska Bydgoszcz.

Opinie (3)

• OLA W SZOŚTCE KOLEJKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NO W KONCU FACHOWCY Z PRZEGLADU SPORTOWEGO ZAUWAZYLI ZE OLA ZDOBYLA (PORAZ KOLEJNY) NAJWIECEJ PUNKTOW W MECZU.TYM RAZEM I TO NIE ZBYLE KIM BO Z NAFTA ZDOBYLA ICH 20.5 PKT.NIECH DZIENNIKARZE BEDA W KONCU BARDZIEJ OBIEJTYWNI I BARDZIEJ SIE PRZYKLADAJA DO PISANIA SPRAWOZDAN Z MECZY BO OLA PRAWIE KAZYM Z MECZY ZDOBYWA MNIMU 15 PKT.Z POZDROWIENIAMI DLA WSZYSTKICH KOBIET GEDANII

• 0 0

• Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet !!!

Zdrowia, szczęścia, dużych i otrzymywanych na czas pieniędzy, samych zwycięstw, sukcesów i w końcu również wiernych kibiców
    wszystkim Dziewczynom z Gedanii życzy niżej podpisany :)