• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na plaży ostatki - bez złudzeń

jag.
4 września 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Krzysztof Dusowski i Sebastian Winiarski nie pozostawili rywalom złudzeń. Para Pentry Starogard wygrała ostatni turniej w siatkówce plażowej podczas tegorocznego lata na sportowo z MOSiR Sopot i "Głosem Wybrzeża". Jako, że był to jej czwarty triumf, a zatem zwyciężyła dokładnie połowę turniejów w Łazienkach Północnych, musiała triumfować w klasyfikacjin generalnej Isostar Cup.

Na siatkarskie ostatki na plaży stawiło się 21 par. W eliminacjach zostały one podzielone na siedem grup. Z każdej awansowali zwycięzcy, a stawkę ćwierćfinalistów uzupełnił jeden duet z drugiego miejsca, do którego uśmiechnęło się szczęście w losowaniu.

Przed grą szansę na wygranie klasyfikacji generalnej miało aż ośmiu siatkarzy. Tomasz Rydzewski poddał się walkowerem i w bardzo trudnym położeniu zostawił swojego partnera, Jana Ciszewskiego. Gdańszczanin stworzył awaryjny duet z Piotrem Myszkierem, ale nie zdołał wyjść z grupy. Zresztą niepowodzeniu towarzyszyły wielkie emocje. Ciszewski i Myszkier prowadzili z Jerzym Fabiańczykiem i Waldemarem Woźniakiem 18:12, ale z boiska zeszli pokonani 21:23!

W eliminacjach przepadli także dwaj następni pretendenci do zwycięstwa. Radosław Pacyński (Gdańsk) i Radosław Michniewski (Gdynia), którzy wcześniej dwukrotnie dochodzili do finału, tym razem pakowali się już po dwóch grach. Ich pogromcami okazali się Daniel Apanowicz i Sławomir Wrześniak (Gdańsk).

Na placu boju o Isostar Cup pozostali zatem Winiarski z Dusowskim (Pentra Starogard) oraz Andrzej Masiak i Wiktor Chełmiński (obaj Gdańsk). Ci ostatni byli najlepsi przed rokiem, ale w tym sezonie próbują szczęścia osobno. Los wyznaczył im spotkanie naprzeciw siebie w półfinale. Chełmiński i Grzegorz Boguszewski (Ełk) pokonali Masiaka i Jacka Gulbickiego (Olsztyn) 21:19.

Natomiast duet ze Starogardu do decydującej rozgrywki przebił się z wielką łatwością. W grupie, w dwóch pojedynkach, rywale uzbierali zaledwie 16 punktów, w półfinale Adam Galiński i Tomasz Mórawski (Gdańsk) gratulowali Pentrze przy wyniku 21:14, a jedno oczko więcej ugrali w ćwierćfinale Fabiańczyk i Woźniak. Dwa ostatnie pojedynki wakacji, czyli o pierwsze i trzecie miejsce przyniosły identyczne rozstrzygnięcie - 21:17. W finale Winiarski i Dusowski ograli Chełmińskiego i Boguszewskiego, a w "małym" finale Masiak i Gulbicki święcili sukces nad Galińskim i Mórawskim.

Wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano nagrody, które ufundowali: McDonald's, Trefl, Timex i Siemens. Podsumowanie cyklu na łamach "Głosu" za tydzień.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane