Nagroda za cierpliwość

7 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Tuż przed metą sezonu siatkówki plażowej na krajowych boiskach Dorota Wrzochol i Ewa Kalinowska wreszcie dogoniły pierwszą pozycję w zawodach eliminacyjnych do mistrzostw Polski. Na tydzień przed wielkim finałem duet Tatarek Wrocław zwyciężył w Krynicy Morskiej. Tuż poza podium znalazły się Justyna Lademan i Agnieszka Kucypera.

W półfinale Kalinowska i gdańszczanka Wrzochol zmierzyły się z Iloną Zielińską i Katarzyną Wawrzyniak. O wszystkim zadecydował tie-break. Wyrównana walka trwała w nim tylko do wyniku 7:7. Potem serią mocnych ataków popisała się Dorota. Tatarki wygrały 2:1 (25:23, 16:21, 15:11).

Niewiele brakowało, aby w finale znalazły się aż trzy zawodniczki, które miniony sezon spędziły w serii B I ligi w barwach TPS Rumia. Kucypera i Lademan wygrały bowiem pierwszego seta z Magdaleną Michoń-Szczytowicz i Dorotą Wojtczak (MMKS Dąbrowa Górnicza) 21:19, a w drugim prowadziły już 17:11!

Niestety, później inicjatywa przeszła całkowicie w ręce rywalek. Aktualne mistrzynie Polski wygrały tego seta 21:19, a w tie-breaku triumfowały 15:13.

Ta porażka tak załamała wybrzeżowe siatkarki, że w spotkaniu o trzecie miejsce były nie do poznania. To nie tyle wygrywały kolejne akcje Zielińska i Wawrzyniak, co Justyna z Agnieszką traciły punkty po niewymuszonych błędach. Ostatecznie "Pszczółki", jak nazywa się na plazy młode dzieczywny z Wrześni, triumfowały 2:1 (21:19, 19:21, 15:7).

Finał był niespodziewanie krótki. Kalinowskiej i Wrzochol bardzo się śpieszyło do pierwszego tegorocznego zwycięstwa w turnieju. W pierwszym secie uciekły na 4:1, by zwyciężyć 21:16. W drugiej partii wyciągnęły z 2:5 na 8:8, a w końcówce wykazały się większą odpornością nerwową, triumfując 21:19.

W dniach 11-13 sierpnia w Świnoujściu odbędzie turniej finałowy mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet Simplus Cup 2005.

Opinie (9)

• BRAWO DZIEWCZYNY!!!

• 0 0

• czy Kalinowska przejdzie do Rumi

• 0 0

• Kalinowska nie przejdzie do Rumii!!

A szkoda.. Podobnie z resztą zarząd klubu nie przełużył umów z Kucyperą, Lademann i Wrzochol :/
    Zarząd liczy na młodzież, nie sądzę jednak żeby Ola Goździewicz która jest lansowana przez Tatusia dała radę zastąpić te świetne siatkarki.

• 0 0

• BRAWO PSZCZÓŁKI!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• do tego kogos kto sie nie podpisuje...

Z tego co wiem i co wynika ze strony TPSu Rumia Dorota Wrzochol podpisała umowe na następny sezoz,wiec... ciekawe jestem skad te rewelacje? :) Wyssane z mlekiem matki... yy... tzn z palca? ;p Pozdrawienia dla dobrze poinformowanych :)