Tatarki zrzucały się z podium

25 lipca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Przed tygodniem, w premierowych zawodach Simplus Cup 2005 obie pary złożone z siatkarek TPS Rumia stanęły na podium. W Łebie ich bezpośredni pojedynek miał zdecydować, która z nich awansuje do grona najlepszych. Ostatecznie Justyna Lademan spasowała z powodu kontuzji kostki.

Dorota Wrzochol, Agnieszka Kucypera, Justyna lademan w turniejach siatkówki plażowej grają pod szyldem Tatarek. Te pierwszą wspiera Ewa Kalinowska. W Kołobrzegu nasze pary zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W Łebie podium okazało się dla nich za wysokie.

Kucypera i Lademan poddały się z powodu kontuzji tej drugiej zawodniczki. Wrzochol i Kalinowska bez gry awansowały do półfinału, ale później już nic nie wygrały. W półfinale uległy Agnieszce Wołoszyn i Magdalenie Blomberg 1:2. Była to już druga porażka z łódzką parą w tym turnieju, gdyż w eliminacjach Tatarki prezgrały 0:2.

Mały finał był rewanżem za półfinał sprzed tygodnia. Wrzochol i Kucypera mogły pokonać Magdalena Michoń-Szczytowicz i Dorota Wojtczak nawet 2:0, gdyż po wygraniu pewnie pierwszej partii (21:15), drugą oddały na przewagi (20:22). W tie-breaku siatkarki TPS ugrały jedynie 11 punktów, kończąc zawody na czwartej pozycji.

Podobnie jak w Kołobrzegu, także i w Łebie najlepsze okazały się Joanna Kuchczyńska/Anna Białobrzeska. Zawodniczki RT Trans Szczecin pokonały w finale Wołoszy/Blomberg 2:0.

Następny turniej w ramach Simplus Cup 2005 odbędzie się w Sopocie w dniach 28-30 lipca.